Fulgusori de nov-dec 2009 (15)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Lumi iti tin pumnii ca sa inceapa din nou papusica sa pape cum trebuie.

lylyana si eu l-am auzit pe cretinul de boc vorbind de trusou. Sper sa nu puna in aplicare si cu alocatia pt nou nascut sa fie data diferentiat. www.antena3.ro/stiri/romania/alocatiile-copiilor-ar-putea-fi-stabilite-in-functie-de-venitul-parintilor_83628.html" target="_blank">cititi Ati auzit ca s-ar fi pus in aplicare?




Mami de amazoana

My Perfect Baby - poze de la 6 saptamani(nascuta in 09.12.09)

www.youtube.com/watch?v=12-sti6nAwc" target="_blank"> Varul Zbuciumix ii face baita verisoarei Atomix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_seby spune:

Lavi, petrecere frumoasa maine si un pui de om cumintel!
Fetele, dc aveti nelamuriri privind botezul, pot incerca sa va ajut, doarece noi am botezat 3 copilasi pana acum .
Azi i-am luat temperatura lui Matei si avea 37 rectal, semn bun . Diseara la baitza o sa ii mai curat o data nasucul cu aspiratorul si sper sa fie mai bine.

Credinta face totul posibil, Dragostea face totul usor :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Si noi ne pregatim de botez, ca si cadou la nasi am luat o veioza de tip Galle si o iconita din foita de argint, in ziua botezului vina nasii acasa si plecam la biserica impreuna unde ne intalnim cu ceilalti invitati si apoi cu totii la restarant (biserica este la ora 16 restaurantul de la 17) Stiu ca la biserica se duce copilul cu haine de la parinti si de la biserica se aduce cu haine de la nasi. La baita de a 2-a zi am si eu emotii ca nici nasa nici eu nu prea stim cum sta treaba, iar mama pleca pana la baita si soacra a spus ca ea nu stie ca la ei(Oradea )nu este obiceiul. O sa iau aminte de la voi.
Azi am ridicat si marturiile personalizate, sunt atat de frumoase ca ma apuca plansul cand ma uit la ele, cand realizez ca sunt ptr.pruncul meu. Si nasa a luat azi cruciulitele comandate ptr. invitati(am inteles ca se dau in biserica), eu nu stiam de acest obicei
Simina la ce biserica mergeti?



mami de Vlad (29.10.2009)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Fetelor,va multumim din tot sufletul ca va ganditi la noi
Nu am mers la spital astazi,vom merge maine dimineata. Am vb cu pediatra si a spus ca e mai bine maine dimineata,ca e si un chirurg bun de garda,daca e nevoie poate ii face si raze,sange etc.



Lumi SEXY MUMMY de Alexa Annabelle Denise 7 Oct 2009

Poze Alexa Annabelle Denise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Simina, la noi vin nasii acasa dupa copil. Copilul il imbrac eu cu hainutele mele, care trebuie sa fie noi, apoi il ia nasa si il duce la biserica...deci...fara moasa. Pentru acasa eu am pregatit suc, vin si tuica pentru familie si nasi. La biserica de asemenea o sa ducem prajituri.

Preotul a avut ca pretentier sa ducem o cana de sticla de un litru cu busuioc si petale de flori, in care va pune el aghiazma. De asemenea nasii trebuie sa duca lumanari si panglica de matase...dar nu stiu pentru ce.Va povestesc eu poimaine. Pentru copil nasii au luat hainute si prosopel. Altceva nu mai trebuie.

Dupa ceremonialul bisericesc vom merge la restaurant.In mare parte cam despre asta e vorba. Detalii va dau duminica.

Va multumesc pentru urari...o sa petrec de minune. Sper sa fie fecioru de gasca, asa cum au fost si ceilalti bebei si sa ma lase sa ma simt bine!

Lavinia, cea mai fericita mamica de fulgusor!
Avem 3 lunitze!!!
MINUNEA NOASTRARARES CRISTIAN
NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABIT
RARES CRESTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj

Ancutza Stii ca daca iei oscilo sa nu bei cafea, alcool, sa nu fumezi si orice mentolat (inclusiv pasta de dinti) e interzis, da? Si carnea rosie. Scuze daca stiai, eu ma asigur doar
Multa sanatate!



ioi, nu stiam nimic de genul asta...merci tare mult


ANCA mamica fericita de SABINA IOANA

Fulgusorul meu iubit

The virtue of true love is not by finding the perfect person but loving the imperfect person perfectly !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika

ancutza - ai PM



Ramonika Ruxandra tati si Vladutz


am copiat intructiunile de pe prima pagina a dovleceilor ...poate imi fac si eu curaj odata


ANCA mamica fericita de SABINA IOANA

Fulgusorul meu iubit

The virtue of true love is not by finding the perfect person but loving the imperfect person perfectly !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

lavinia, mani_bany petrecere frumoasa si bebelusi cumintei va doresc


ANCA mamica fericita de SABINA IOANA

Fulgusorul meu iubit

The virtue of true love is not by finding the perfect person but loving the imperfect person perfectly !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

voi puteti accesa pagina de PM ? mie imi da eroare


ANCA mamica fericita de SABINA IOANA

Fulgusorul meu iubit

The virtue of true love is not by finding the perfect person but loving the imperfect person perfectly !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ancutza_Bro
voi puteti accesa pagina de PM ? mie imi da eroare
La mine merge Chiara Ada, vita mia Chiara creste

Mergi la inceput