Trombofilia o cauza a infertilitatii - 21 -

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns letzy81 spune:

Miki ce bine ca ai aparut!
M-am uitat si eu din nou peste rezultatele mele si am vazut ca Proteina C=129(valori normale 70-130).Stii cumva ce inseamna asta?
Cat despre semnatura.....mai tarziu poate mai incerc si daca iar nu reusesc.....ma impusc eu!


FVL heterozigot+MTHFR C677T heterozigot+ MTHFR A1298C heterozigot; 2 sarcini oprite din ev la 8/9 sap

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Letzi prot C o ai buna, numai dc ai deficienta nu e bine. Ok , sa vedem dc ne impuscam amandoua




Miki Anul asta pun d'un pui.
DOAMNE AJUTA sa se prinda bb! DOAMNE AJUTA sa duc sarcina la termen!

MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari
2 sarcini oprite din evolutie (8s,5s)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns letzy81 spune:

Miki tu ti-ai facut analize si pt PAI?
Eu tot stau sa ma gandesc daca sa o fac si pe asta,ar fii culmea sa o am si pe asta!Sunt oricum destul de mutanta!
Eu cand mi-am facut la Fundeni acel set de analize gratis mi-au iesit bine toate.De capul meu sa zic asa m-am dus la Synevo "sa ma caut".


FVL heterozigot+MTHFR C677T heterozigot+ MTHFR A1298C heterozigot; 2 sarcini oprite din ev la 8/9 sap

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns letzy81 spune:

Miki,Catalina am reusit cu semnatura!
Multumesc mult!Sunt tare incantata dupa cat am muncit la ea!Cat de batuta in cap sunt cand e vorba de asa ceva.Sper sa nu mai trebuiasca sa fac alte modificari curand ca ma impusc.
Eu luna asta mai prestez pt bebe daca nu se prinde pana in post amanam dupa.Cred ca inainte ar trebui sa vad daca au mai crescut din vara cele 2 fibroame.


FVL heterozigot+MTHFR C677T heterozigot+ MTHFR A1298C heterozigot; 2 sarcini oprite din ev la 8/9 sap

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Letzy bv!! Deci nu ne impuscam nici una. Nu, nu am facut anal PAI pt ca m-am hotarat sa-mi cumpar cizme, asa ca am 2 homozigote frum si f utile pe gerurile astea. Dr Avram a zis si ea sa nu mai fac anal PAI ca oricum tratam mai tare decat o sa iau nu se poate si ca nu crede ca DD mi-a dat-o si pe asta. Eu la cat de "norocoasa " sunt banuiesc ca o am dar uite ca nu-s curiosa sa aflu. Tu ai toate mutatiile hetero, poate ca ar fi bine sa o faci si pe PAI.




Miki Anul asta pun d'un pui.
DOAMNE AJUTA sa se prinda bb! DOAMNE AJUTA sa duc sarcina la termen!

MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari
2 sarcini oprite din evolutie (8s,5s)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns letzy81 spune:

Pai de ce sa o fac Miki?E de rau daca sunt toate heterozigote?
Mie Uscatescu nu mi-a zis nimic de genul asta.Bine ea nu m-ar baga nici pe Clexane!
Medyne costa mult? Cumnata zice ca ar costa 50de euro.



FVL heterozigot+MTHFR C677T heterozigot+ MTHFR A1298C heterozigot; 2 sarcini oprite din ev la 8/9 sap

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Creatza11 spune:

Fetelor, va multumesc din suflet pt gandurile bune, sper sa se intoarca roata cat de curand!!!
miki, eu fac clexane de 0,4 de la 5 sap, iar la Fundeni merg cam din 3 in 3 sap (aproximativ). De cand am ramas gravi, am mers de 3 ori.
letzy, intradevar, cam atat e medyn, eu l-am luat cu 60 euro.

MTHFR- A1298C,genotip homozigot,2 sarc oprite in ev(7s,9s)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Salutare...Azi a fost o zi tare naspa...am fost chiuretata...mi-au trimis ingerasul la analiza,sa vada daca iese ceva.Daca nu,marti ma duc sa vorbim despre analize...Ma bucur ca doctorita mea stie despre trombofilie,din prima mi-a spus ca s-ar putea ca asta sa fie cauza...macar sa se descopere ceva...

Ralu ne intalnim si aici...cat te costa analizele???Unde le faci???Mult succes sa gasesti cauza!

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)

Ingerasi mici,mami,tati si Bea nu va vor uita niciodata

2 sarcini oprite din evolutie la 5 si 7 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamolnar spune:

Miki mersi ca m-ai trecut pe lista. Oricum vreau sa avansez la cat mai curand. Sarcinile au fost obtinute pe cale naturala inainte de a incepe nebunia cu analize si FIV-uri. Sarcina de 3 saptamani am calculat-o din momentul conceperii si pana cand mi-am facut un test de sarcina 3 saptamani mai tarziu. Bineinteles ca la ecograf nu s-a vazut nimic, dar vreo trei teste au iesit pozitive. Va iesi soarele si pe strada mea


MTHFR - A1298C,genotip homozigot,3 sarc oprite in ev(3s,5s,7s)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

luck, te rog, ne spui cum a decurs intalnirea cu dr Ionita? Multumesc.


mutatia MTHFR C677T heterozigota + mutatia protrombinica (G20210A) heterozigota + mutatia PAI 4G/4G homozigota
insuficienta venoasa cronica bilaterala

Mergi la inceput