Burtici cu flori de liliac de mai-iunie 2010 (35)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns n_a_n_a spune:

Citat:
citat din mesajul lui arturicii

Nana,

Vad ca v-ati apucat si voi de bucatarit; eu am terminat 40 de clatite ptr compozitiile sarate si ma apuc de clatitele cu mac ptr compozitiile dulci...

Ioana,
Philip 6ani, Yann 6ani, Sabina 26+





Mai ai rabdare sa faci atatea clatite?! Eu le fac in doua tigai simultan de obicei, si tot parca nu se mai termina... De Craciun am mai facut asa, pentru musafiri, cu diverse umpluturi si cred ca mai fac peste doi ani! In rest cate maxim 20, pentru "uz casnic"!
Edit: - Sa stii ca nici eu nu prea mananc ce gatesc (poate a doua zi) ca ma satur gustand. La fel, marea mea placere e sa-i vad pe cei din jur mancand cu pofta !

Nana 24+ cuIubirici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Am o singura tigaie in care stiu sa le fac, asa ca nu vreau sa stric acu;
Am facut 10 cu mac....mai am pana e goala oala

La iepuri si alte animale nu va pot "incurca". Noi suntem vegetarieni.
Eu acum in sarcina (si in sarcina cu gemenii) am mai pus gura pe carne in rest nu.

Stau de la 8 jumate in picioare, e 4 jumate; nu mai pot de spate dar e musai sa le fac azi ca maine la 10 vin musafirii;

Am primit de la o vecina niste super pahare

Ioana,
Philip 6ani, Yann 6ani, Sabina 26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamanati spune:

Arturica, pai nici nu mai stiu cum rezisti, la termenul asta, atat prin bucatarie. Ui-te de la noi. Petrecere frumoasa va doresc!

www.dropshots.com/mamanati" target="_blank">POZE
Nati, mami de minunea Camelia-Nicole si 20 fix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

Arturicii sa stapaniti sanatosi paharele. Poate ar fi bine sa te odihnesti, sa nu te apuce Doamne Fereste vreo hemoragie sau contractii.

Nana, Nati noi am lovit in toamna un iepure imens cu masina, s-a aruncat prostovanul in fata noastra, nu am mai avut ce face si toata lumea ne-a intreabt de ce nu am oprit sa il adunam de pe sosea sa il gatim acasa. Mie imi era asa de mila, am plans de mila lui. Nu prea pun gura pe vanat, cred ca mai mult de porc mistret nu am mancat.

Fii-mea s-a invatat sa adoarma singura la 10.30. Suntem pe drumul cel bun. Incerc de sapt viitoare sa o adorm la 10. Mai nasol dimineata ca se trezeste mai devreme, dar nici asa sa se culce la 11.30-12.00.

Sabina 28+ cu gemenele Ekaterina si Iustina si mamica Alexandrei
AMR - 12 saptamani sau poate chiar mai putin.
Doamne Ajuta sa ajungem cu bine la capatul drumului si sa se nasca fetele sanatoase.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n_a_n_a spune:

Ioana, eu nu stiu cu cine seaman consumatoare de carne, sunt innebunita mai ales dupa peste , ca ai mei sunt toti numai buni de dus la "pascut" : mami e cu verdeata (salata, spanac, varza, etc), la sora-mea ii mai spunem Colorado, ca are o "pasiune infinita" pentru de cartofi, si tati e o combinatie intre ele doua doua . Mi-o aduc aminte pe mami, cand m-am mutat de acasa, ca m-a intrebat biata "si noi ce-o sa facem cu atata carne in congelator?" .

Sabina, nici eu nu l-as fi luat in niciun caz! As plange doua saptamani sa stiu ca l-am omorat, daramite sa-l jupoi de blana... Ce primim noi nu mai seamana cu animalul viu, e curatat, transat, exact ca in magazin.

Nana 24+ cuIubirici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu30 spune:

vai fetele, dupa ce am copt 35 de clatite (dulci, nu sarata ca ale Ioanei)vreo 2 ore, vin aici la voi si cand vad ce bunatati gatiti nu mai pot de

din pacate e prea complicat pt mine sa gatesc asa ceva !

Ruxi 23 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu30 spune:

Nana, tu te declari multumita de Niplette?

Se vad efectele ?

De cat timp il folsesti ?

Ruxi 23 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Ruxi,

si eu sunt acum la cele dulci!

Am ajuns la 30 si parca tot plina e oala!

Sabina, felicitari pentru adormitul singura.... La noi nu e cazul..

Ioana,
Philip 6ani, Yann 6ani, Sabina 26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n_a_n_a spune:

Ruxi, pofta la clatite! Si eu am facut de doua ori saptamana asta si le-am umplut cu budinca de vanilie sa nu ma sacaie la stomac, dar imi plac la nebunie cu dulceata de visine

Nana 24+ cuIubirici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n_a_n_a spune:

Ruxi: folosesc Niplette de ceva mai bine de o luna si sunt multumita. Am niste nasturei mici drept sfarcuri acum, in loc de platfus total . Imi pare rau ca nu m-am gandit mai repede la aceasta solutie, deoarece nu mai pot folosi dispozitivul suficient timp. Am renuntat de fapt sa mai folosesc de joi, ca mi-e burtica tare non stop si ma tem sa nu se agraveze de la stimularea mameloanelor; daca se schimba situatia, reiau. Dar totusi ma enerveaza la culme ca cer atatia bani pentru dispozitiv (pentru un singur san!), costul de productie e fff mic, si in rest profit nesimtit! Dar asta este, am dat banii pentru ca mi se parea cea mai credibila metoda de rezolvare a problemei mele.

Nana 24+ cuIubirici

Mergi la inceput