Mi-e dor de tatal meu

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexxia spune:

Am trecut printr-un Craciun si un Paste fara tine , taticul meu drag. Se implinesc 8 luni de cand ai plecat si totusi inca te caut , imi e dor de tine de simt ca mi se sfasie sufletul. Nu pot sa accept ideea ca n-am sa te mai vad niciodata, ca n-o sa mai stam niciodata de vorba , ca n-am sa-ti mai pot spune cat te iubesc. Nu stiu cum sa traiesc fara tine. Este ca si cum as vrea sa traiesc fara o parte din mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Primul Paste fara tine ,greu.Durerea e imensa si incerc sa o ascund.Tata de ce a trebuit sa pleci.Mama e plina de durere si numai inteleg nimic de la viata asta.



Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrmiki spune:

Mi-e dor de tata!
Aseara am visat cu el si m-am trezit asa de fericita ca l-am vazut totusi. Sper ca este bine acolo unde este!
TE IUBESC MULT TATAL MEU DRAG!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Mi-au dat lacrimile cand v-am citit pentru ca m-am gandit la tatal meu si ce as simti daca l-as pierde. Nu mai am insa bunicii care m-au crescut si pe care i-am pierdut de 11 si 4 ani.
Am simtit ca innebunesc de durere atunci dar o matusa tare draga mi-a zis sa-mi imaginez ca eu sunt cea care s-a dus si ca ma uit in jos la copii mei. Mi-as dori sa-i vad suferind, mi-as dori sa-i vad plangand dupa mine fara sa-i pot alina? Ce chin ar fi atunci....
Credinta trebuie sa ne sprijine. Eu una mi-am simtit bunicii aproape in cele mai grele momente si nu a fost imaginatie. Pe mine ma ajuta sa ma rog atunci cand durerea este mult prea mare.
O sa vina si momentul nostru si candva o sa fim din nou impreuna cu toti cei dragi. Pana atunci ganditi-va la ei si in cinstea lor, a celor care au plecat si au lasat asa sentimente frumoase in urma, ajutati pe altcineva. Dati de pomana la batrani, salvati un biet animalut, ajutati un suflet la ananghie. Faceti ca iubirea pentru ei sa prinda roade.
Pe mine asta m-a ajutati.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_lucia spune:

Mie a e atit de dor de tine, tata!
Am senzatia ca durerea se adinceste si mai mult cu trecerea timpului si e tare greu fara tine tatal meu drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Maine ar fi fost ziua ta si ar fi trebuit sa fie bucurie.De 3 luni sunt lacrimi dureri amintiri si atata.Tu numai esti si nici nu imi vine sa cred imi e dor de tine si iti simt lipsa din ce in ce mai mult.Linia de plutire e Mara si am grija de ea cum ti-am promis ca in rest trag aer cu portia.

Imi e dor de tine .

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_lucia spune:

De citeva zile recitesc toate felicitarile primite de la tine tata pentru ziua mea, lacrimile nu se mai opresc cind stiu ca miine dimineata devreme n-o sa ma mai suni cum o faceai in fiecare an ca sa fii primul care sa imi spuna la multi ani, tata imi e un dor imens de tine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrmiki spune:

Duminica 29.05.2011 mama a pregatit o masa in memoria tatalui meu. A trecut 1 an si 6 luni de cand nu mai este tata, nici acum nu pot accepta. Este greu si tare dureros. Ma tot gandesc cum ar fi fost daca traia tata.
MI-E DOR DE TATA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Bicule primul an fara sa aud vocea ta sa ma feliciti pentru Mara.Grea zi azi si o durere imensa dar a trebuit sa rad pentru Mara.

Mie dor de tine si te iubesc enorm.

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Tata durerea numai trece e din ce in ce mai mare, chiar daca te-am visat numai pot de dorul tau .Imi e dor de tine tare de tot ,vine ziua mea ce am sa fac cand tu nu ai sa ma suni ca schimb prefixul.Ce planuri am facut anul trecut, nimic numai e acuma.Doar dorul de tine creste in fiecare zi.

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput