INSEMINARE 60

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

elenus, si eu am avut dilema cu care e z1. am intrebat in multe locuri, ideea e cam asa: daca vine CM inainte de ora 12, sa zicem, aia e z1. daca vine dupa-masa sau seara, z1 e ziua in care sangerarea e rosie si usa chilotul pana la a-l pata semnificativ.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

albinutza24, toti medicii de la giulesti stiu IA. de dr ionut am auzit multe lucruri bune. nu am fot personal la dansul, dar ma batea gandul.
trebuie sa te investighezi serios si sa nu mai ajungi in orice maini.
nu-ti fie frica de stimulari. eu nu m-am ingrasat, nu am avut efecte secundare. am facut 5 IA si 1 fiv, toate nereusite. multe injectii in burta. incearca sa vezi daca dr acesta e atent cu tine, daca rasp la tel etc. eu am avut experiente cu anumiti dri de la giulesti, nu vreau sa dau nume, care mi-au lasat un gust amar. inchipuie-ti ca am facut 5 IA fara a face niciodata horminii de z3!niciodata sustinere cu progesteron, desi am pgr mic.
acum fac fiv la budapesta.bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita42 spune:


Emma mii de felicitari!
Iti inteleg surpriza! Sa ai grija de tine!


Viss la multi ani, chiar si asa cu intarzaiere!!
Ma bucur ca te simti mai bine. Azi parca un pic mai bine si eu, dar tot am o durere surda prin uter, ovare... Am inceput sa iau magneziu pe langa utrogestan, no-spa si ac. folic. am 23 de zile de la presupusa ovulatie. Tu in ce zi ai fi? ma bucur mult ca ti-ai luat concediu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_ivan spune:

emma

Cauta cu milostivire, cu totul laudata Nascatoare de Dumnezeu, la necazul cel cumplit al trupului meu si vindeca durerea sufletului meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_ivan spune:

fetelor ma framanta o intrebare
pana acum eu luam zilnic acid folic (1 mg) si vit e.
dupa inseminaredr mi-a dat alte vitamine Ogestan pe care scrie sa nu le iei concomitent cu acid folic.
acu eu tin minte precis ca mi-a zis sa nu mai iau vit E dar de acid folic nu-mi aduc aminte. sa mai iau acid folic sau sa renunt???
Ogestanul are 200micrograme acid folic



Cauta cu milostivire, cu totul laudata Nascatoare de Dumnezeu, la necazul cel cumplit al trupului meu si vindeca durerea sufletului meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary80 spune:

EMMA felicitari pentru cele doua liniute!!!!!
iti doresc sarcina usoara...si sa fie asa cum vrei tu...
sa te rogi si pentru noi in continuare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary80 spune:

sabrinela test ti-ai facut???astept vesti bune...
eu n-am facut beta si nici n-o sa fac pentru ca luni ar trebui sa-mi vina asa ca poate voi astepta ...sper totusi sa ca testele de urina pe care le-am facut pana acum 3 zile sa nu fi fost corecte...sper...sper...sper


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucutza79 spune:

emma felicitari!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucutza79 spune:

Crissia - La prima IA nu am avut deloc dureri, nici in timpul proceduri nici dupa.

Daca sunt in Z5 de la inseminare, cand ar trebui sa fac HCG-ul?

Multumesc mult albinutza24.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_wanted spune:

'neata!
emma, felicitari, cred ca traiesti un sentiment profund, ma bucur pt tine si pt toate fetele care reusesc, sarcina usoara si bb la termen, asemani si pt
viss...,felicitari si LA MULTI ANI
viss, de mult vroiam sa te intreb in legatura cu hepatita c, am inteles ca aveti amandoi, la fel are si sotul meu, si vroiam sa stiu daca la voi s-a luat prin contact sexual.sotul meu a descoperit-o in martie 2009, eu nu am (sunt asistenta med la dializa si facem des antigenii),iar transmiterea virusului si dorinta de facere copii se bat cap in cap,nu?
am vazut ca ti-ai luat libere si poate vezi mesajul...
va pup

Mergi la inceput