Fiv in Ungaria 88

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns corina_anam spune:

Seara buna fetelor
Felicia,daca tin bine minte tu urmeaz#259; sa faci FET? Si eu ar trebui dar nu stiu pe cand momentan sunt sub tratament homeopat. Sansele de reusita nu sunt mult mai mici, eu parca nu am asa încredere.
Inca o intrebare, am vazut ca se discuta despre fertilizari cu donatori, puteti sa-mi spuneti ceva despre surogat?
Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Sophie76mi-ai scris cumva un PM? l-am vazut pe fuga zilele trecute iar acum nu-l mai gasesc. Daca intr-adevar era nu stiu ce s-a intamplat. Daca e ceva mai scrie-mi o data. O sa verific daca mai am nr. tau si te sun maine. Daca nu te-am sunat inseamna ca nu il mai am.
Da, pot sa te ajut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

bau
mi-a trecut supararea

ma duc la somn..va pup dulce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adria42 spune:

Diana, l-am intrebat eu pe dr.K despre DHEA ca sa stiu daca sa iau pana la FIV2 si mi-a raspuns ca nu are experienta cu el, medicamentul nu a fost aprobat in Ungaria. Mi-a mai spus ca sunt putine studii despre DHEA si cu rezultate indoielnice. Si intr-adevar, nu am gasit pe net articole promitatoare. Am auzit si eu ca unele fete fac tratament cu acst medicament, dar cred ca dr.K stie cel mai bine ce este eficient in cazul nostru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adria42 spune:

Felicia, multumim pt capitol sa fie plin de vesti bune de la toate fetele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adria42 spune:

Clara, bafta maine, tinem pumnii sa fie lipiciosi!
Spune-mi, ai iesit mai ieftin cu medicamentele cumparate de la noi? Mie imi spusese o prietena ca sunt mai ieftine in Ungaria si le-am luat de acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adria42 spune:

Adipapazi, cred ca poti sa faci linistita tratamentul pt candidoza vaginala, antimicoticele (flucovimul oral si clotrimazolul sau canestenul local) nu sunt antibiotice si nu influenteaza concentratia de AC.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adria42 spune:

Sami, nu se poate sa fii suparata, tu esti cea care ne face sa zambim!
Mirela, sa auzim ca au crescut folicul grasuni!
Speranta, cred ca 14 zile e cel mai bine pt rezervare. Sa fie FIVul norocos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

kira_clara, asa e, o sa zica mai mult ca sigur PK sa go for it. dar luna asta stau cuminte ca am treaba la serviciu, dau niste examene, tre sa merg la niste simpozioane, minuni de-astea. tratez candida, fac amh si incep la next cm. am vb cu pk, astept acuma sa zica cum e cu candida si cu fsh.
of, fir-ar el de fsh.

dia_na, mai da-i in ma-sa de foliculi antrali. stii ce? io zic sa facem ca o prietena de-a mea: era gravi si la nush ce analiza i-a iesit suspiciune de sindrom down la copil. da-i analize si paraanalize, o luna de tensiuni, pana cand a iesit ok. la copiii urmatori (are 3), a hotarat ea de la sine ca sigur sunt sanatosi si nu a mai facut nicio analiza. ia hai sa ne hotaram noi sa facem copil, ca poate ni se trage si de la cap!nu mai numar niciun folicul, fac amh si daca nu iese bine ii dau ignore si gata!muama, oare cat o sa ma tina gandirea asta? acum sunt dupa 2 pahare de vin, da maine...

fetelor, maine vbim cu DD pt clara? sa aiba grija de lipiciosi!tintm pumnii, facem spirale, woodoo, de toate!
pupici la toate
mirela, asa am patit si noi cu tv. ca sa ne razbunam, am pus macar meniul in romana la telecomanda, sa se kinuie si aia de dupa noi putin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adria42 spune:

Adipapazi, ai dreptate, prea ne gandim toata ziua numai la analize, ia sa mai trecem si la treaba...adica propun maine seara o urmata de neprogramat!

Mergi la inceput