Burtici cu flori de liliac de mai-iunie 2010 (34)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns n_a_n_a spune:

Teuta, insanatosire grabnica mamei tale! Imi pare rau de stresul pe care ati fost nevoiti sa-l traiti, dar ma bucur ca totul merge spre bine! Despre TT: http://www.desprecopii.com/info.asp?ID=1008

Murica , sunt ceva mai bine. Am in continuare arsuri, dar au redevenit suportabile.

Mary , unde mai pui ca e o reteta potrivita si de regim! Incearca si cu putin marar tocat adaugat in smantana, daca iti place.

Ioana (monea), felicitari pentru !!! Incearca masaj, la mine face minuni!

Roxy, esti eroul noustru! Multumim pentru editarile la prima pagina si pentru capitolele noi !

Ana, nu te descuraja! Citeste postarile lui July pe tema alaptarii, te vor ajuta cel putin la moral! Intre pe link-urile de acolo. Nu trebuie neaparat sa folosesti Niplette, a fost alegerea mea personala sa incerc si mi-am spus parearea despre acest dispozitiv ieri, ca nu vreau sa fiu piusaloaga si sa supar fetele . Faza cu pompa nu mi se pare o idee buna... Muls - biberon - copil, cu toti pasii intermediari mi se pare tare obositor! o sa te ajute DD sa te descurci direct cu tzitzi .

Simona, bine ca scapat de stresul cu varicela! Daca ai imunitate, n-ai de ce sa te temi de ai tai !

Nikol, dulce tare David! Eu imi aduc aminte de verisoara mea care pe la doi ani jumate a intrat in baie peste tatal sau, si a iesit razand sa-i spuna la mami ca tati are putza cu deget !!!

Yann & Philip

Nana 24+ cuIubirici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Buna dupa amiaza burticutze harnicutze!
Acum m-am intors si eu,si vad ca voi ati mai dat gata un capitol,era de asteptat.
Sa pun si eu niste agitate pentru gemenii sarbatoriti

LA MULTI ANI PHILIP SI YANN

Fetele am dat in mintea copilului...dar ce nu face omul de plictiseala?...asa ca,daca vreti dati-ne si noua un click:???
: http://www.e-joculet.ro/punctaj.php?user=verushca&id_user=1616

poze
Cristina cu Seby 25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n_a_n_a spune:

Cris, s-a rezolvat! Cu un punct... Cum era de asteptat, nu m-a lasat sa trisez

Nana 24+ cuIubirici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinutzaa spune:

Cris, dat click
Nana, Nikol

Fii-miu de cate ori ma vedea ca ma schimb, si normal ca ma vedea si cu goale, incepea sa strige "tzitzi tzitzi" prin dormitor pe langa mine.
Eee, si o data eram in Carrefour, el nu mai avea rabdare sa stea si la coada la casa, asa ca l-am lasat pe sotzulache sa stea el acolo, si eu am iesit cu Tudor sa ne plimbam pe la magazinele de vizavi de casele de marcat. Copilul meu se repede in primul magazin pe care il vede si care era magazin de lenjerie intima. Vede sutienele si incepe sa strige in gura mare in magazin "tzitzi tzitzi".

Alina, mamica mandra a piciului Tudor si 23+

Handmade by Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olivia_popa spune:

aha,acum am vazut,na ca nu l,-am recunoscut fiind in romana tradus. deci despe eco zicea ca bebe aude ultrasunetele ca si in statiile subterane de metrou,adica un sunte foooarte puternic.

La multi ani sarbatoritilor Philip si Yann!

despre epi,am citit mult si cu prima sarcina(din pacate pierduta),eu sper sa nu am nevoie de ea,am citit ca incetineste mult travaliului,ca am putea ramane cu dureri de spate si ca singura care are de castigat este mama,adica e un confort in plus pt ea,dar bebe sufera. daca spun ceva gresit,va rog sa ma corectati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n_a_n_a spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alinutzaa

Cris, dat click
Nana, Nikol

Fii-miu de cate ori ma vedea ca ma schimb, si normal ca ma vedea si cu goale, incepea sa strige "tzitzi tzitzi" prin dormitor pe langa mine.
Eee, si o data eram in Carrefour, el nu mai avea rabdare sa stea si la coada la casa, asa ca l-am lasat pe sotzulache sa stea el acolo, si eu am iesit cu Tudor sa ne plimbam pe la magazinele de vizavi de casele de marcat. Copilul meu se repede in primul magazin pe care il vede si care era magazin de lenjerie intima. Vede sutienele si incepe sa strige in gura mare in magazin "tzitzi tzitzi".

Alina, mamica mandra a piciului Tudor si 23+

Handmade by Alina


Istet baiat ! Stie de mic ce si cum cu lenjeria intima...

Nana 24+ cuIubirici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariam79 spune:

Acum am vazut si eu!
La multi ani Philip si Yann!


Multumesc mamanati si Nana pentru sfaturi. Am inteles, NO bibe sau pompa. Nana, stai linistita, ca nu ai spus nimic gresit. Suntem aici sa invatam unele de la altele. O sa trag de sfarcuri pana le am cat de cat ok. Si da, intr-adevar, ma bazez pe mama foarte foarte mult, si ca suport moral, si ca ajutor cu toate cele pana intru eu intr-un ritm.

Dar ce inseamna sa ai canale formate? Cum arata canaul si pe unde este? Scuzati intrebarea idioata, dar e primul meu bebe.

Ana 24+ Alexandru-Nicolae
bebica mea mica si scumpica

ticker

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:


pentru gandurile bune si urarile frumoase!

E asa de ciudat. Au trecut 6 ani de parca au fost o clipa; Parca ieri mergeam pe 27 ian la dr la cabinet si imi zicea ca "maine hai la spital sa nasti"; eram cat balena si m-am bucurat insa nu am spus nimanui; nici familiei, nici prietenilor din viata de zi cu zi nici celor de pe forum.
A doua zi dimineata am mers cu un taxi la Municipal, doar eu cu sotul; m-au internat si la 10:55 si 10:57 s-au nascut baietii; am trimis pe la 11:30 un sms ce suna cam asa:
"Am zarit lumina pe pamant si ne-am nascut si noi; e atat de cald si frumos aici. Yann si Philip"

Atat nasterea cat si numele au fost surpriza, le-am tinut "secrete" pana cand s-au nascut; dar cred deja ca v-ati invatat ca noi suntem invatati si ne bucuram sa facem surprize frumoase altora.

Acum sunt la scoala baietii si la 14 mergem cu torturile si sucul; apoi mergem sa cumparam cadourile impreuna cu ei.

Multumesc si pentru aprecierile legate de torturi, este prima data cand fac asa ceva;

Felicitari Ioana(Monea) pentru baietel si pentru numele frumos ales. Despre durerile de spate, o sa fie si mai si insa vor trece toate.

Teo, asa e si Sabina, o agitata, mai ales seara si noaptea.

Veronica, super calendarul acela, mi-am calculat si peste 3 zile intru in TRIMESTRUL III !!!! Uau, ce departe mi se parea!

Alaptatul, stau cuminte si vad ce ziceti voi si poate oi mai invata cate ceva; sper ca pe Sabina sa o pot alapta min 6 luni; ca pe baieti doar o luna am facut-o. Oricum, nu cumpar nici pui de biberon. Nu ii dau nici apa nici ceai nici nimic; sa facem cumva sa isi potoleasca foamea si setea cu ce "produc" eu. Sper sa si reusim.

Simona, sanatate multa Mirunei. Ciudat asta cu boala dupa vaccin; cred si eu ca cel mai bine e sa o vada pediatrul;

Alina, si eu mai studiez problema cu wrap/sling; o sa imi faca avant sa intru intr-un magazin cu asa ceva sa ma dumiresc cum e treaba si iti zic ce am aflat.

Uf, mama lor de contractii ca ma dispera; ma apuca asa, stand; acu nu fac chiar nimic nimic si pac; Am ajuns cam la 12 pe zi, de-aia vrea dr sa ma vada acum la 2 sapt; dar nici un pui de medicament nu mi-a dat. Cum va mai ziceam, iau eu de la mine putere no-spa; mai ales inainte de un drum/mers pe jos/cumparatura; ca acolo 100% ma apuca;

Cristina, am dat click; mai trebuia sa fac si acolo ceva?


Sa aveti o super zi!













Ioana,
Philip 6ani, Yann 6ani, Sabina 26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Am uitat sa va zic!

Am primit acum cateva zile de la sotul meu un brat de Lalele VIOLET!

Ioana,
Philip 6ani, Yann 6ani, Sabina 26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crissy_C spune:

Alinutza, eu as merge pe un ring sling, mi se pare cel mai usor de folosit - cel putin cat e bebe mic, dar mai studiem problema un pic, pt ca am dureri de spate de pe acum si pare-se ca wrap-ul e mai comod pt asa ceva... Dar cred ca putem oricand sa o sunam pe Diana sa ne sfatuiasca - am vazut ca si anotimpul in care nasti e important pentru alegerea corecta...

Olivia, si eu citisem ca ultimele cercetari arata ca bebe ar putea percepe ultrasunetele... Acum, de multe ori am vazut ca bebeii isi pun manutele la cap sau la urechi in timpul ecografiei, sau se ascund intr-un colt, si m-am gandit ca poate de la asta. Pe de alta parte, am auzit si de bebei care dorm bine mersi in timpul ecografiei... Deci habar n-am cum o fi, dar cert e ca nu trebuie sa abuzam, ca nu se stie ce mai descopera astia intre timp.

Cristina, fericita 20+ cu Patricia

Mergi la inceput