Gravidutze si mamici de Cluj- 150

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Buna dimineata, fetelor! Va poftesc la o /ceai/lapte cu paine prajita

Citesc de cateva ori pe zi dr de-abia mai reusesc sa si scriu, am avut o perioada foarte aglomerata cu proiecte la facultate. Mi-e dor de nu mai pot de Alexia..in schimb ea e bine, e vesela mereu si e o mare dansatoare (am zis ca macar ea sa se faca artista daca eu nu am apucat inca). Ieri a mancat pizza si si-a adus aminte ca "asa manca si cu mamica si cu taticul ei" iar dupa ce bunica a fost plecata 2 zile, cand s-a intors, bucuria Alexiei a fost nemarginita. (intre timp nu a lasat pe nimeni sa doarma cu ea fiindca numai bunica are voie, iar la intoarcere a rugat-o pe bunica sa o tina de manuta ca a durut-o ca nu a tinut-o cat a fost plecata)

Meli, e tare dificila situatia ta...insa cu calm cred ca va fi bine. Si eu zic ca e important sa ai un medic de la Gine 1, eventual si un medic neonatolog care sa cunoasca situatia. Cat despre Cruciat doar tu poti decide daca renunti sau nu la el.

Gabi, ma bucur mult ca Ana Sofia a adus atata fericire in familia voastra...atat de frumos povestesti incat ma bate si pe mine un gand..asa, peste cativa ani

Elena ma bucur ca Iulia e bine, nici nu putea fi altfel! Cat despre Dragos, e un mare inotator!

Ioana, am vazut pozele cu voi, sunteti niste frumosi!

LA MULTI ANI, ANCA!
Si imi cer scuze pentru intarziere

Va pup, un sfarsit de saptamana frumos va doresc!(in ciuda frigului de care asa m-am saturat...)



MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)

www.alexdamian.com/" target="_blank">Sa-l ajutam sa lupte...

N-AVETI UN LOC DE MUNCA PENTRU MINE?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Adriana, pai si mie mi se face dor de Alexia cind aud ce spune! Cred ca e topita bunica! Si mai cred ca acum Alexia nu trebe sa vb la telefon cu voi, ca vi se face dor si sinteti nostalgici o vreme...

Azi s-a incheiat saptamina de dus de catre mine copilul la cresa... Tati a fost plecat la Buc si eu l-am dus... azi a fost cel mai bine si nici nu am intirziat f mult la servici. E tare fain ca in rest il duce tati, altefel tot cu intriziere mi--ar incepe ziua

Ioana mama de Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinabojuc spune:

Neata
De 3 zile nu m-am muls. am luat dostinex. beau ceai de menta si salvie,pun comprese cu gheata am racit, normal . deja ma simt mai bine, parca incep si eu sa traiesc. nu stiu ce ma faceam ca de 2 zile alex nu mai doarme ziua, poate de 2-3 ori cate 20 de minute . in asa situatie clar nu ma puteam mulge. sper sa scap repede de sani umflati si durerosi nu mai spun cat ma doare sufletul ca nu mai papa alex de la mine. o sa imi treaca pana la batranete. am amanat vaccinul pe saptamana viitoare ca iar a facut putina febra.
La noi ninge, la voi?
trebuie sa pun niste poze sa o vedeti pe alex sodatul universal. a tuns-o sotul zici ca e baiat, mai ales ca nu are cercei.
va pupam, sa fiti cuminti si sanatosi

www.flickr.com/photos/22219026@N04/" target="_blank">POZE

alina, mami de Alexandra


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

Ioana, si la noi tot tati se ocupa de dus/adus copilu de la gradi..si imi pare tare bine, ca asa face cate un circ, mai ales dupa-amiaza..la imbracat..pai pana il prinzi, transpiri tot..si alearga si striga..si se arunca pe jos..:):)
azi i-am inregistrat niste cantece din " repertoriu". sa vad daca reusesc sa le incarc pe webshots

mie mi-a revenit cat de cat glasul, dar tot nu pot vorbi mult, ca ma doare gatul. si vorbesc mai in soapta..si Stefan.." mami, nu asa usor..mai taie..":)

nici eu nu sunt mare fan ecografii..astept sa il simt cum misca si imi trec grijile dc il simt in fiecare zi.

azi mi s-a inecat micu cu o cereala din aia mica, rotunda, de la nestle, cherios..asa s-a speriat..:( ca lui ii place sa manance si asa, neinmuiate in lapte, sa faca crant. Nici la 2 ani si ceva nu ii poti lasa nesupravegheati la masa.

azi suntem amandoi acasa, ca si el muceste si tuseste..normal.pana la primavara mai este.

Ioana, Patrick cum mai e cu racelile? si pe care mai avem gradinari./.pe Co si pe ada nu le intreb, ca ele n-au probleme..
Lore, Elena..Anca

Paula 16+ si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Ia priviti la fetele mele:


http://www.flickr.com/photos/14057076@N07/?saved=1

Gabriela, mami de Sara Ioana (29.08.2007) si Ana Sofia(21.01.2010)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

ioi..ce scumpici pot fi! Sara isi intra in rol :):)

Paula 16+ si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Gabi, ce minunatii de de fete ai! Cred ca nu mai este mult si face Sara tot ce trebe cu bb mic, in afara de alaptat.

Victo, de 3 zile tuseste Patrick si era niste mucisori, dar numai 1 data, noaptea, ca se aduna mucii si il deranjeaza. DAca nu ar avea polipi ar fi f bine. De cind e la cresa de 2 ori a stat acasa din motiv de boala( amigdalita de ambele).




Ioana mama de Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Gabi, sunt tare dulci amandoua, acolo in pat...adorabile...

Elena, ma bucur ca si gongutza ta e bine..ti-ai luat o piatra de pe inima...

Paula, off....iar muciti...sanatate amandurora!

Adriana, e o dulce Alexia...cred ca ti-e tare dor de ea...

Meli,nu stiu ce-as mai putea spune insa rezum: eu una n-as mai merge la cruciat, chit ca nu el te-a 'rezolvat' in halul ala...dar e responsabil moral pt asta...avand in vedere ca era si acolo, in preajma...era de datoria lui sa fie acolo..parerea mea...mai ales ca a castigat bine de pe urma ta pe toata epriaoda sarcinii..

in plus, pacienta isi alege medicul nu invers...nu cred ca daca ai vrea sa mergi la altcineva nu te-ar lua nimeni...mi-e imposibil sa cred asta...

acuma tu stii, la gine 1 sunt multi alti medici, buni din cate am inteles ...dar important e ca, indiferent la cine mergi pana la urma, sa-i spui toata povestea ta de la inceput la sfarsit si sa hotarati ce veti face in viitor...tin pumnii!

*********************************************************
Andreea si Eric, micul meu univers... (9 decembrie 2007) si 17+ cu

ERIC, POZE RECENTE
ERIC IN 2009
ERIC , PRIMUL ANISOR

Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!
Pui mic, mic...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinabojuc spune:

offffffff am scris un mesaj si s-a blocat. de la inceput...
gabriela ti-am admirat minunile. ai doua fete superbe. daca e sa mai fac un bebe tot fetita vreau.
paula cat am fost gravida m-am inecat cu o perinita viva. a fost rau. si eram singura acasa grija mare cu cerealele astea
ioana alex transmite pupici lui patrick sa ii treaca repede tusea.
oanalina imi dai o adresa buna la care sa iti trimit cartile. am primit mesaj de eroare.
am pus niste poze.
am o reteta buna-buna de cozonacel(baigli). e minunata . vreti sa o scriu? intreb ca sa nu umplu pagina degeaba.
pupici

www.flickr.com/photos/22219026@N04/" target="_blank">POZE

alina, mami de Alexandra


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

salutare
GABI draga nu pot sa cred ce iubitoare e Sara cu mamarutza ,noi inca lucram la capitolul "Tiadris + bebe papusa"dar matzuca mea are un comportament cu saracu bebe il tranteste de ma mir ca nu i a rupt inca nimic ,sincer iti spun tare groaza imi este ca asa va fi si cu "bebele adevarat"
ELENA super pozele cu Dragos f faine
MELI chiar tare dor mi de Aquina ...peste 2-3 sapt musai sa mergem
ADRIANA ce mult conteaza ca piticuta ta este asa fericita cu buni ,stiu ca iti este greu
astazi Tiadris a vb cu mami si s a apucat sa planga de dorul ei "veau la buni la gadina"dupa ce se mai incalzeste o voi duce si eu pt cateva zile
ALINA sigur ca vrem reteta
iar legat de alaptat crede ma ca mie si acum imi este dor s o simnt pe pitica la piept ....dar cand ne mai jucam si ea are rolul de "bebe"o pun la tzitzi

SCUMPA MEA FETITA TIADRIS- 3 oct 2007
http://cluj-poze.scope.ro/thumbnails.php?album=61
http://family.webshots.com/album/572388417dqdSls



Mergi la inceput