Dieta Rina (5)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bratu Monica spune:

In sfarsit am terminat si noi cu problemele si am revenit.V-am mai citit din cand in cand,multumim Luiza Tania ca te-ai gandit la noi.Eu nu am mai tinut nici o dieta datorita problemelor care au aparut pe parcurs si nici nu stiu daca mai am vointa si dorinta sa o reincep.Din cate stiu si am mai vb. si la Bucuresti cu unele persoane,chiar daca enervez pe cineva ,repet dieta Rina se tine strict in prima perioada si apoi in perioada de mentinere adoptati ce reteta vreti.Nu vreau sa supar pe nimeni,asta e ce am aflat de la mai multe persoane ,chiar si nutritionist ,asta va spun.Bineinteles ca fiecare face ce vrea,important este sa dea roade.Eu una momentan cred ca ma retrag si va doresc bafta la dat kg.jos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rallu spune:

Buna dimineata,

Azi sunt fooarte fericita, am vazut pentru prima data, dupa muuuult timp 64,9 kg.
Offf...nu da Domnul sa inceapa si cu 5.

Eu ma inteleg bine cu ziua de carbohidrati. De exemplu azi mananc pizza (vegetariana, ce-i drept).
Mai am pe listuta pt. zile asemanatoare: tocanita de legume cu mamaliguta, tot tocanita cu mai multa paine, sos rosu cu focaccia, paste cu sos rosu, covrigei, biscuiti (fara zahar), grisine, etc.

Am o carticica cu diferite feluri de paste si paini si ma inspir de acolo.

"Daca rad cand toate merg prost inseamna ca am gasit pe cineva pe care sa dau vina."

Sufletelul meu
GATAAAA !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codrina13 spune:

Nu prea ma dau in vant dupa fructe (adica as putea manca piersici, caise, capsuni, cirese cu kilogramul, dar de mere, pere, citrice m-am saturat). Sunt si balonata si ma gandesc ca ele poate ma "ajuta" sa ma balonez si mai tare(desi am grija sa le las timp de digerat). Ma gandeam ca in loc de fructe as putea baga legume la greu:
-castraveti proaspeti (de sera, dintr-aia lungi) taiati felii cu un pic de sare (sau morcovi, pt rontait)
-o salata din salata verde, rosii, castraveti + o lingura ulei masile, sau chiar cateva masline
-o salata din morcov + telina
Toate crude. Ar merge dimineata in loc de fructe si mai ales in ziua a 4-a, nu?saptamana trecuta am tinut o zi de fructe (eram nitel constipata) si sincer...asa plictisitor a fost!!!

Dar pe voi tot cu fructe v-am "vazut", din cate am citit eu sunt ok legumele crude, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maminuta spune:

Buna fetelor,
Eu raportez minus 2 kg.Am scapat de sunculitele de pe la burtica.De azi merg si la fitness cu amica mea si sper sa incep sa dau ceva mai bine jos.S-a deschis linga casa un salon fain si sper sa am suficienta ambitie sa nu renunt dupa citeva sedinte.
Terry sa consemnzi si la mine modificarea.Thnks.
Seara faina tuturor si la mai multe kilo jos!

Nicoleta,mami de Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns i_cristiana spune:

Buna fetelor,
are cineva varianta electorica a vol II al cartii?
Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rallu spune:

Gata fetele, mi-am facut si semnatura ca sa vad in fiecare zi cat mai atarna sunculita.
Poate in felul asta ma si motivez mai bine.

Oricum luni vine ziua de apa si ma cam gandesc cu groaza la ea.

"Daca rad cand toate merg prost inseamna ca am gasit pe cineva pe care sa dau vina."

Sufletelul meu
Am inceput de la 70,4 kg ... acum am 65 kg ... pana la 55 kg mai sunt numai 10 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jasmi spune:

neatza fetele!

cum merge treaba azi?

eu "savurez" o portocala

rallu bine ai venit! mult ati slabit amandoi! sunteti un exemplu pt mine

cristiana merg in urma sa-ti caut adresa si iti trimit vol II.

in rest, ce fac fetele?
bafta pe azi si nu va lasati tentate de lucuri interzise

Jasmi - de scumpa Iulia (10 februarie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui i_cristiana

Buna fetelor,
are cineva varianta electorica a vol II al cartii?
Multumesc!


ti-am trimis PM in cele din urma cu datele mailului comun unde sunt cartile

Jasmi - de scumpa Iulia (10 februarie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madachan spune:

Buna ziua!
Ma primiti si pe mine? Multumesc celor ce mi-au trimis cartea.
Incep si eu de maine 28 ianuarie am 56 kg ,targhet 47 . Pe scurt istoricul meu,acum 2 ani aveam 46-47kg cand am inceput sa iau anticonceptionale si in 2 ani m-am facut de 56 kg.Mentionez ca ma abtin cat pot ca daca as manca cat imi cere stomacul cred ca aveam mult mai multe. In fine, am lasat pastilele si sper ca de DATA ACEASTA sa ma tin de dieta.
Incerc sa fac si ceva sport acasa ca la sala n-am cu cine sa ma duc. Am inceput deja de sapt. trecuta cu cate 100 abdomene zilnic, ceva sarit de coarda ,ceva ex pt brate si urmeaza stepper-ul si bicicleta cand o sa-mi fac curaj.
Rallu,ati slabit super mult de pe 4 ian.

Bafta la slabit si revin mai tarziu cu meniul pt maine de care sper sa ma tin.

EDWARD 29.11.2004

http://community.webshots.com/album/567249926cDDpJr

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madachan spune:

Terry daca esti draguta sa ma treci in lista poate asa ma ambitionez mai mult.

Planul meu ar fii ca sa slabesc cu dieta Rina cat se poate si apoi sa continui cu Montignac.Mi=am cumparat si cartea ,citesc si pe la fete dar imi pare foarte complicat.

EDWARD 29.11.2004

http://community.webshots.com/album/567249926cDDpJr

Mergi la inceput