Fulgusori de nov-dec 2009 (15)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Lavinia petrecere frumoasa,sa aveti vreme buna maine si un strumf cumitel



mami de Vlad (29.10.2009)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Many_Bany LA MULTI ANI pentru cele 3 LUNITZE ale lui VLADUT!

Miramar LA MULTI ANI pentru cele 3 LUNITZE ale lui ROBERT!

MyLady LA MULTI ANI pentru cele 2 LUNITZE ale REBECCAI!



Lavinia, cea mai fericita mamica de fulgusor!
Avem 3 lunitze!!!
MINUNEA NOASTRARARES CRISTIAN
NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABIT
RARES CRESTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

lavinia - petrecere frumoasa

Ancutza - daca nu stii cum se face capitol nou, iti explicam.

intrebare - cum curatati urechiusele lui bebe?



Ramonika Ruxandra tati si Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Multumim Lavinia cea draguta


mami de Vlad (29.10.2009)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramonikaintrebare - cum curatati urechiusele lui bebe?
"Super pediatra" mi-a zis sa i le curat doar cu o bucata de tifon uscat. Nu betisoare, nu alte minuni. Lavi Va fi bine maine, ai sa vezi ca te-ai stresat degeaba. Chiara Ada, vita mia Chiara creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika

lavinia - petrecere frumoasa

Ancutza - daca nu stii cum se face capitol nou, iti explicam.

intrebare - cum curatati urechiusele lui bebe?



Ramonika Ruxandra tati si Vladutz


Ramonik, iti multumim! CU privire la urechiuse eu am luat de la farmacie betisoare de ureche pentru copii, pe care le umezesc putin cu ser fiziologic si curat urechea, insa nu bag prea adanc in interior, ci asa finut...nu stiu daca e bine, dar nu bag mai adanc betisorul de teama sa nu ranesc timpanul!

Lavinia, cea mai fericita mamica de fulgusor!
Avem 3 lunitze!!!
MINUNEA NOASTRARARES CRISTIAN
NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABIT
RARES CRESTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika


intrebare - cum curatati urechiusele lui bebe?



Ramonika Ruxandra tati si Vladutz


Eu ai curat zilnic urechiusele cu betisoare normale inmuiate cu ser fiziologic. O curat seara dupa baie si cateodata si-n timpul zilei ca face cojitze , sau se strange mijerie dupa urechiuse, si miroase urat

fericita de Maya Andreea din data de 6-oct-2009

www.rockyou.com/show_my_gallery2.php?instanceid=156032407" target="_blank">Invitatie la botez
Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Lavi daca mai ai timp acum poate imi spui si mie ce ai cumparat/pregatit pt botez si cum faci maine (si poimaine la baita), adica obiceiurile.Cum incepe distractia??...vine lume la tine acasa?? pui masa?? vin nasii?? sau va duceti voi la ei??

Eu mai am o sapt si chiar n-am luat nimic-nimic...doar am vb la biserica si restaurant

fericita de Maya Andreea din data de 6-oct-2009

www.rockyou.com/show_my_gallery2.php?instanceid=156032407" target="_blank">Invitatie la botez
Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

eu le-am luat cadou nasilor: ei o geanta si lui o cutie decorativa cu un ceas in interior si o forma decorativa din sfoara de agatat pe perete. insa mentionez ca ei nu sunt un cuplu, de asta a trebuit sa le luam separat cadou.



Ramonika Ruxandra tati si Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Lumi sanatate multa lui Anabelle , sper sa nu fie nimic grav si sa se rezolve repede, repede...

Lavi petrecere frumoasa maine...sa aveti o zi minunata!

Simina nu-ti trebuie nimic pt botez...doar sa o imbraci de acasa la biserica...atat (eventual intrebi nasa daca are o paturica groasa, daca nu iei tu la tine)
Si legat de pregatiri acasa...eu am facut niste sandwichuri aranjate frumos, prajituri, bauturi...si atat....pentru cei care vin la voi acasa, dar nu sor sta mult, ca apoi plecati la biserica si de acolo banuiesc ca direct la restaurat...ce rost are sa pregatesti mult acasa?????
Baita de a doua zi...din nou tu nimic ...nasa se ocupa de tot...este o baita normala, doar ca in cadita ii puneti flori, mir, banuti, aghiasma..etc..apoi cand scoate copilul din cadita il sterge, il creia o pauzaste si-l imbraca....atat!
aaaaaa...cadou nasilor, cate o icoana pictata pe lemn, cu foita din aur...frumoase foc la fiecre cuplu (Flavius are 2 perechi de nasi )


O seara buna in continuare fetelor!

Cami, de sufletel scump Flavius Cristian pe pamant si a ingerasului Darius-Andrei din ceruri

Alex are nevoie de noi! Sa-l Ajutam!!

Flavius

ingerasul Darius-Andrei

www.Darius-Andrei.piczo.com

http://nshrine.com/shrine/Darius


Poveste

POZE

Mergi la inceput