Fiv in Ungaria 88

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

buna dimi
o zi calduroasa sa avem.

ma duc sa fac de mancare...maica-mii i-am facut program de aspirator si talpa in living si pe scara...iar dupa-amiaza as iesi undeva...da nush' unde!!!

mai fetelor...asa e...gata!!!nu mai pot cu atatia foliculi antrali,neantrali,analize,intervale de referinta,tratamente,scheme,mailuri etc etc...da-le Doamne-iarta-ma ...nu mai vreau sa aud...ca ma duc cu capu'...mai avem putin si ne cautam si pe dunga...problema e in creierii nostrii fetelor.

sunt pe aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KiraClara spune:

Citat:
citat din mesajul lui adria42

Clara, bafta maine, tinem pumnii sa fie lipiciosi!
Spune-mi, ai iesit mai ieftin cu medicamentele cumparate de la noi? Mie imi spusese o prietena ca sunt mai ieftine in Ungaria si le-am luat de acolo.


Sa fie! Sa fie!

Cu medicamentele, la noi ai 2 variante la gonal: seringa preumpluta de 75 ui care costa in general 92 ron (am cumparat cateva de la farmacia tei cu 70 ron bucata - la promotie ca expirau intr-o luna) sau la pen de 300, 450 etc. penul de 300 ui este vreo 500 ron si facand un calcul mi-a iesit 125 ron / 75ui la pen. In Ungaria nu mai stiu exact cat era dar era sigur mai scump decat 92 ron / 75 ui pentru ca la ei nu ai decat varianta la pen. Intradevar, e mai simplu cu penul dar si cu seringa e ok.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

KiraClara
corina_anam, da, ma pregatesc de FET. A tot citit despre asta, sanselle sunt mai mici pt ca mai intervine o variabila: daca rezista sau nu la decongelare si caliatatea pe care o au in uram decongelarii. In rest, am auzit multa lume zicand ca e mai putin stresant, ca organismul e mai linistit nefiind bombardat de hormoni. Eu nu stiu ce sa zic... oricum FIV sau FET, totul e o loterie, asa ca, daca avem putin noroc reusim, daca nu... Nu stiu despre mama surogat.
Duminica placuta tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2008 spune:

Adra42 - multumesc. Sa fie la toate FIV norocos!
Fiind primul am multe nelinisti si griji, dar cel mai important este ca sunt optimista.
Acum caut cazare, sa vedem unde om sta.
schema de tratament care am primit- este sa iau vreo 37 zile AC, dupa care 3 zile nu fac nimic, incep stimulare pe 20 februarie (mi-a zis ca dureaza cam 5 zile) si apoi transfer.
Noi incercam de 4 ani sa facem bb-usi dar nu ne-au iesit. Am avut o perioada stresanta : mi-au murit parintii;tata in 2008, iar mama in 2009.


Acum suntem optimisti si increzatori in dr P.

va multumesc tare mult pentru sprijin.



In 2010 voi fii o mandra graviduta si o mamica fericita !...asa sa ma ajute Maica Domnului!

"Ceea ce este imposibil pentru om, este posibil pentru Dumnezeu" (Matei19:26)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

speranta2008, cand cauti cazare sa iei in calcul cel putin 10 nopti. Vor fi 5 zile de stimulare pana cand mergi la prima eco (in z 6). In functie de ce vede, iti da tratament pt urmatoarele zile.
E bine ca esti optimista! Nu incerca sa aplici tot ce citesti pe la noi, babatiile cu (multe) nereusite, care incercam sa imbunatatim ce credem ca n-a mers bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emsy spune:

BUNA
NU STIU DACA VETI PRIMI MESAJUL,DAR AM
VRUT SA VA SALUT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

clara iti tin pumnii pentru azi!

adipapazi eu nu am primit inca rezultatul de la amh... il primesc pe 02.02... ultimul fsh (cel de luna aceasta) mi-a iesit 10,94... iti spun cand primesc rezultatul cat am si amh...

aaaa... apropo de TV... si mi-e mi-a venit greu la prima vizita la budapesta ca pe toate posturile se vorbea in maghiara! chiar si filmele erau dublate... si eu chiar sunt TV-addicted! da' am zis ca la vizita pentru fiv, imi iau dvd-ul la mine si imi fac stoc de filme!

Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

emsy bine ai venit! iti vedem mesajul dar un pic mai tarziu deoarece trebuie sa "moderat" inainte de a putea fi vizualizat de ceilalti! scrie si tu repejor 10 mesaje ca sa scapi de moderare!!! ce ne poti spune despre tine?

Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adria42 spune:

Hi,emsy, bun venit!
Laura, si noi am mers cu DVD-urile dupa noi ca altfel era jale...La TV am stat numai pe Eurosport si ne-am saturat de tenis si schi pt juma de an!
O dumnica placuta la toate fetele si sa NU fiti cuminti deseara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KiraClara spune:

Laura, bine faci cu stocul de filme!

Noi ne-am intors de la clinica. Din 5 embrioni (se mai fertilizase unul intre timp), PK a zis ca 2 sunt perfecti, 1 bun si 2 mai slabuti si ca el ne recomanda sa punem 2 dar ca ne pune si 3 daca vrem noi. Si noi am vrut! Endometru a zis ca e bun: 10,5.

Va pup!

Mergi la inceput