Toate forumurile Timp liber pentru minte, suflet, trup si ochi  Sufletul credintei

Mi-e dor de tatal meu

(3 voturi)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 20
dana_lucia
dana_lucia

1031 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite dana_lucia un Mesaj Privat  Reply with Quote
Tata imi lipesesti nespus de mult, ma uit la poze cu tine si inca te astept.....
Mergi la inceput

Un_cabotin

192 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Ce putem face cand cineva drag pleaca dintre noi?

Eu merg la mormantul tatalui meu, il ingrijesc, spun o scurta rugaciune, si-mi amintesc apoi diferite momente din viata petrecute impreuna...
Astfel ii pastrez amintirea vie...
Si-i mai pvestesc fetitei mele cate ceva despre el. Avea doar 3 ani cand s-a prapadit... Ii arat poze cu el, cu noi...

Citesc cuvintele atat de frumoase pe care le aveti (doamnelor) la adresa tatilor vostri, si sper ca si fiica mea sa isi aminteasca cu aceeasi dragoste de clipele petrecute impreuna cu noi, cu parintii nostri...

UC
Mergi la inceput
mcrmiki
mcrmiki

1076 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite mcrmiki un Mesaj Privat  Reply with Quote
MI-E DOR DE TATA!!! TAREEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE

Un cuvant plin de iubire pretuieste atat de mult si totusi el costa atat de putin." N. Iorga
Familia mea
Miha&Sorin&Bogdan(24.12.2000)&Vlad(17.11.2003)&Alexandru(29.09.2006)

Mergi la inceput

gusta

5042 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite gusta un Mesaj Privat  Reply with Quote
SI mie imi e dor si seara nu ma mai opresc din plans.Bicu cum iti este? Omulet da-mi un semn ca iti e bine ca mie nu imi e.Asa de greu e si vine si mama de Paste ,primul fara tine si fara glumele tare.Te iubesc oriunde ai fi si lasa-ma sa sper ca esti langa mine ca asa vreau sa cred.

Marilena si Mara Augusta
Mergi la inceput
Ramona87
Ramona87

2 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiRamona87 Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Mi-e tare dor de tata ....nu mai pot de dorul tau .....simt ca innebunesc de durere ...
Mergi la inceput

ellymer

47 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ellymer un Mesaj Privat  Reply with Quote
Si mie mi-e incredibil de dor...au trecut 6 luni...dar nu ma simt mai bine..nu stiu, parca abia acum constientizez....
Fetita mea m-a intrebat zilele acestea:" dar bunicu' se intoarce la un moment dat, asa-i?," n-am mai avut putere sa-i raspund, i-a spus sotul meu , de altfel i-a spus si atunci imediat dupa, dar...
Vom merge la Pasti in satul lui natal, la mormant;nu pot sa vad casa goala, ne astepta la poarta intotdeauna...mai am si acum borcane cu castraveti si gem pe care mi le-a pus el special, asa cum imi placeau mie...as vrea sa-l mai aud spunandu-mi: "salut, ce mai face fiica mea preferata?(sunt singura la parinti)...
Va pup, colege "in dor si durere"
Maria.
Mergi la inceput
dana_lucia
dana_lucia

1031 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite dana_lucia un Mesaj Privat  Reply with Quote
Tata tare imi mai e dor de tine, te-am visat saptamina care a trecut si visul, de care m-am bucurat mult, mi-a accentuat dorul.....tata, au trecut de acum 15 saptamini de cind nu te-am mai vazut, auzit si imi e asa de dor de tine....
Mergi la inceput
mcrmiki
mcrmiki

1076 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite mcrmiki un Mesaj Privat  Reply with Quote
MI-E DOR DE TINE, TATAL MEU!!!

Un cuvant plin de iubire pretuieste atat de mult si totusi el costa atat de putin." N. Iorga
Familia mea
Miha&Sorin&Bogdan(24.12.2000)&Vlad(17.11.2003)&Alexandru(29.09.2006)

Mergi la inceput

mari_paun

2479 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui mari_paun  Trimite mesaj yahoo luimari_paun Adauga semn de carte la raspuns Trimite mari_paun un Mesaj Privat  Reply with Quote
mi-e dor de tata desi incerc sa alung acest gand...incerc sa-mi imaginez ca e la tara cu mama
mi-e tare greu sa merg acolo...
sambata voi merge cu fratele meu sa curatam mormintele...

BAZAR GENERAL PE DC
ajutati la terapia pentru Ema pe DC

Ajutati-ma sa inteleg lumea!
BLOG
http://www.autismromania.ro/ Doneaza 2 cu un SMS la 877

Mari, mami de baietel dulce PETRU MIHAI (23.09.2010) si de bomboana EMA (25.02.2002)

Mergi la inceput
dana_lucia
dana_lucia

1031 Mesaje
Azi e Vinerea Mare....TATA imi lipsesti nespus de mult, nu am cuvinte sa descriu durerea din suflet, dorul nespus....vine primul Paste fara tine, TATA si tristetea ma copleste...

Editat de - dana_lucia on 22/04/2011 17:08:13
Mergi la inceput
Pag. din 20 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com