Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 *57*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

felicitari pentru examen,nu conteaza cu cat ai luat examenul
RALUK sunt sigura ca ai sa te descurci cu Alex su fara mama ta si multa sanatate tatalui tau.Sper sa isi revina si Alexutu cu luatul in greutate.Apropo exact cum a spus si LILIAC de multe ori poate nu ne-am mai gasit cuvintele sa te incurajam dar sa fi sigura ca nu ai deranjat pe nimeni si toate vrem sa stim de tine si Alex
UKA e o frumoasa Carina,am vazut si eu pozele
SANTORINI ma bucur ca ne-ai mai dat vesti despre voi si ca Andreiutu e cuminte,pozele nu le-am vazut dar poate le gasesc pe parcurs
NELA sa fi sigura ca asa o sa se intample cu sunatul,eu cand am iesit printre primile dati o sunam pe mama non stop pana mi-a zis ca `"ai de gand sa ma disperi in telefoane,e bine stai linistita"
DIAMAR multa sanatate pentru Matei
SANTORINI ce mult a crescut Andreiu,e un frumos,sa sti ca la munte nu stiu daca mai continuam ca e tare frig si mie frica cu piticu
ANDRA sper sa gasiti cat mai repede tot ce va trebuie pentru botez,abia astept sa vad pozele.Sper sa fie dat eroare triplul test al prietenei tale si sa fie totul bine
ELLENUTA e si normal sa ii dai pe spate cu bunatatile care le gatesti
DIANA foarte interesant si de tinut minte ce ne-ai spus cu stersul la gurita in timp ce mananca,ma crezi ca am ramas socata cand l-am vazut pe Nicholas la apa,nu-mi vine sa cred ce poate sa faca la 4 luni jumate.De sarit sare si Iri daca il tin in picioare si face cativa pasi buni(adica imi ajunge de pe picioare pana la gat) dar la apa inca nu l-am pus
AIDA imi pare rau ca esti suparata,sper sa treaca cat mai repede
SELEN sper sa ajungi la bowling cat mai repede si am vazut-o si pe printesa ta e o scumpa ce tumbe face ea si cum incearca ea sa vorbeasca.Asa face si Iri al meu dar inca nu face tumbe
BIAZ tare haios poetul tau,si eu ma declar DC dependenta(toata lumea imi scoate ochii ca in loc sa-i ascult pe ei sunt cu ochii pe forum)
MONIKUS imi pare tare rau ca ai probleme cu Rares,sper sa se rezolve repede.Oare nu o fi din cauza ca nu l-ai decalotat(nu-mi vine in cap cuvantul),zic si eu
DANUTA1979 am vazut ca voi v-ati incumetat sa va duceti la munte si cred ca a fost tare placut,e o scumpica printesa ta
UKA si Iri se trezeste la 3 ore sa mananca noaptea iar ziua are ssi 6 ore intre mesele de lapte,asta ca mananca si supita,mar.Se pare ca au perioade cand dorm toata noaptea si perioade cannd se trezesc tare des
CRISBEBE l-am vazut si pe Alexandru,ioi ce scumpic e
CROCODANA ce zambet are Ama,o frumoasa
SELENE sa vezi cand va face cu lapticul sau spua in gurita cum va fi,pe mine ma boteaza mereu irinel pe fata ca se apuca sa faca bulbuci cu papa
DANA15 prin mesajul cu a spune despre ce probleme avem ca tu ti-ai facut si iti faci griji pentru fetele suparata,ai demonstrat inca odata ce relatie stransa avem noi aici(pe care altcineva care nu foloseste un forum nu ar intelege-o)si ca ne pasa uneia de alta si sa le stim ca sunt bine sau sa le incurajam daca au vreo problema
LILIAC tare faza cu Andra ta,imi place de mor familia ta,toti niste haiosi
SUEDE la cat mai putine kg,atat cat iti doresti tu,eu vad ca tot urc ca o nesimtita
HEPILICA imi pare rau ca a plans Maia la vaccin dar sunt sigura ca azi e bine
CRISTINA sper sa treaca problemele sorei tare cat de repede posibil,te inteleg perfect ca te afecteaza si pe tine asa patesc si eu co sora-mea.In ceea ce priveste"prietenul" sotului am ramas socata,oare ce-o interesa pe alti ce se discuta aici.Am patit si eu asa cand mi-a zis o reportera de la LIBERTATEA ca a citit povestea mea pe forum dar m-am gandit ca poate o fi gravida si asa a aflat
DANA15 felicitari pentru vestile bune de la doctor
MONI_IULIA sa-ti traiasca crestinul,e un frumos si un grasunel
MANGA sper sa-si revina cu programul Aidan si ma bucur ca te vad mai des pe forum
IULIKA ma bucur ca ti-ai mai revenit putin,Bruce e bine?vrem noutati despre el
TECHILA sa-ti traiasca copilasi.ma bucur ca sunt bine si ce diferenta e intre ei de cm,nu pare dar uite ca Stefan vrea sa fie suplu
Deci nu-mi vine sa cred ca am reusit sa termin capitolul de recuperat,desi voi ati fost cumintele si nu ati scris tare mult.Nu ma uit sa vad cat de mare e placinta dar am scris tot dintr-o data ca sa nu ma bag la somn
Revin

D-ZEU MI-A TRIMIS RASPLATA
IRINEL ANDREI
BOTEZ IRINEL

o perioada din viata mea Rasplata a sosit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mama_si_pisa spune:

Buna seara, mamici!
Refuz sa cred ideea ca ar putea citi atâtea capitole despre diversificare si metode de linistire a bebelusilor niste "oameni de treaba" care nu au alta grija si, asa, întâmplator, au capatat o dependenta de acest forum. Ce imbold te poate face pe tine, cititor care nu ai copii de vârsta copiilor nostri, sa stai ore întregi si sa scormonesti dupa "ceva"?
Mai stiti si altii, fetelor, pe lânga "amicul" Cristinei? Vi se par oameni echilibrati? Întreb cu o preocupare sincera, pentru ca am de multa vreme banuiala ca si eu, si noi, cu toatele, cunoastem tot felul de plecati cu sorcova si nu ne dam seama la timp. Cristina, serios, ai grija cu individul ala!

În afara de acest subiect care mi-a facut rau, ca sa nu spun sila, am vazut si citit numai lucruri frumoase - nunti, botezuri, bloguri, fotografii cât cuprinde... ce mai, feerie! Va felicit.
Si noi suntem bine. Simon creste si noi ne miram. Cu unele e în urma, cu altele e în grafic. Mi se pare foarte sensibil la tonul vocii, la felul în care se vorbeste în preajma lui, si daca se întâmpla sa fim mai multi si se dezbate ceva, îl vad cum priveste cu ochii mari, iar apoi toata seara e tacut si putin absent, nu stiu cum sa explic pertinent pentru a va face imaginea "gânditoare" a un copil de patru luni. E asa, mai "gândit", daca întelegeti termenul.
În rest, e sociabil si foarte linistit, flegmatic cum îl stiu.

Monikus, sunt sigura ca ati facut tot ce trebuia pentru a elimina o suspiciune medicala. Fetele ti-au dat sfaturi multe si bune, pe care le poti verifica. Uneori poate fi ceva mic, asa cum ti-a zis Manga, un fir de par care s-a încolacit si îl strânge, o firmitura colturoasa, o pana din perna. Poate nu vei afla niciodata ce îl deranja. Pe de alta parte, însa, daca vei ajunge sa elimini si varianta iritatiei de scutec si dintii si tot ce au mai spus fetele, iar el tot nu manânca (dar trebuie sa fii obiectiva) si plânge, tot la medic va trebui sa te întorci. Sper sa se rezolve de la sine repede.
Delia, tot în zapezi sunteti? Eu ma gândesc ca nu stiu cât de mult îi va modifica fetitei tale perceptia asupra lumii o masa din suc de fructe, dar ca o modificare totala de decor cred ca va fi resimtita. Eu ma voi muta la vara, când Simon va fi ceva mai marisor, dar tot nu-l voi muta în camera lui de atunci, din prima. Voi astepta sa se familiarizeze cu locul, sa observ reactii, sa se adapteze, iar abia apoi voi încerca sa-i mut patutul în alta camera decât a noastra. Adica vreau sa pastreze apropierea de noi ca pe o constanta, sa fie sigur ca orice altceva se poate modifica, dar noi vom ramâne împreuna. Deci, eu as spune ca mai degraba poti începe diversificarea, usurel, la mijlocul lui martie decât sa o muti în alta camera, caci deja îi va lua multa energie sa refaca harta mentala a caminului. Mai ai timp sa te gândesti tu la toate.

Va sarut (pe Nela de doua ori) si va citesc!

Somn usor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

ELLENUTA multumim de capitol,o draguta ca de obicei
Si noi iubim cioculetul de soimita,deci cuscra ai avut dreptate cu orarul nostru.Sa sti ca si Irinel are momente cand se enerveaza daca nu il ti in fund,mai nou vrea in picioare si sa sara(direct pe operatia mea).Sper sa-si revina si sa te odihnesti si tu. ce ma distrat cuscru cu parul,spunei ca are,eu sper sa nu-l mosteneasca pe tacso ca ala era paros(cand eram cu el nu ma deranja dar acum da),si mai spunei ca sigur o sa fie mandru de ginerica ca o sa-i respecte mandra(ca-l invata masa ca respectul e pe primul loc).Eu nu m-am mutat dar se mai duce mama la ea cu baiatul si sta mai multe ore,Iri observa diferenta si e tare marait,dupa cateva zile se obisnuieste asa ca eu zic sa le luati treptat,va mutati la cateva zile incepi diversificare si apoi mutatul.Cred ca pentru Sofia va fi prea brusca schimbarea si de locul pe care il stia de 6 luni si singurica in camera si apoi nu vreau sa-mi fie nora suparata
MAMI SI PISA si pe mine m-a socat acel"prieten" si mi-am pus aceasi intrebare ca si tine:oare nu are ce face?In alta ordine de idei ma bucur ca Simon e bine si cuminte
Si acum sa scriu ceva si despre mine,in primul rand vreau sa le multumesc tuturor fetelor care i-au urat bun venit surioarei mele,deocamdata nu prea intelege ea relatia mea asa stransa cu voi dar astept sa doarma si intru sa va citesc.Da ne-am distrat,a fost ceva ce nu am mai facut demult si am avut si companie placuta.Ieri am fost la tara la un gratar,un remy si acasica.Azi am fost cu sora-mea la cumparaturi dar mai multe mi-am luat eu decat ea,ma bucur ca mi-am luat sutiene de la jolidon ca sunt reduceri si nu mai aveam nici unu bun(mi-am cumparat vreo 15 din austria in decembrie2008) si acum trebuie sa le pun deoparte pana mai slabesc.Irinel este cuminte in marea majoritate a timpului,face urat doar cand vine vorba de mancare,sta pana in ultimul moment si cand nu mai poate incepe sa urle,sunt singura care reuseste sa-l calmeze si sa-i dea sa pape.La noi deja supica si marul a inlocuit mesele de laptic,nu-i dau foarte mult dar nu mai cere el asa des lapte.Azi i-am facut si D3 dar inca imi mai transpira la caput,sper sa scape odata si de asta.Azi a zapacit-o pe mama,cred ca din cauza injectiei a vrut atentie si sa stea numai in picioare.deja nu ii mai convine in fundulet.
Programul pentru urmatoarele zile este o vizita la cinema sa vedem AVATAR si as vrea sa ma duc sa ma interesez de contur de buze permanent.Cand am fost la sora-mea anul trecut am vrut sa-mi fac dar eram deja gravida si nu am putut.Apropo ce parere aveti?
O sa incerc sa pun si niste poze maine dimineata ca deja nu mai pot de somn.cand am venit la calculator am zis ca ma culc(la 10) si m-a apucat ora 2
Inainte de a va spune somn usor,as vrea sa dau un pentru LUTO si MONICA,sper ca sunt bine,Luto ocupata cu gospodaria si Davidelul iar Monica sper sa nu fi intrat iar in butoi si ca Dragoselul e cuminte
Intre timp i-am dat si laptic lui Irinel si mi-a spus sa-i transmit Sofiei un somnoros si o
Nu stiu ce am scris,daca e coerent dar ma intelegeti ca sunt obosita,ma bag si eu la somnic

D-ZEU MI-A TRIMIS RASPLATA
IRINEL ANDREI
BOTEZ IRINEL

o perioada din viata mea Rasplata a sosit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissbebe spune:

Fetelor eu ma retrag la nani ca nu mai pot...
Mada multumesc ptr aprecieri...
Noapte buna si somn usor tuturor...

MAMICA FERICITA DE Alexandru - Aurelian (22.09.09)


http://community.webshots.com/album/570763181pdonnI?start=72

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Citat:
citat din mesajul lui delia79

saluti

Aida, sper sa treaca supararea si sa ne mai incanti cu filmulete cu Erick . Hai ca sarim cu poze toate fetele cand intri tu aici, ca stiu ca-ti plac . Da, fetele, facem treaba? Cum apare Aida, cum sarim cu poze


da! da!
incredibil mami cum ai recuperat tu! jos palaria! cat-un cuvintel de drag pentru fiecare

cu mutatul..poate ca intradevar ar fi prea multe schimbari pentru soimita; daca papa bine la sanuc si ia in greutate cum trebuie, eu as amana diversificarea pana m-as muta si eventual, in noua casa, pentru o luna sau cateva saptamani ii puneti patutul la voi in camera...eu cu mintea mea, ma gandesc ca ei nu sesizeaza modificarile majore, gen schimbat casa, dar probabil ca daca i-ai schimba patul cu un altul, sau daca ai renunta la nu stiu ce tablouas ce este pe peretele cu patul (acum ma gandesc la situatia noastra..ca avem diverse personaje de desene animate pe peretele cu patul Anei)..poate ca asta ar sesiza si ar deruta-o;


Mamica de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009


Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

buna dimineata

Dragos Alexandru si Alessia Zeina sa cresteti mari si sanatosi! pupici pe crestet!

Maria am vazut pozele cu Aidan..este minunat, cu niste ochi superbi superbi! cele in care sta pe burtica si rade..un vis frumos!!! pupa dana cretzul drag! cum mai este puiul cu cacutza?
spor mult la impachetat..daca este sa va mutati asa curand;

Mamica lui Simon..

Mada ce frumos ai recuperat si tu; referitor la conturul de buze..daca este ceva care va arata natural si finut, de ce nu?! si sa porti sanatoasa lucrusoarele cumparate!

Andra abia astept pozicile de la botez! nu am nici cea mai mica urma de indoiala ca veti straluci, si mamica si pitica


Mamica de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009


Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monique02 spune:

Buna dimineata,

Delia pupam soimita, eu cred ca este un copil cu personalitate puternica atata tot, de asta se tot enerveaza si tipa. Stai linistita ca asa era si Teodora. Si sa sti ca nu o sa treca ca Teodora tipa si acum o gramada. Cu Andreea e altceva, e un vis, are atat rabdare, e in stare sa stea 10 minute sa studieze o eticheta de la o jucaria, ca acum asta e noua ei pasiune. Despre mutat eu zic ca pentru bebelusi asa mici acasa este unde este mami si tati, nu conteaza cum arata. Oricum macar patutul va fi la fel. Gandeste-te ca pentru ei nitiune de mutat nu existe practic, pt ei important este sa fiti voi langa ea




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:

Neata fetele!

N-a dat nimeni .Atunci dau eu,ca mi-e un somn ...desi am

Laura fericita de puiut scump norocos Mihnea Costin 12.10.2009

Pentru voi:

http://family.webshots.com/photo/2811438800105745765qucoQp

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vik-cj spune:

Buna dimineata fetelor! Azi suntem matinale ca de la 8 e treaza mamarutza mea....dar a dormit de aseara de la 11!!!

La multi ani cu intirziere sarbatoritilor de ieri si La multi ani sarbatoritilor de azi!

Techila intoarcem si noi si ne bucuram ca sunteti mari si voinici! Si mamarutza e lungutza...are 67 cm.

Cristina si eu sunt socata de ce ne-ai spus...sincera sa fiu credeam ca suntem citite doar de mamcici sau viitoare mamici. Cat de dus cu pluta e "prietenul" ala???

Delia...si eu as amana momentul mutarii patului...sa nu fie prea multe schimbari dintr-o data.

Andra si Suede...eu abia astept sa vad poze de la nuntile voastre...sunt convinsa ca o sa fiti superbe! pina atunci spor la shopping ptr botez (Andra!).

Nela asteptam povesti si poze cu ce cadouri frumoase ati primit!

Dana...ce faceti voi pe frigul asta? indrazniti sa iesiti la plimbare? Duminica am iesit 15 min pina am inghetat eu...ieri am iesit doar pe balcon 10 min....azi ma gandesc ca poate iesim mai mult ca eu ma tampesc in casa. Apropos...vazut pozele din gradina botanica...sunteti frumoase!!!!! Daca vrei cand dau lalelele ne putem vedea in Gradina...prietena mea cea mai buna e biolog la sere..si ne lasa sa vedem si "partea nevizitabila" a Gradinii...ce zici?

Am vrut sa mai spun ceva....dar am uitat...

Va , o zi faina!

de printesa mica Isabela Maria - 15 septembrie 2009
Isabela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Citat:
citat din mesajul lui vik-cj
Dana...ce faceti voi pe frigul asta? indrazniti sa iesiti la plimbare? Duminica am iesit 15 min pina am inghetat eu...ieri am iesit doar pe balcon 10 min....azi ma gandesc ca poate iesim mai mult ca eu ma tampesc in casa. Apropos...vazut pozele din gradina botanica...sunteti frumoase!!!!! Daca vrei cand dau lalelele ne putem vedea in Gradina...prietena mea cea mai buna e biolog la sere..si ne lasa sa vedem si "partea nevizitabila" a Gradinii...ce zici?


wow! "partea nevizitabila" ..ma atrage tare mult! ar fi minunat sa ne vedem in Gradina Botanica la primavara..abia astept!
noi am iesit sambata..destul de mult; duminica- pe loc repaus in casa si ieri a trebuit sa iesim seara pe la ora 18 pentru a merge la ecografie..si aseara a fost destul de frig; asa ca si noi ne incumetam astazi pentru 15-30 minute afara .

Mamica de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009


Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput