Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 *57*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns techila spune:

buna dimineata
multumim de cafea suede, deja am basculat una
eu am si azi program, tre sa ies cu tot cu pui pana la aeroport sa imi duc un prieten care a stat la noi cateva zile...

Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kawaichan spune:

neata

intru si eu un pic pe fuga,n-am apucat sa recuperez mare lucru dar am vazut ca vorbeati de wrapuri/slinguri.

fete dragi,eu mi-am stricat sleepy wrapul cu manutele mele,asta dupa ce dadusem pe el 75 de parai pt ca ma enerva ingrozitor faza cu infasuratul.rezultatul e super cool,un wrap care nu trebuie infasurat,ci se baga pe cap. pozitiile sunt exact la fel,bebe sta exact ca intr-un wrap din ala lung care se infasoara,pt mama este ff usor de folosit doar,il poti pune chiar si cand ai copilul in brate.
ideea mi-a venit de cand am achizitionat www.mybabynest.com/" target="_blank">baby nest-ul,l-am copiat practic.sigur ca dimensiunile sunt diferite si asta ii da unicitate noului sleepy wrap
pt mine asta e cea mai mare descoperire legata de carriers pana acum-am asa:2 slinguri(unul cu inele,unul fara),ergo baby carrier,sleepy wrap,baby nest...ca la noi..la nimeni,dar macar am invatat multe si va spun cu mana pe inima ca nici nu simti copilul cand il porti,materialul de la sleepy fiind super bun si doar usor elastic.Josh nu a vrut in nici un carrier pana acum vreo luna,cand si cand il mai pacaleam.de cand am inceput sa folosesc smecheria,il iau peste tot cu mine pt ca e f usor si intra in geanta fara probleme.
so,luati si studiati problema pe site-ul de la baby nest si vedeti daca va place.nu-i musai sa dati atatia bani pe un baby nest,puteti sa va coaseti cu manutele voastre unul asa cum am facut eu-cumparati un material asemanator si voilamerita pt cele care vor sa-si poarte copilasii
in concluzie,pt ca nu am timp sa pun poze /filme acum,pt doritoare putem fixa o zi/ora si va arat pe camera cum se pune minunea,cum sta bebe,pozitii,etc.dati PM doar si stabilim.


Monique,pupa Josh printesa cea delicata in rochita mov Ai doua fetite minunate



Mihaela,mami de Joshua 09.09.'09


"Babies can't be spoiled...only nurtured." "Babies, like food, only get spoiled if they are left unattended on a shelf."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:

Pentru ,,domnul Z " (m-am gandit eu sa-l numesc) :

Stimate domn,

Ne face mare onoare ca un domn ca Dvs. ne urmareste,asta inseamna ca am reusit sa va captam atentia.Desi ne flateaza sincer acest lucru,pe mine personal ma macina o intrebare:

Dvs.nu aveti ce face???

Inteleg ca nu aveti prieteni,nu va place berea,nu va place sportul,nu va plac masinile...ce mai poate capta atentia barbatilor?!...Femeile?Oare asta-i motivul???
Ce va poate face sa ne urmariti asa cu stoicism?
Acesta este un forum al mamicilor si cu siguranta Dvs. nu aveti cum sa fiti vreodata mamica.
In concluzie,lasati-ne sa ne vedem de viata noastra,de problemele noastre,de copii nostri si nu va mai bagati nasul in ,,oala" noastra,ca barbatii daca nu se pricep,n-au ce cauta in bucatarie.
Si daca a venit vorba, cu ,,bucataria " asta n-aveti nicio treaba!
Va multumesc anticipat si sper ca nu v-am ofensat prea tare!!!


Laura fericita de puiut scump norocos Mihnea Costin 12.10.2009

Pentru voi:

http://family.webshots.com/photo/2811438800105745765qucoQp

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissbebe spune:

Buna dimineata fetelor..hai poftiti de serviti cate o proaspat facuta...
Buan dimineata printesuca...

MAMICA FERICITA DE Alexandru - Aurelian (22.09.09)


http://community.webshots.com/album/570763181pdonnI?start=72

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:

Uka multumesc frumos pentru link!


Laura fericita de puiut scump norocos Mihnea Costin 12.10.2009

Pentru voi:

http://family.webshots.com/photo/2811438800105745765qucoQp

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monique02 spune:

Raluca uite pozele, sa nu mai bantui sa cauti in urma,
http://picasaweb.google.com/MonicaPercea/AndreeaSiTeodora?authkey=Gv1sRgCJjmhpCI9c7LKw#5430677262619875154

Sa sti ca si mie mi-au placut blugii dar nu imi venea sa zic ca era asa in afara subiectului.


Cristina chiar ca multi nebuni mai bantuie prin forumurile astea, imi pare rau ca tu esti asa de sensibila si pui totul la suflet

Manga lasa ce se regleaza cu somnul, important e ca e un scump si ca e sanatos.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andraiulia spune:

Multumim, cuscra pt cafeluta!!

"Buna dimineata...", transmite Sophie bebe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andraiulia spune:

Delia, Elle, Ralu, Maria, Dana, va multumim mult. Sunteti dragute.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissbebe spune:

Laura ai fost bestiala cu mesajul ptr "prietenul" nostru..

MAMICA FERICITA DE Alexandru - Aurelian (22.09.09)


http://community.webshots.com/album/570763181pdonnI?start=72

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andraiulia spune:

Vik, multumim!!

Mada, si eu sper sa fie totul bine cu prietenii nostri. Mi-ati mai zis voi, fetelor, ca v-au iesit valori de-astea stresante si imi doresc sa fie si in cazul lor la fel. Multumim pt sprijin.

Mergi la inceput