Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 *60*

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Buna dimineata, sunt la recuperari
Ioanna mi s-a mai intamplat si mie sa urle David la san ....dar dupa un studiu amanuntit, disperare, incercat alte metode am ajuns la concluzia ca nu il satisface viteza de curgere a lapticului. Din fericire la mine nu se intampla la fiecare alaptat dar cand se intampla este foarte enervant, te pot intelege perfect.....si mai nou bate cu mana in pat sau cu picioarele.....exact ca un om mare dinacela nervos din cale-afara . Nu cred ca exista ceva ce am putea face noi.....eu uneori il schimb la celalalt san si tace ....e evident ca acolo curge mai multicel. Faza cu urechile ca l-ar durea am eliminat-o ca nu plange "pe aceeasi parte".
Multa bafta si tarie si vorba cuiva....hai inca un pic ca doar nu va suge toata viata

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Raluk16 multam mult pentru raspunsul atat de amplu, vorba Selenicai tot numai pentru mine. Iti doresc multa sanatate daca cumva nu te-ai facut bine pana ajung eu la zi


Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:

Selen ai dreptate..de fapt tatarasc!
Sunteti oameni super de isprava,ea si familia ei imi plac la nebunie!

Laura fericita de puiut scump norocos Mihnea Costin 12.10.2009

IANUARIE:
http://family.webshots.com/album/576379395JnSKPu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anomis28 spune:

Suberek

mancam in Vama cate 2 dimineata....




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria1979 spune:

Selen multumim de reteta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

suberek
... vai de dieta mea care stagneaza si nu se misca cantarul de 6 zile si am fost tentata sa il sparg , dar tot eu trebuie sa strang cioburile asa ca mai bine il mai tin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria1979 spune:

Aida mama si tu esti la dieta. Si eu am tot cantar din ala care nu tine cu mine. Ma gandeam sa il asasinez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui anamaria1979

Crocodana stiu ca tu ai scris de constipatia bebelului. Cum ati scapat? De cand am inceput diversificarea ma rog sa faca caca asta micu si i-am mai pus si supozitoare din cand in cand sa nu depaseasca 24h. Nu stiu ce doamne sa mai fac. Ma apuca disperarea ce misto era doar alaptat dar asta este trebuia sa ajungem si la etapa asta.


Anamaria,buna dimineata. Noua ne-au spus ca pe langa faptul ca vei fi atenta ce ii place copilului si ce nu ii place atunci cand se incepe diversificarea trebuie avut in vedere in mod deosebit si ce alimente il scot afara si ce il constipa. Nu suntem toti la fel. Sunt bine cunoscute fazele cum ca:
- banana constipa si deci nu va fi data prea des la un bebelus cu tendinta catre constipare
- marul se da copt la inceput ca sa se evite scaunulmoale
etc...
Mamicile cu copilasi mari au mai multe exemple, sunt sigura.
Incearca ceva ce il ajuta sa iasa...daca s-a constipat eu zic ca nu are niciun rost sa continui asa. Tu ce ii dai sa pape ?

Eu azi comand un storcator de fructe si pe cai: trecem la suc de morcovi, suc de mere, piure de legume si piure de fructe, supa.....pe la 9 luni cred ca ajungem si la friptane

Incepem doar cu suc...dar am prezentat schema ca sa stiti ce am de gand sa-i dau.....asa cate o leguma/fructa azi...una peste doua zile...apoi i le amestec...
Va voi tine la curent.
Mult succes si tie !!!!!

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anomis28 spune:

Lucia la ce model de storcator te-ai hotarat?

Mamicile din Ro, stiti pe undeva de vanzare la magazin (in Ro) Beaba Babycook?



Anticipat de raspuns

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anomis28 spune:

Aidukule, tu ce cura tii?
ce mananci? cand mananci?


Mergi la inceput