Breaking News - 7

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Medy, e prea galagie la mine ca sa inteleg ceva, dar merita ascultat linku-l tau. Abia astept seara, sa-i culc...

Eu cred ca cei care stiu sint cei care l-au scos pe Michael sanatos tun si au fost surprinsi de moartea lui neasteptata... si sint putini.

Si mai cred ca era dependent de medicamente, dar controla dependenta asa cum a controlat-o dintotdeauna, iar cu ajutorul copiilor cred ca reusise sa stea chiar binisor. Doctorul, daca nu e implicat, daca nu a acceptat sa joace rolul din motive usor de inteles (situatia lui financiara - tata a 7 copii, cu femei diferite, care cer toate pensii alimentare, o multime de datorii etc.), atunci e un tap ispasitor, dar nu mi-e mila de el, pentru ca nu avea dreptul sa faca asta, nici un doctor din lume nu are dreptul sa faca aceasta, adica sa procure, in schimbul carutei de bani, medicamente dependentilor. Dar el a zis mereu ca a spus adevarul, ca nu a facut nimic rau, ca a pierdut un prieten... si acum sint in privinta medicului intre luntre si punte: initial, instinctiv, am crezut ca un om bun, nu stiu de ce am avut senzatia asta ca stie ce a facut si accepta consecintele, ca este poate singurul prieten cu adevarat credincios al lui Michael (am luat in calcul ca poate chiar l-a ajutat sa se sinucida - v. probleme lui de sanatate, unele grave faptul ca era pina in git plin de datorii, faptul ca nu se simtea in stare sa faca cele 50 de concerte la care il inhamasera astia - si aici ar veni in spriji predictia lui Halperin si faptul ca MJ insusi a spus ca va muri sau ca ii este teama sa nu fie omorit etc.)... si cea de medic care isi vinde sufletul pentru bani. Ce inseamna un proces cu sanse mari de a fi achitat sau chiar si 4 ani de inchisoare pe linga faptul ca ajuti un prieten drag sa iasa din cosmarul vietii de artist celebru, care nu poate sa iasa din casa... punindu-ti la punct in schimb si situatia ta financiara, poate chiar pentru toata viata de acum inainte - cum ar fi un procent mic-mic, pentru toata viata ta si a urmasilor tai din tot ceea ce inseamna MJ!!!

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Medy6 spune:

Are you listening?

Who am I?
Who are you?
Where did we come from?
Where are we going?
Whats it all about?
Do you have the answers?
Immortalitys my game
From Bliss I came
In Bliss I am sustained
To Bliss I return
If you dont know it now
Its a shame
Are you listening?
This body of mine
Is a flux of energy
In the river of time
Eons pass, ages come and go
I appear and disappear
Playing hide-and-seek
In the twinkling of an eye
I am the particle
I am the wave
Whirling at lightning speed
I am the fluctuation
That takes the lead
I am the Prince
I am the Knave
I am the doing
That is the deed
I am the galaxy, the void of space
In the Milky Way
I am the craze
I am the thinker, the thinking, the thought
I am the seeker, the seeking, the sought
I am the dewdrop, the sunshine, the storm
I am the phenomenon, the field, the form
I am the desert, the ocean, the sky
I am the Primeval Self
In you and I
Pure unbounded consciousness
Truth, existence, Bliss am I
In infinite expressions I come and go
Playing hide-and-seek
In the twinkling of an eye
But immortalitys my game
Eons pass
Deep inside
I remain
Ever the same
From Bliss I came
In Bliss I am sustained
Join me in my dance
Please join me now
If you forget yourself
Youll never know how
This game is played
In the ocean bed of Eternity
Stop this agony of wishing
Play it out
Dont think, dont hesitate
Curving back within yourself
Just create just create
Immortalitys my game
From Bliss I came
In Bliss Im sustained
To Bliss I return
If you dont know it now
Its a shame
Are you listening?

**DANCING THE DREAM by Michael Jackson**

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka77 spune:




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Anka? Ce naiba e aia?

--------------------

Andra si bebe Theodora

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Nu stiu ce e aia, dar profilul de la 0.03 nu e al lui MJ!

Am gasit pe aceeasi pagina un filmulet, este interesant de la minutul 4.10 incolo.

http://www.youtube.com/watch?v=bda2oMJzCQQ&feature=related

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Medy, superbe versuri!

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Nelia interesant filmuletul, DAR au inceput sa ma agaseze astia care-si tot doresc, si incearca sa demonstreze cu creionul pe hartie, prin diverse metode, ca semnele indica faptul ca MJ se va intoarce.
ASTA mi se pare mie intr-adevar neacceptarea adevarului.
MJ a disparut, gata! E greu de acceptat probabil, dar eu una nu cred ca este o pregatire a unei reaparitii.
Daca o fi sa fie asa....atunci e cel mai "nebun" dintre toti nebunii care au existat vreodata! (sigur ca mi-ar placea, numai ca e putin credibil).



Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=wuQKnuFBg2E" target="_blank"> .... "Ok, everybody, that's a wrap!"






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Exact Danat... sint de acord cu tine, nici eu nu cred ca a 'disparut' pentru a se intoarce, cred ca a fost o disparitie regizata cu ajutorul mai multor parti, cu beneficii pentru toti cei implicati. Mie mi s-a parut interesant doar analogia cu Martin Luther King Jr... Tirziu, adica acum mi-am dat seama ca ceea ce se intimpla in secventa din repetitii (secventa pe care nu o pot uita pentru ca a fost prima difuzata imediat dupa moartea lui din repetitiile din concert) este din ultimul discurs al lui MLK Jr., cu putin timp inainte de a fi impuscat.

Sa vezi ce te distrez acum, cind iti voi spune ca eu chiar ma gindeam ca poate exista un program american sau chiar mondial, top secret, cu ajutorul caruia persoane ca Elvis, Michael, Jim Morisson... sa 'dispara' din ochii publici dupa ce si-au dedicat o parte din viata lumii, distrind-o si incintind-o. Ma gindeam la Elvis, ar fi avut acum 75, a disparut la 42, bolnav, dependent de medicamente, obosit (nu voi uita niciodata imaginea lui cind uita versurile... consider inuman sa-l tragi in continuare in concerte, omul actioneaza mereu in virtutea a ceea ce a fost odata, accepta greu, foarte greu sa nu mai este ce a fost, cel putin sub un aspect la vietii, dar intotdeauna sint si alte lucruri care se pot face in viata...). Mi se pare corect si uman sa-i oferi unui artist 30 de ani si ceva de viata retrasa si linistita, sub o alta identitate, departe de lumea dezlantuita, dupa ce 30 si ceva de ani i-au oferit lumii, impreuna cu energie, sanatate, familie etc... Pare de domeniul fantasticului stiu, dar eu as vota cu ambele miini pentru asa ceva, la urma urmelor, in lume exista deja asemenea programe si de multe ori pentru oameni care nu le merita ca cei pomeniti mai sus.

Daaaar... dar, eu il consider pe Michael in acelasi timp si cel mai "nebun" dintre toti nebunii care au existat vreodata! Daca are ceva de dovedit, de arata lumii, daca vrea sa schimbe ceva in lumea asta, care ar putea ajuta multi artisti si mult oameni in general sa nu mai treaca prin ce a trecut el... da, vad posibil sa faca o nebunie de genul acesta. Nu stiu ce i s-ar putea intimpla daca demonstreaza ca a facut asta ca sa se apere... asa cum spune frate-sau si daca aduce dovezi, daca are de partea lui si oameni ai legii... Ma indoiesc asupra unui asemenea scenariu, dar nu-l exclud... inca. Indiferent care ar fi adevarul, singurul lucru pe care inca nu vreau sa-l accept este existenta unui plan B, stiti voi care... pentru ca daca a fost asa, atunci e trist de tot.

In alta ordine de idei, cind spuneau cei 5 Jacksoni ca incep turneul mondial!?! Nu ma baateeee... ca tac, gata.

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Hehe nelia, ai imaginatie, nu contest Ar fi frumos si practic sa existe asa un program initiat de americani (unul dintre putinele lucruri bune si pur umanitare facute de ei in ultima vreme) dar nu pricep de ce ar face-o? Ca eu nu prea stiu precedente din care nu au avut si ei de castigat ceva. In cazul lui MJ, ce... ?

Pe de alta parte, sunt de acord, si eu il consider nebun in sensul bun pe Michael, cel mai frumos nebun, dar si nebunia lui dintotdeauna a avut un scop. Uite, cel putin ce se vede de cand a disparut, e clar ca existenta lui de pina vara trecuta a schimbat in bine multi oameni. Unii au inteles si si-au insusit mesajele lui Michael abia acum, dar mult mai adinc poate decat cand era prezent.
Deci, revin cu intrebarea: de ce ar fi disparut ca sa reapara? Ce lectie poate fi data, si cui, procedand asa?



Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=wuQKnuFBg2E" target="_blank"> .... "Ok, everybody, that's a wrap!"






Mergi la inceput