Trombofilia o cauza a infertilitatii - 21 -

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns letzy81 spune:

Catalia,Miki,va multumesc dar cred ca sunt iremediabila!.


FVL heterozigot+MTHFR C677T heterozigot+ MTHFR A1298C heterozigot; 2 sarcini oprite din ev la 8/9 sap

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns letzy81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui luck

am uitat sa va spun ca Fact V Leiden este negativvvvvvvvv !!!!!!!

MTHFR - C677T genotip heterozigot , A1298C - genotip heterozigot ; antitrombina III sub limita

Luck eu sunt mai noua pe aici!Ti-a iesit la vreo analiza FVLeiden pozitiv si ai repetat analizele si ti-a iesit negativ?
Eu am citit pe undeva(chiar nu-mi amintesc unde)ca anlizele facute prin nu stiu ce metoda de cei de la Synevo pt FactorulV poate sa dea rezultate fals pozitive!
Bine ar fii sa fie asa si sa mai scap si eu de vreo mutatie ca am destule!


FVL heterozigot+MTHFR C677T heterozigot+ MTHFR A1298C heterozigot; 2 sarcini oprite din ev la 8/9 sap

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxandrada spune:

Dragele mele,
Am fost azi la Fundeni, dar n-am avut noroc sa o gasesc pe doamna Uscatescu nici de data aceasta. E plecata la o conferinta; in schimb, am reusit sa stau de vorba cu doamna Viorica, asistenta, care s-a uitat pe teancul de analize cu care venisem, mi-a recoltat din nou sange (ca sa-l lucreze chiar doamna doctor, mi-a explicat), mi-a spus ca doamna va reveni saptamana viitoare si ca pana atunci sa incerc sa fac rost de Medyn forte, fiindca sigur asta va fi medicamentul pe care mi-l va recomanda. Si a subliniat ca nu am voie sa iau aspirina... Habar nu aveam...
Asa incat o sa ma duc din nou saptamana viitoare, cand se intoarce doamna doctor. Va tin la curent, oricum.
Si inca un amanunt- dr. Uscatescu stie ca i s-a blocat casuta de mail, dar doamna asistenta e de parere ca va citi intai toate mesajele, si abia dupa aceea va incepe sa stearga din ele. Asa ca mai incercam!


R

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Creatza11 spune:

Buna seara, fetelor!!!
Imi pare rau sa citesc ca apar din ce in ce mai multe fete cu probleme de genul asta. Oricum, orice s-ar intampla, sa continuati sa luptati caci sigur va veni si bebe.
Noi suntem bine, aseara am facut morfologia de trim I, avem aproape 13 sap si cica suntem....fetita (probabil). E foarte, foarte greu sa fiu tare tot timpul, sa fiu optimista, sa nu privesc deloc in urma.... acum, cand nu-mi dau seama dupa nimic ca as fi gravi, nici o greata, nici o pofta, nici o burta, nimic. Si cu toate astea, bebe e foarte bine.Sper sa fie asa tot timpul, de data asta sa fie bine pana la capat.
Deci, am intrat mai mult ca sa vedeti inca o data ca se poate...., sa nu lasati armele, si, cel mai important, sa aveti incredere.
toate fetele luptatoare.

MTHFR- A1298C,genotip homozigot,2 sarc oprite in ev(7s,9s)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns letzy81 spune:

Creata imi dau putere astfel de mesaje!
Bafta multa!
Eu personal cand ma gandesc sa o iau de la capat si sa stau cu frica in san tot timpul,ma ingrozesc!Dar imi doresc atat de mult un copil....asta e crucea noastra.


FVL heterozigot+MTHFR C677T heterozigot+ MTHFR A1298C heterozigot; 2 sarcini oprite din ev la 8/9 sap

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxandrada spune:

Multumim pentru incurajari, Creatza!
Sa stii ca , cu asa de multi pumni stransi pentru tine, e de asteptat ca totul sa mearga perfect! Ne demonstrezi ca se poate, ceea ce inseamna enorm pentru noi!



R

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danubia spune:

Buna dimineatza !
n-am mai intrat de ceva vreme ca nu aveam nici o nouatate , acum am citit ultimele pagini si tare ma bucur sa o aud pe Creatza cu vesti atat de frumoase Felicitari pt sarcina ! Muuulta sanatate !

Eu am inceput schema de stimulare ovariana , sunt plina de injectii , fac Lovenox 0.4 zilnic , analize de sange din doua in doua zile si de luni incep monitorizarile ecografice tot la doua zile . Incep sa nu mai pot sa ma gandesc la altceva decat la o posibila sarcina , si cand imi imaginez ca in doua saptamani am sanse sa fiu gravida ma trec toate transpiratiile si-mi vine sa plang . Dupa cum vedeti sunt fooooarte optimista , imi pun tare mari sperante in acest tratament , care intre noi fie vorba ma zapaceste . Mi-e somn , mi-e greatza , ma dor sanii si burta , mi s-au umflat gleznele , dar nu-i bai , poate vine bebe .
Va pup si va imbratisez pe toate , si imi cer scuze ca apar rar dar uneori sunt atat de prinsa in cotidian ....
Sa ne auzim cu vesti bune cat mai curand !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

danubia, multa, multa bafta la FIV!
De unde ai comandat Lovenox si cat o seringa preumpluta?


mutatia MTHFR C677T heterozigota + mutatia protrombinica (G20210A) heterozigota + mutatia PAI 4G/4G homozigota
insuficienta venoasa cronica bilaterala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_26 spune:

buna fetelor,
am 3 sarcini pierdute,obtinute prin inseminare.
in urma analizelor facute la dr uscatescu,mi-a spus ca am probleme de coagulare a sangelui, uterul subtire si fragilitate capilara.
urmatorul pas : sa fac inseminarea iar la 24 h dupa inseminare sa fac clexane de 0.2 dozaj iar dupa 10 zile sa dublez doza.
intrebare: cum se administreaza clexane si cat costa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danny1 spune:

Ruxandra,am trimis mail,nu merge,bineinteles.am sunat,nu raspunde.i-am trimis mail asistentei,nici un raspuns.bine ca ai vb tu,ca explodam.

mami de Amira, premiata cu argint la concursul de dans


avort spontan(4s,5s,6s)mutanta:A1298 homozigot,C677 heterozigot-hihihi si bleah,bleah,bleah

Mergi la inceput