Burtici cu flori de liliac de mai-iunie 2010 (36)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

Pe mine ma enerveaza ca mi se aplica zicala: "Toate bubele rele in babei mele"

19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Nu stiam zicala asta ... fi si tu mai optimista ... se pare ca e cea mai buna atitudine !

R_ocsy 24 fix Ana Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

E veche zicala, apropos de a fi optimista....
Prima data cand a aprut la noi netul erau cei de la PC net si ca atare ne-am creat adresa de mail.
Pe atunci nu eram cu barbati-miu, eram simpli colegi de grupa, fara sa stim fiecare ce/cum are pe acasa si cica sa facem schimb de adrese de mail. El era optimistu@pcnet.ro iar eu optimista@pcnet.ro. Am ras de ne-am prapadit si uite 2 optimisti sot si sotie.... Ce vremuri.....

19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Frumoase vremuri intr-adevar , fiecare perioada cu frmusetea ei ... abia astept noua perioada !

Apropo, Tigruta ce mai faci ? Ai savurat pizza aceea la care visai acum vreo 2 saptamani ? Sper ca esti bine !

R_ocsy 24 fix Ana Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Mi-e sete in mod continu de cand sunt insarcinata, nu stiu unde incape atata apa ! Si inainte de sarcina incercam sa beau 1,5-2 l/zi , dar acum mi-e chiar foarte usor ! Atata doar ca m-a trecut de pe apa minerala pe apa plata ( are saruri mai reduse ), dupa care parca mi-e mai sete !

R_ocsy 24 fix Ana Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mommy_to_be spune:

Rocsy, ceea ce povestesti tu cu trezitul imi aminteste de ce-mi povestea unul din sefii mei, exasperat ca prietena lui are acelasi "frumos obicei" al apasarii butonului Snooze. Cand povestea, eram intr-un cerc mai larg, iar la auzul acestui lucru, un alt sef, genul ala foarte morocanos de dimineata, face ochii mari si-i zice ca daca ar fi fost in locul lui, s-ar fi despartit de fata respectiva numai pentru acest prost obicei de dimineata Asa ca sotul tau are noroc ca tu i-ai umblat doar prin telefon

Nico, ce frumoasa povestea voastra... m-a induiosat

Apropos de compatibilitate, va recomand articolul asta http://www.kudika.ro/articol/horoscop-articole/7811/Astrologie-Compatibilitate-suflet-pereche-sau-intalnire-karmica.html Mie mi-a placut tare mult.

Mira fericita 24+cu Maya Alexandra

minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Asa e Mira , el are noroc ca i-am umblat doar prin telefon ... iar eu am avut noroc ca el a acceptat schimbarea necomentand aproape deloc !

R_ocsy 24 fix Ana Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

buna fetele
acum am facut si eu ochi
fetelor si voua vi se intampla sa visati ceva urat legat de bebelin?
nu mai scriu ce am visat ca m am trezit plangand si nu vreau sa im mai reamintesc, doar vreau sa stiu daca si voi patiti la fel sau doar eu ca se aproprie morfo fetala
apropo de morfo fetala BAFTA CRISSY!! azi face eco din cate imi amintesc eu si sper sa nu o fi confundat-o iar
pupici

asa creste bebicu
ale cu Karina Florentina in 22 sapt
maTie Doamne sa am un copilas sanatos si cuminte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronicach spune:

vise, vise, vise
eu visam ca isi scotea prin mine cate o manutza sau un picior(pe la piept sau prin buric) si erau mici si subtiri si incercam cu disperare sa le bag inapoi
ma ridicam in picioare ca sa-l traga gravitatia la loc in burtica sau imi puneam degetul in buric sa nu mai incerce sa iasa pe acolo
visele ciudate sunt normale in sarcina si ele sunt cumulul grijilor noastre

25+ Matei ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariam79 spune:

ALESICOO, daaaaaa, toate visam numai prostii. Nu le lua in seama.

Hai sa va zic ceva apropo de dulcegariile copiilor mici. Fetitza de 5 ani a cumnatei mele, zilele trecute, fiindca era frig in casa, zice cica: "mama cred ca era tare bine in burtica la tine... dar oare as mai fi incaput acum ca sunt mai grasa"

Ana 25+ Alexandru-Nicolae
bebica mea mica si scumpica

ticker

Mergi la inceput