INSEMINARE 60

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralucutza79 spune:

analizele obligatorii - estradiol, Lh, AC Anti HCV si progesteron parca.
Astea si sotul meu - AG Hbs, FSH TSM, HIV, VDRL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissia spune:

da luni am facut cu dr.dragu tu la ce dr.esti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucutza79 spune:

Miam dat seama Fam Andrei, eu am fost prima daca iti mai amintesti, iar voi a doua familie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenus26 spune:

Buna fetele!
Am fost azi la eco Z5. Si surpriza! Un ditamai chistul pe ovarul stang. De unde a aparut? Cica nu mi-am calculat prima zi de menstra cum trebuia. Z1 trebuia sa fie cand a aparut prima scurgere maronie. Cine sa mai inteleaga ceva? Data trecuta am luat ca si prima zi de menstra ziua cand am sangerat. Si am avut 7 foliculi frumusei, si nu cu Menopur si alte alea, ci cu Ovamit( in primele 5 zile de stimulare)! Acum se pare ca, pentru ca am inceput tarziu stimularea, un folicul care era destul de maricel s-a apucat sa creasca cat a putut el de mult si s-a facut de 29.80 mm. Pe ovarul drept se vedeau cativa foliculi, dar nici nu i-a mai masurat. Mi-a intrerupt tratamentul pana se sparge chistul asta?(teoretic la primul ciclu) si apoi, eco in prima zi de ciclu si mai vedeam. Ufff!!!
Sunt tare suparata :(


"Speranța este ca o clepsidră, când crezi că ea s-a scurs, se întoarce în favoarea ta."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissia spune:

eu nu am mai facut nici o ecografie luni,direct inseminarea stiu ca vineri aveam un folicul de 15 si unul de 17mm. sper sa fi fost ok luni.eu sunt la prima IA si mi-as dori tare mult sa reusesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucutza79 spune:

O sa reusesti.
Spune ai ca si tu ai dureri ca la menstruatie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenus26 spune:

Citat:
citat din mesajul lui crissia

eu nu am mai facut nici o ecografie luni,direct inseminarea stiu ca vineri aveam un folicul de 15 si unul de 17mm. sper sa fi fost ok luni.eu sunt la prima IA si mi-as dori tare mult sa reusesc


Eu iti tin pumnii Crissia! Doamne Ajuta sa fie cu ochisori!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissia spune:

da ralucutza ,noi eram fam.andrei imi amintesc si eu de voi.
am dureri de burta si ma dor si sanii tu ai avut si prima data simptomele astea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALBINUTZA24 spune:

ralucutza poate totusi va fi o reusita, inteleg ca ai doar cateva zile de cand ai facut IA.
eu iti tin pumnii.
elenus iti inteleg supararea dar doctorul nu ti-a zis cand sa socotesti prima zi? ca nici eu nu mai inteleg.....
ai avut ceva dureri?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissia spune:

multumesc elenus sa dea Dumnezeu sa reusim toate.
tu la clinica/spital mergi?

Mergi la inceput