Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 *57*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andraiulia spune:

Buna seara!!

Dana, ma bucur ca sunteti bine. Si noua ne recomandase doc cand era mica(). Si totul a fost oki.

Techi, felicitari de bebei!! Da, stim cum e cu lungutii.. Sa va traiasca si sa creasca mari!!

Selen, multumim tare mult!!!

Iar ne-am petrecut ziua la cumparaturi..si am fost f productive pt bebe..i-am luat toaleta de dus la biserica si pe cea de dupa botez. O sa arate ca un inger. Cu o capa de blanita alba(asortata cu mine) si palariuta la fel...si rochita roz cu alb. Mai avem de completat si de luat fel de fel de questii. Mai avem o sapt jumate, asa. Revin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissbebe spune:

Multumim ptr aprecieri Delia...esti o scumpa si ce rabdare ai tu sa scrii fiecareia in parte..

MAMICA FERICITA DE Alexandru - Aurelian (22.09.09)


http://community.webshots.com/album/570763181pdonnI?start=72

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissbebe spune:

Delia parerea mea e sa mai astepti un pic cu diversificarea si cu mutatul patutului...gandeste-te ca o vei debusola de 2 ori cu mutatul si nu-si va mai gasi locul...asteapta sa faci toate astea dupa ce va mutati...parerea mea...acum tu stii cel mai bine ce e de facut insa eu asa te sfatui..

MAMICA FERICITA DE Alexandru - Aurelian (22.09.09)


http://community.webshots.com/album/570763181pdonnI?start=72

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissbebe spune:

Cuscra bine ati revenit sanatoase acasa... ce face printesa noastra? Banuiesc ca e rupta saracuta de oboseala.. Sunt sigura ca va fi superba la botez..ea oricum e un ingeras...
printesa un smecheras...

MAMICA FERICITA DE Alexandru - Aurelian (22.09.09)


http://community.webshots.com/album/570763181pdonnI?start=72

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Bun gasit!

Ladies, unde vad filmuletele Dianei si pozele Monicai? Azi am fost gospodar-gaspadar si-am citit pe diagonala rau de tot.

Delia, pup pe Sofiuca dragalasa, copia fidela a Nataliei!

Edit: ma duc in urma poate gasesc pozele si filmele:d
de Natalia (03.09.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


delia am admirat-o si eu pe soimita ta! ce mare s-a facut si ce frumoasa e!! imi plac tare sosetele care ii ajung pana la genunchi, e asa haioasa! si eu zic sa mai astepti .. sa nu debusolezi copilul cu atatea schimbari.


andra sunt convinsa ca iubita ta mica va fi o superba la botez! abia astept pozele!

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Vaaai, cat de dragut e Nicholas cu apa! Nu mi-a trecut prin cap s-o duc pe Natalie la robinet.

Pe cele ale Monicai nu le-am gasit..inca..

Andra, ma gandesc sa ne anunti si cand faci nunta, eu as veni la biserica sa te vad, sunt absolut sigura ca vei arata fabulos! Pana atunci, abia astept pozele de la botez.


de Natalia (03.09.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissbebe spune:

Doamne deci nu mai pot de nervi...Don senator a scris o porcarie de carte cu pareri proprii despre ce crede el ca ar insemna "Organizarea si functionarea sistemului judiciar" si eu trebuie sa invat dupa ea... Ce o vrea sa-i scriu in examen..ce crede el sau ce inseamna intr-adevar acest lucru.?..
Gata m-am descarcat..mi-e un somn de numai pot...dar raman pe metereze..

MAMICA FERICITA DE Alexandru - Aurelian (22.09.09)


http://community.webshots.com/album/570763181pdonnI?start=72

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

delia hey ce rau imi pare ca Soimita iti pune nervii pe bigudiuri. stiu cum e. al meu parca se face din ce in ce mai dificil cand e vorba de pus la somn. a invatat sa tipe pentru orice, mai ales dk mai are chef de luat in brate si noi nu avem chef. inca mai ne scapa leaganul, dar pana aucm nu facea din astea cu urlaturi la faza asta. in schimb ii place sa se auda tipand si ne sparge timpanele. seara pusul la culcare a devenit un cosmar pentru mine. adoarme greu, se trezeste de muulte ori pana ajung sa ma dipser si sa ma pun langa el. si noi trebuie sa ne mutam. data ar fi 5 februarie. aflam maine ce si cum. nu poti incepe s-o pui la culcare de la 5 luni? asa zice dr. spock - la 4/5 luni ar fi indicat. dupa e mai greu. ma gandesc ca dk o pui separat cu vreo luna inainte, ar fi deja invatata. iar cu diversificarea ai putea incepe si la o sp dupa. nu cred ca-i mare bai, unless dk te grabesti tu.

mi-a placut de sot cu parul lui Iri.
si de atitudinea ta cu privire la eventualele orientari ale Soimitei de cand va creste mare. culmea e ca nu vad nimic in neregula cu gay. sunt convinsa ca sunt ok asa cum sunt. nu-i consider nici bolnavi, nici deviati, doar ca na...mi-as dori ca baietu' meu sa fie straight. ta'su imi zice sa-mi bag mintile in cap si sa-mi doresc sa fie om bun, ca restul e prea putin important.

cat despre iesitul in oras, m-am mirat si eu ca a stat asa cuminte atata timp. cred ca era totul prea nou. spre final oricum a inceput sa maraie. as vrea sa-l invat si cu iesiri pentru ca aici nu are cine sa stea cu el in afara de noi si baby sitter nu ne permitem si la cat sunt de nebuna, nu cred ca l-as lasa oricum. prietenele mai imi spun ca stau ele cu el. oricum acum nu se poate. adoarme doar cu mine. am biletele la depeche mode peste o luna si trebuie sa le vand, din pacate. nu as putea fi linistita sa-l stiu acasa, la cel putin o ora distanta, cu altcineva. si nici el nu cred ca ar fi prea incantat de ideea de a-l pune altcineva in pat. mai ales ca el cu biberonul habar nu are ce sa faca.

criss Aidan e bine. face cate un kk pe zi si in rest rade, zambeste, tipa si ma face cu nervii seara la culcare. in rest e cel mia scump copil din lume. am vazut poze cu Alex care arata tare smechereste. sa fie sanatos. tu cum esti?

iulika inainte sa-ti vaz mesajul ma gandeam cum te mai simti. bineinteles ca mi-am propus si azi sa te sun si ... am uitat. iertare, sunt o babaciune. dar m-am gandit la tine. ca de altfel si la luci pe care tre buie s-o sun. sper ca tot maine. sa-mi fac o notita ca am o lista lunga dimineata si pana seara realizez ca nu am facut mai nimic de pe ea.

aida sper sa nu fie grav orice ar fi de te supara.

Dana dupa aia am vazut mesajul de la tine ca Lugojana e bine mersi. ce ma bucur mami.

elle mi-a placut si mie ordinea din mesajele tale si despre ce bunataturi am citit ca faci si despre Eva la baia Annei.

Adinus mami, te-ai inzapezit in Romania? pai ziceai ca vii in petit.

Andra are dreptate Raluca. tare sunt curioasa cum vei arata la nunta. si abia astept sa vad botezul si toaletele voastre. sunt convinsa ca veti fi mai mult decat superbe.

techila ce barbati ai tu acolo. La multe lunite. Sa va traiasca bb cu ochi si bb cu falci. ce simpatica ai fost la treaba asta. ma bucur ca sunt ok si tu, mami, fericita.

Monica pe unde umbli? nu te lasa zgatix pe forum?

Raluk te-ai mai linistit cu Alex. subscriu la ce a spus liliac. daca nu spun mereu ceva este pentru ca nu stiu ce s-ati spun. cand plange fara motiv un pik, ma gandesc la tine si la monikus si-mi dau doua palme in gand si ma educ sa am rabdare. dar tare trebuie sa-ti mai fie greu. cred ca voi face budinca de avocado maine ca mi-e pofta rau.

gata...cam asta fu destrabalarea mea pe forum in seara asta. va las niste poze de saptamana trecuta.

MangaGirl, Mami de Aidan Gabriel, bb scump si carliontz - 03.10.2009

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Micul nostru Foc a venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissbebe spune:

Maria ce frumos e Aidan...e un dulce de iti vine sa-l mananci... Ce culoare frumoasa are la ochisori..asa ii avea si Alexu la inceput..acum s-au facut caprui...Iar in privinta tipatului stai linistita ca nu esti singura.. avem si noi un tipator dar numai ca pe noi ne distreaza cand il auzim tipand...e asa haios...In schimb eu am show-uri cu el cand e vb de mancare..in rest e o bomboana..
Am o intrebare ptr tine...de ce nu trimiti poze d-ale lui Aidan la casting-uri ptr reclame? Sunt sigura ca ar ajunge o vedeta in miniatura...
Pupici

MAMICA FERICITA DE Alexandru - Aurelian (22.09.09)


http://community.webshots.com/album/570763181pdonnI?start=72

Mergi la inceput