Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 *146*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Buna dimineata!

Mai e cafea? Eu am baut una, dar parca ar mai merge... daca nu mai e facuta, ma duc eu sa mai pun de una, ca poate mai apar tufete.

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudela spune:

Citat:
citat din mesajul lui denisamada

Buna dimineata!

Mai e cafea? Eu am baut una, dar parca ar mai merge... daca nu mai e facuta, ma duc eu sa mai pun de una, ca poate mai apar tufete.

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )
Si eu vreau o cescuta...Sunt o devoratoare de cafea astazi, ca aseara am cam depasit limita admisa si azi...chiar se vede si se simte...

POVESTEA MIRUNEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuca spune:

Buna dimineata fetelor,

Va multumesc mult la toate ptr aprecieri.
Aseara am facut gogosi dupa reteta din capitolul trecut si au iesit excelente. M-a laudat sotul ca sunt gospodina Chiar se fac foarte usor si foarte repede.



poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PetraTudor spune:

Citat:
citat din mesajul lui Floric

Am vazut "am=ma-aamaa" cu Mayutza...Si mi-am amintit de Rares. Avea vreo 5 luni cand a inceput intr-o dimineata cu "aaa-maaa-aamaa-ma-maa" Eu doar l-am inregistrat pe telefon.

Am mai admirat poze cu Gaza, cu Gabi, cu GE-ME-NIIIIIIII, cu mai cine...stati sa ma gandesc..., Dragos mergator, mama da' ce mergeeeeee....si cu toti alti copii. Stiti ca sunt o baba batrana si uit repede.

ANCA, multumesc pentru cod.


Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel



Asa, am uitat si de gemenii Iucai! Are dreptate Novus, sunt de coperta de revista! Si am uitat sa o felicit pentru primii pasi ai lui Bogdan, la nici 10 luni!

Floric, intrebai de dinti si mucisori. Bogdan are 8 dinti, cand au avut pusee i-am dat cu glicerina cu anestezic iar mucisorii i-am tratat cu Oscilococcin si batista bebelusului. Multa sanatate si sa treaca repede noptile cu deschis-inchis usile de la frigider si dulap!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

ARIS stiam io ca esti fata puternica. pentru atitudine.

MAGDYI - pediatrul mi-a dat ok-ul pt ca nu avem alergii in familie si in plus puneam mierea in biscuiti, adica era "coapta".
Bunicul e taica-meu, inginer IT-ist.

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Neatza fetele,

Am avut o noapte. Ana s-a culcat la 20:30, s-a trezit la 21:30 si pana la 12 noaptea nu s-a mai culcat. Apoi s-a trezit la 3 si la 5, iar la 8 a fost in picioare. Acum e terminata de somn si mataita, dar nu e chip sa doarma. A incercat tata sa o adoarma dimineata, a facut o criza de plans la el in brate, a adormit pana la urma, dar in 5 minute s-a trezit
Nu stiu de la ce ar putea sa fie si ma simt o mama tare rea ca nu pot sa o ajut
Eu stranut si tusesc ca la balamuc, a inceput sa imi curga si nasul. Am si femeia la curatenie, ce mai, e o minunatie ziua de azi

Ma tot gandesc de la ce ar putea fi, or iesi maselutele. Poate fi puseu de crestere la varsta asta? Ca si ieri noaptes s-a trezit la 3 si a baut un bibe de 250 ml si azi noapte la 5 tot asa, un bibe mare

Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)


Pozele noastre

Fotografii profesionale evenimente


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

neata

nu am citit din urma dar vreau sa va intreb de unde ati luat si cu cat mocassini...parca asa se numeau pt bebei?

_

rasfat pentru tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Mama, ce merge BOGDANEEELLLL!!! Si se ridica singur de jos, fara sprijin. Pai bine, mai, PetraTudor, io ma laud si cand face partz si tu tii ascuns vitezomanul? E printre cei mai avansati ghiocei, bag de seama

La noi e aceeasi problema cu parul... de mami. O fi el mai scurt, da-mi cade ca atunci cand alaptam.

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Alina, eu am luat mocasini de la Baby expo, dar au si la pavilionul H la mai multe standuri. Sunt sosetutele alea cu talpa de piele, la ele te referi da? Sunt cam 20 lei perechea, in functie de unde le iei

Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)


Pozele noastre

Fotografii profesionale evenimente


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui PetraTudor

Buna dimineata!

O iau in ordine inversa:

M-monique, tare faza cu gena de instalator :-))

Bianca, Vladimir este absolut superb, indiferent unde e si ce face. V-am vazut pozele, sunteti atat de frumosi!

Aris, imi pare tare rau... Chiar ma gandeam ca avem cea mai sexi deschizatoare de drum pentru o noua odisee.

Gaza, pe cine ai ales pentru Gazi? Dintre ghioceii baietei?

(Acum ca veni vorba, Millie nu mai intra pe forum cu vesti despre Timeea?)

Simina, este incredibila Maya spunand ma-m-am, ne-am tot uitat la minutul 2:27 :-))) si nu ne-a venit sa credem! Bravo!

Ilinca, imi pare rau pentru Manole....

Novus, asa deci, se va rezolva cu patuturile? Ar fi super. Am sa-mi trec numarul astazi pe adresa comuna, ca sa putem comunica pentru detaliile de plata cand va fi cazul.

Provista, l-am vazut pe Dragos! Uite-l si pe al meu, Monvass ma intrebai in sms daca merge, nu ti-am raspuns, dar uite http://www.youtube.com/user/ba939#p/a/u/1/aeyUZDu_2CI

Va pup, mai intru, vad ca de bine, de rau, ma mai lasa Bogdan sa stau cu laptopul deschis.


Bogdan (09.03.2009)




cat este de activ. Si ce frumos se ridica el in picioare si merge. De abia astept si eu. Acum vine doar in 4 labe la mine si ma trage de nadragi...de multe ori am ramas in cucu gol din cauza asta:))

Mergi la inceput