Mi-e dor de tatal meu

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dana_lucia spune:

Tata imi lipesesti nespus de mult, ma uit la poze cu tine si inca te astept.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Un_cabotin spune:

Ce putem face cand cineva drag pleaca dintre noi?

Eu merg la mormantul tatalui meu, il ingrijesc, spun o scurta rugaciune, si-mi amintesc apoi diferite momente din viata petrecute impreuna...
Astfel ii pastrez amintirea vie...
Si-i mai pvestesc fetitei mele cate ceva despre el. Avea doar 3 ani cand s-a prapadit... Ii arat poze cu el, cu noi...

Citesc cuvintele atat de frumoase pe care le aveti (doamnelor) la adresa tatilor vostri, si sper ca si fiica mea sa isi aminteasca cu aceeasi dragoste de clipele petrecute impreuna cu noi, cu parintii nostri...

UC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrmiki spune:

MI-E DOR DE TATA!!! TAREEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

SI mie imi e dor si seara nu ma mai opresc din plans.Bicu cum iti este? Omulet da-mi un semn ca iti e bine ca mie nu imi e.Asa de greu e si vine si mama de Paste ,primul fara tine si fara glumele tare.Te iubesc oriunde ai fi si lasa-ma sa sper ca esti langa mine ca asa vreau sa cred.

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona87 spune:

Mi-e tare dor de tata ....nu mai pot de dorul tau .....simt ca innebunesc de durere ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellymer spune:

Si mie mi-e incredibil de dor...au trecut 6 luni...dar nu ma simt mai bine..nu stiu, parca abia acum constientizez....
Fetita mea m-a intrebat zilele acestea:" dar bunicu' se intoarce la un moment dat, asa-i?," n-am mai avut putere sa-i raspund, i-a spus sotul meu , de altfel i-a spus si atunci imediat dupa, dar...
Vom merge la Pasti in satul lui natal, la mormant;nu pot sa vad casa goala, ne astepta la poarta intotdeauna...mai am si acum borcane cu castraveti si gem pe care mi le-a pus el special, asa cum imi placeau mie...as vrea sa-l mai aud spunandu-mi: "salut, ce mai face fiica mea preferata?(sunt singura la parinti)...
Va pup, colege "in dor si durere"
Maria.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_lucia spune:

Tata tare imi mai e dor de tine, te-am visat saptamina care a trecut si visul, de care m-am bucurat mult, mi-a accentuat dorul.....tata, au trecut de acum 15 saptamini de cind nu te-am mai vazut, auzit si imi e asa de dor de tine....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrmiki spune:

MI-E DOR DE TINE, TATAL MEU!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

mi-e dor de tata desi incerc sa alung acest gand...incerc sa-mi imaginez ca e la tara cu mama
mi-e tare greu sa merg acolo...
sambata voi merge cu fratele meu sa curatam mormintele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_lucia spune:

Azi e Vinerea Mare....TATA imi lipsesti nespus de mult, nu am cuvinte sa descriu durerea din suflet, dorul nespus....vine primul Paste fara tine, TATA si tristetea ma copleste...

Mergi la inceput