*Cozonacei iubiti de nov-dec 2008 (100)*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Manumanu, ce au crescut gemenasii. Ce draguta este Anastasia cum incearca sa rada in hohote. Si tare faza de final cand au tabarat amandoi pe tine si n-ai mai putut filma.
M-ai mirosit tau ca pe la 40 de ani vreau sa merg la disco cu fetele . Pai tu il ai pe Radu sa o pazeasca pe Anastasia, eu trebuie sa ma sacrific .
Amalia, n-am nici o poza cu burta. La Elisa eram singura cu Ana si aveam chef de stat prin fata oglinzii .
Ei asa ziceam si noi cu casuta si dupa aceea bb3 dar uite ca nu ne-am pazit foarte bine si vine surpriza.
Lauramiron, pai daca eu nici ca-s gravi n-am simtit ce sa mai zic de sexul copilului. Faza este ca nu am barbia rosie si nici masca gravidei ca la fete dar poate ca e alt echilibru hormonal din cauza alaptatului. Nasol cu sensibilitatea Ecaterinei mai ales ca voua va place sa mergeti la zapada si de acum incolo e cam aiurea sa o lasati acasa cu bunicii.

La noi iar a nins si inca mai ninge. Le-am scos pe fete afara. Elisa era cam reticenta la inceput dar pana la final a alergat-o pe Ana prin gradina plina de zapada, s-a impidicat, le-am lasat de s-au tavalit cat au vrut ele dupa care pitic a mancat si a cazut la nani. Am pus poze de la tavaleala de aici mai departe.

Mami de Ana Maria(18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cameliam spune:

M-am delectat cu pozele, sunt extrem de frumoase si simpatice amandoua!

Citat:
citat din mesajul lui Otiliav
La noi iar a nins si inca mai ninge. Le-am scos pe fete afara. Elisa era cam reticenta la inceput dar pana la final a alergat-o pe Ana prin gradina plina de zapada, s-a impidicat, le-am lasat de s-au tavalit cat au vrut ele dupa care pitic a mancat si a cazut la nani. Am pus poze de la tavaleala de aici mai departe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleinad.g spune:

Citat:
citat din mesajul lui Otiliav
Am pus poze de la tavaleala de aici mai departe.

Super nasucul si obrajorii rosii ai Elisei. Si-mi place cum se joaca amandoua, Ana si-a luat in serios rolul de surioara mai mare.

Mami de Teodora (1.12.2008) si Bogdan (24.05.1995)
Poze Craciun
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleinad.g spune:

Citat:
citat din mesajul lui lauramiron
Aleinad, si eu m-am gandit la bronchovaxon, dar cred ca e prea mica Ecaterina. Medicul nostru e de parere ca imunizarea cu medicamente nu este necesara inainte de intrarea in colectivitate.

Si eu i-am dat lui Bogdan de la 4 ani, dar acum cumnata (medic de familie in buc) mi-a zis sa-i dau din februarie. Pana la urma nu-i medicament, e un vaccin oral, contine lizat bacterian liofilizat din vreo 7-8 bacterii, ele au mai facut vaccinuri cu gramada. Si, asa cum ai zis si tu, ele deja sunt in colectivitati pe langa cei mari. Sunt curioasa ce zice si medicul tau.

Mami de Teodora (1.12.2008) si Bogdan (24.05.1995)
Poze Craciun
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleinad.g spune:

Citat:
citat din mesajul lui manumanu

Am pus poze noi la semnatura!

Ce mari s-au facut! Si, acum am observat, ce diferiti sunt! M-au innebunit ochisorii lui Radu, dar nici ai Anastasiei nu-s mai prejos.

Mami de Teodora (1.12.2008) si Bogdan (24.05.1995)
Poze Craciun
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauramiron spune:

Tocmai am primit un mesaj de la Anca E internata la infectioase cu Zibe, branula, antibiotic, hidratare, posibil rotavirus! M-a rugat s-o motivez pentru absenta zilele urmatoare..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Aleinad !
Otilia, da, Anastasia atunci se descoperise in oglinda de pe usa, iar Radu voia sa exploreze dressingul! Ea a "invatat" de cateva zile sa zica "baiete cucuiete" (zice ceva de genul "be cochete"!) si arata spre el, e tare scumpa! Si el ii zice "tita" de la "fetita" sau "Tia" de la Anastasia.
Babyzapi, exact asa patesc eu cu painea, dar cu Anastasia!

Citat:
citat din mesajul lui aleinad.g

Citat:
citat din mesajul lui manumanu

Am pus poze noi la semnatura!

Ce mari s-au facut! Si, acum am observat, ce diferiti sunt! M-au innebunit ochisorii lui Radu, dar nici ai Anastasiei nu-s mai prejos.

Mami de Teodora (1.12.2008) si Bogdan (24.05.1995)
Poze Craciun
Povestea nasterii


manu
mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008
http://family.webshots.com/album/570097332OcrkWq

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Ooh ce veste. Poate totusi le dau drumul repede acasa. Zibe e grasunica si trecuta de 1 an, are premize sa faca repede si bine fata virusului.

Mami de Ana Maria(18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Offf, Anca, iubita, speram sa fie bine zibe cat mai repede! Acum am citit mesajul... Laura, daca poti mai tine-ne la curent! Doamne da sa nu fie rotavirus!

manu
mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008
http://family.webshots.com/album/570097332OcrkWq

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauramiron spune:

Am vorbit cu Anca, erau bine amandoua, Z era vesela, o auzeam in telefon
Nu e grav, e doar gradul 1 de dezhidratare, insa Anca s-a speriat pe la pranz ca Z devenise apatica si moale dupa vreo 3-4 scaune apoase in decurs de o ora. N-a mai reusit s-o hidrateze oricat a fortat-o.
Spera sa le lase repede, ca ea are examene miercuri si joi. Va mai tin la curent.

Mergi la inceput