Gravidutze si mamici de Cluj- 150

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

fetelor ,mai ales cele cu 2 bebe sunteti tare norocoase ca aveti ajutor din partea taticilor,eu din start stiu ca tati nu ne poate ajuta :(...de asta ma cam tem cand ma gandesc la inca un bebe ....nu stiu cum o sa ma descurc ,dar clar ca ni l dorim din toata inima

SCUMPA MEA FETITA TIADRIS- 3 oct 2007
http://cluj-poze.scope.ro/thumbnails.php?album=61
http://family.webshots.com/album/572388417dqdSls



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olivia_popa spune:

in sfarsit am ajuns si eu la un calculator.
Eu am noroc cu mama care ma mai ajuta la curatenie,manacare,etc...pe sot...nu ma pot baza ca daca il las singur acasa 1 saptamana,ori moare de foame ori ramanem fara bani in cont ca ii mananca pe la restaurante. sper sa ma ajute cu fetita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bex spune:

Hello, Hello

Gabitzo Ce fete frumoase am vazut pe acolo, nu ma pot decide deja pe care sa o iubesc mai mult:D sunt adorabile!!!!

Meli, nu mai stiu ce sa zic, decat sa fiti sanatosi amandoi si tu si bb si un dr bun sa te inteleaga si sa te ingrijeasca cum trebuie

Alex, tre sa ajung al voi la un tuns si mai intai de toata la o tura de povesti Zic sa nu iti faci griji cu bebele mic, Tiadris va inteleg clar ca e altceva decat o papusa, stai linistita, draga mea

Adriana. e adorabila Alexia, ti-am zis ca sper sa o vedem si noi cat de curand....

Ioana special pentru preferatul nostru:P. Sa fie sanatos!

Paula si Carina e papa cereale si de 2 ori/zi, dar de o vreme incoace numai in lapte i le dau, asa evit sa le ia ca pe dulciuri. Sanatate multa si
Ioana (sara) sunt tare dulci si ai tai amandoi, ca si ai Elenei, sunteti norocoase cu asa copii frumosi...si ce tata tanar si sexos ai:D, nu ma mir ca il iubeste asa Sara...

Alina, e tare dulce Alexandra, o papusa!

Noi suntem foarte bine, cu exceptia unei mici incaierari al gradi...de unde Carina a iesit invingatoare... in rest e sanatoasa, papa, vorbeste vrute si nevrute, curata ceapa, usturoi, e f harnicuta.

Eu am de citit la referate si portofolii de m-am saturat si de scri ceva articol...de asta nu am scris, dar la citit is prompta:D

Ani, cum e la serviciu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

CO da zau mai poti invatza?
sper ca Tiadris sa fie mai ingaduitoare cu"bebe adevarat"
te asteptsi felicitari pt bucatareasa ta micuta

SCUMPA MEA FETITA TIADRIS- 3 oct 2007
http://cluj-poze.scope.ro/thumbnails.php?album=61
http://family.webshots.com/album/572388417dqdSls



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

Alex-oricum, pana vine bebe2, si Tiadris mai creste, cel putin inca noua luni, deci cu siguranta daca ii tot vei zice de bebe, se va obisnui si va fi ok

Gaby-ai doua scumpete, Sara e o frumusica foc, iar cum sta cu Sofi, e asa de scumpa...sa va traiasca mami!

Co-te-am vazut azi prin Polus, in Debenhams, dar nu te-am mai ajuns, erai cu o prietena cred.Lasa, se mai intampla incidente pe la gradi, bine ca e descurcareata fata

Ioana-na vezi, si fratiorul se lasa asteptat ca si Patrick, hihi.Sanatate multa bolnaviorului!

noi bine, Timea m-a scos azi din sarite cu mancatul, parca tine la silueta asa mananca, asta e.In rest m-a durut putin burta, mi-e o ciuda ca nu mai stiu daca cu prima sarcina ma mai durea la fel?Fetelor,gravidutelor, voi mai aveti asa dureri de burti sau de spate?ma duc sa-mi culc mandra ca pica deja, si fac un dus si ma pun si eu la nani.sa aveti o noapte usoara!

Meli12+ si Timea-Larisa (08.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andree27 spune:

BUna fetelor,

Gabi sa-ti traisca ambele printese!!Sunt 2 comori!

Meli draga mea ,te inteleg pri ce treci,dar in primul rand trebuie sa incerci sa te linistesti si sa nu te mai agiti atata pt ca iti faci rau si tie si la bb.Eu sincer in locul tau nu as mai merge la Cruciat,daca si de data aceasta iti va face la fel?Trebuie sa existe un medic care sa te ia?Da cum naiba e posibil asa ceva ,de fapt numai la noi e asa.Nu te mai ia nimeni daca esti a lLui Cruciat si daca nu mai ai incredere in el ce faci?Parerea mea este ca ai 2 variante ori mergi la Cruciat si ii spui verde in fata tot ce ai de zis sau iti cauti alt dr la care mergi si ii spui din start oful tau si daca te poate ajuta.Nu am inteles exact la gynia nu au aparatura necesara daca bebelusul se va naste prematur?Vezi ca o sa iti mai scriu ceva in pm caci tocmai mi-a venit o idee.Sper sa te poata juta

Elenuta ce dulce e Dragos.Chiar ma bucur sa aud ca lumea e asa implinita cu 2 bebeloi.Astept sa-mi vina si mie randul!!
Imediat merg si eu la dus ca=s rupta!
VA pup!!

Andreea , de Eric Sebastian (31 Mai 2008) si 4+

Evolutia lui Eric

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sara2007 spune:

MULTUMESC FETELOR PT APRECIERILE CU POZELE...IMI PARE BINE
CA V-AU PLACUT

CO ,TU AI FOST TOTALA CU BUNICUL SEXOS..O SA-I SI SPUN.

ELENA ceva CU SARA ii spune..si taica-meo la descoperit acuma decateva zile si mi-a trimis adresa sa ma uit.eu ma gandeam la organizarea zilelor de nastere acolo.f faine-s pozele...dar in primul rand CAT MA BUCUR PT IULIA

MELI si eu m-am mutat de la cruciat la neamtu,si am umblat si eu destul de mult la el..ma stia bine.parca in ciuda ma intalneam pe coridoare cu el cand mergeam sa ma vada neamtu la stat,ma saluta numa si atata,mi-era si mie putin ajena cumva.apoi cand ma nascut iarasi m-a vazut decateva ori prin clinica.nas in nas dadeam cu el.dar am facut si eu ce-am simtit ca e mai bine pt mine si bb..si nu regret un minut ca am ales o alta dc super buna si draguta.

ALEX cat mai m-am distrta de TIADRIS cu papusa..parca o vad pe mamaruta ta.dar v-a creste si v-a intelege altfel,ai sa vezi..nici eu n-am f mare ajutor de la N..dar megem inainte.am si n-am.acuma nu lucreaza si ar putea face mai multe,dar el domiteaza la amiaza mai mult decat sara.

GABY ai 2 comori acolo care seamana f bine...sunt niste scumpe,si eu l-am pus azi pe ALEES pt prima data in brate la SARA,fara sa-l tin..asa mandra era ea..

multe am mai vrut sa csriu..dar sincer numai pot si ma uitta deja,poate imi aduc aminte maine ca acuma nu-mi mai functioneaza nici un neuron..mor de somn...papa





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuta23 spune:

LA MULTI ANI!!! VASILE, GRIGORE SI IOAN
MULTA SANATATE, FERICIRE SI CAT MAI MULTE REALIZARI



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuta23 spune:

co felicitaript micuta invingatoare

ioana s am sunat sa intreb ,iar petrecerile se fac cu 40-50 per , numai pt copii nu au un pret, poate se mai gandesc si la ideea pe care le-am sugerat-o

e frumoasa ideea unui party in piscina

alina foare frumoasa e Ale si cu parul scurt
si eu as vrea sa o tund , deoarece la vara va transpira tare , chiar ns ce sa fac

olivia cate saptamani ai??? sti ce va fi bebe mic?

www.versu.ro/elenuta23-1405.html" target="_blank"> doar un clik pt un vot


Elena , mamica lui Dragos Stefan (9mai2007) si Iulia Anamaria (16 sept2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiciDeCluj spune:

Salutare!

M-am apucat de refacut lista de pe prima pagina. Asa ca rog mamicile si gravidutzele care nu sunt in lista sa imi trimita mesaj cu datele lor. Dupa ce o termin (sper sa reusesc azi), astept sugestiile voastre de imbunatatire si sa actualizam impreuna date care mie imi scapa.

Mergi la inceput