INSEMINARE 60

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ALBINUTZA24 spune:

crissia ... ralucutza .... sa ne dati vesti bune amandoua...
elenus te imbratisez si te mult. fi tare. trecem noi si peste asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissia spune:

albinutza, povesteste-ne care sunt problemele tale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenus26 spune:

Ralucutza merg la Medlife, la Doc. Albu. E un super doctor. Eu inca cred in el si nici nu ma gandesc sa-l schimb... ca am tot umblat de la unul la altul si m-am saturat de toti. In el am incredere si sper ca o sa iasa intr-un final :)
Albinutza nici macar eu nu mai inteleg nimic. Pentru ca la prima stimulare, implicit prima IA din decembrie am intrebat-o pe o asistenta de la Materno Fetala de la Medlife, care e prima zi de ciclu si mi-a spus ca prima zi de sangerare, asa cum credeam si eu. Am facut tratament de stimulare si a fost super ok. A doua oara(acum o saptamana) o alta asistenta mi-a spus ca prima zi este cand incepe scurgerea maronie. N-am mai inteles nimic. AM mai intrebat si eu fetele si toate mi-au spus ca e prima zi de sangerare. Azi doctorul imi spune invers! NU MAI INTELEG NIMIC! Dar o iau de buna si merg pe mana lui data viitoare. Ideea e ca fiecare are termenii si chestiile lui.
Acum astept spargerea chistului. Bine ca m-am oprit la timp cu stimularea. Era posibil sa creasca prea mult si sa trec la operatie :D

Hai ca v-am facut capul calendar cu problemele mele.

Va pup pe toate si multumesc mult ca m-ati lasat sa ma descarc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns siema spune:

Salut fetelor
Se pare ca nu am reusit prima IA. ieri, a3-a zi de cand intrerupsesem Duphastonul a sosit o secretie maronie; aceeasi este si azi inca nu am vazut sange; si eu sunt in dilema..cand e oare ziua 1. Astept mesaj de la doctor fiindca luna asta in ziua 2 trebuie sa imi dea noua reteta ptr stimulare...si eu nu stiu cand e ziua 2...
Mare dilema cu atatea pareri..
Ma bucur pentru cele care au reusit, dar si noi cele care inca asteptam vom trai acest moment la un moment dat

O seara buna va doresc

Ema C

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALBINUTZA24 spune:

am avut doua chisturi sangvine.
la primul s-a speriat doctorita ,care initial a zis ca este extrauterina (deci nici ea nu stia de ce ma opereaza),si mi-a scos ovarul stang.
dupa trei luni l-am avut pe-al doilea si dupa ce mi s-au inchis multe usi in nas , fiindca nu vroia nimeni sa ma opereze , mi-a ajutat D-zeu si am dat peste dr. Herghelegiu care m-a operat si am urmat un tratament pentru endometrioza.
operatiile au fost la 5 luni una dupa alta cu anestezie totala si cu taietura de la buric in jos( asa m-a ,,hacuit,, la Targoviste).
am urmat multe tratamente( la multi doctori) pana am reusit sa mi se regleze menstrele.
din primavara 2008 am incercat literalmente sa raman si desi am toate analizale bune nu am reusit .
toti doctori salta din umeri si nu stiu de ce nu raman.
acum am fost la ION IONUT de la Giulesti ( urmatorul pas IA) si desi era Z13 nu a vazut nici un folicul mare ( mai multi mici), endometrul 9,2 , dar nu a putut vedea daca s-a produs ovulatia.
a ramas sa ma duc in Z11.
mi-e frica sa fac tratament de stimulare.
poate v-am mai intrebat dar stie careva daca ION IONUT a mai facut inseminari?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALBINUTZA24 spune:

siema imi pare rau ca nu ai reusit.
sunt alaturi de tine si sper ca va fi totul bine.

P.S. cand ai facut IA?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sabrinela spune:

Fetelor eu sunt z10 de la inseminare si azi m-am simtit cam rau,am plans asa fara nici un motivma simt slabita ,ametita fara vlaga. mary80 tu ce faci,cum te simti,ai facut beta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_ivan spune:

SABRINELA plansu, ameteala pot fi semne bune
elenus nu stiu ce sa zic. eu am avut cateva pete maronii, iar apoi 3 zile nimic. abia in a 4 zi mi-a venit sangerare normala. am inceput injectii a doua zi.
tu acuma ai facut doar menopur?
ca si eu la a doua incercare de IA cand am facut doar menopur , in z6 aveam un foli de vreo 18 mm care tindea sa se faca chist si era si singurul, asa ca am anulat IA, iar urmatoarea mi-a dat menopur+puregon

Cauta cu milostivire, cu totul laudata Nascatoare de Dumnezeu, la necazul cel cumplit al trupului meu si vindeca durerea sufletului meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_ivan spune:

fetelor pe mine ma enerveaza rau utrogestenaul, pe care il tot gasesc pe chilot.

Cauta cu milostivire, cu totul laudata Nascatoare de Dumnezeu, la necazul cel cumplit al trupului meu si vindeca durerea sufletului meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emma_ spune:

Fetelor mie nu mi-a reusit prima IA pe care am facut-o.
Am fost suparata, caci mi-a venit CM chiar inainte de Craciun. Va dati seama ce sarbatori am avut.
Dar astazi sint 5 zile inainte de CM si m-am gindit sa-mi fac un test.
Si .....surpriza....2 liniute!!!!! Am crezut ca si cad jos.NaturaL!!!
Acum am emotii mari, ma doare si burtica putin, dar liniutele sint acolo.
Va pup si va tin la curent.

Mergi la inceput