Breaking News - 7

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Aici conexia nu e foarte complexa (si noi avem Sf. Arhangheli Mihail si Gavriil)... si probabil se gandea el, daca eu sunt Michael, hai ca 'intruchiparea' mea sa fie Gabriel. Cred ca a vrut sa fie vizibil pentru toata lumea ca e vorba despre el in poveste - care-i foarte ciudata in contextul actual. Oricum, imi place mult ca s-a gandit la ingeri

Plus ca, de cand am vazut filmul Constantine, am o afinitate speciala pentru arhanghelul Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Rall, nu stiu filmul asta, despre ce e vorba? Si, mai ales, al cui e?

Da, normal ca e simplu si firesc #8211; Gabriel vs. Michael #8211;, frumos si ca s-a gindit la ingeri (dar stim deja ca mama lui i-a insuflat credinta, tot timpul zicea God bless you...), daca acest Gabriel/Michael nu ar fi facut ce face in carte... si cartea nu ar fi scrisa cu un pic timp inainte de disparitia lui dintre noi, iar aceasta disparitie nu ar fi inconjurata de atitea necunoscute...

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Constantine - http://www.imdb.com/title/tt0360486/

Vad ca filmul e bazat pe doua comic books
Tagline: Hell wants him. Heaven won't take him. Earth needs him.
Keywords: Hell | Demon | Twin Sister | Suicide



E cu Keanu Reeves, mie mi s-a parut foarte frumos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Recunosc, m-ati pierdut ce e cu filmul asta? De unde pina unde ati ajuns sa vb despre el? Ce are Keanu Reeves () in toata afacerea asta decat ca a jucat in Constantine? etc etc?



Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=wuQKnuFBg2E" target="_blank"> .... "Ok, everybody, that's a wrap!"






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Nici una

(ziceam doar ca numele Gabriel imi aminteste de Arhanghelul Gabriel din Constantine)

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Nu am vazut filmul... Danat, Medy, ne-a luat valu'...

But... been to hell and back!?!

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

ok Rall, nelia, multumesc de clarificari. pot sa dorm linistita



Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=wuQKnuFBg2E" target="_blank"> .... "Ok, everybody, that's a wrap!"






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Nelia, multumesc de link, am ramas oarecum cu gura cascata, nu stiu daca sunt confirmate stirile cu cartea asta dar daca da, ce naiba, chiar asa mare coincidenta...

--------------------

Andra si bebe Theodora

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Nu stiu la care lik te referi, banuiesc ca la filmuletul despre carte... Dar eu sint acum pe firul linkului cu articolul despre flimul care se toarna acum, sub regia lui: 'American Landis [John Landis], whose past work includes classics the Blues Brothers and American Werewolf in London, as well as Michael Jackson#8217;s Thriller video. Primul film are ca subiect principal o trupa de soul, Blues Brothers, iar al doilea este in genul Thriller-ului, nu l-am vazut, dar... am citit pe un forum ca de fapt acolo unde apare werewolf e MJ. Dar in afara de asta, titlul... American Werewolf in London???

Bineinteles ca sint fabulatii, dar se poate sa nu fie... mai este un film pe care trebuie sa-l vad, poate stiti voi care e titlul, ca l-am uitat... Red courtain sau asa ceva... cu povestea caruia seamana 'moartea' lui MJ.

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)

Mergi la inceput