Gravidutze si mamici de Cluj- 150

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sara2007 spune:

ANCA ,,LA MULTI ANI,,SI TOT CE-TI DORESTI,SA SARBATORESTI FRUMOS ALATURI DE FAMILIA TA MINUNATA..


ELENA ce fain..si eu vreau.unde l duceti?si cat costa?oare nu e prea frig pt inot?

GABY parca am citit de SARA a meaeu se pare ca n-am rabdarea ta,de fapt cateodata am,cateodata n-am...si ma enervez pe ea.apoi seara ma i-au regretele ca nici macar timp destul sa ma joc nu am avut.eu o trimit cam de 2-3 ori pe sapt ziua la bunici,apoi la sf de sapt de pe o zi pe alta sau 2 zile..sa-mi mai incarc bateriile...ce bine ca te-ai refacut asa usor..si eu ma fost mult mai ok de data asta

DARIANDRA...serios?e mult mai frumos la MOTANUL INCALTAT?Si pt SARA ALBA CA ZAPADA e preferata,dar n-a fost prea incantata..poate data viitoare,am inteles ca ii era si putin somnic.

OLIVIA bine ai venit si o sarcina cat mai usoara.

NOI am fost azi cu intarziere la controlul de o luna...nu pot sa cred si eu ca avem deja o luna jumate..cea mia trecut timpul asta.ALEES are 55 de cm si aproape 5 kg..cu pampers.are carnaciori nu gluma la picioruse..e mortal cum zambeste.SARA face tot mai mult si ea pe bebe si il pupa cateodata de am impresia ca-l sufoca.spune ca ea-i mama lui

MELI si eu iti spun ca si fetele sa gandesti pozitiv ca totul v-a fi bine,daca asa a vrut DD sa vina bb in conditiile in care nici-un dc numai dadea nici o sansa.

FETELOR AM POZE NOI LA SEMNATURA...poate n-ati observat ca am scris si aseara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaAlina spune:

subscriu si eu la ceea ce a spus Andreea... Alba ca Zapada - teatrul de papusi... o dezamagire totala...

MELI - e normal sa iti faci probleme dar eu cred ca va fi bine!

buna dimineeeeeeeeeeeeeeata!

o zi frumoasa va dorim!

Oana si printesa inimilor noastreMaria-Teodora (30.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soanso spune:

neata feteleee..am pe birou oo cafea tareee

multumesc din suflet pt mesajele frumoase de LMA!

o voi tine tot intr-un chef saptamana asta,ieri am sarbatorit acasa cu prieteni dragi, binenteles sotiorul si Sorana(care mi-a facut cadou o gentuta de la un set de papusi de-al ei cica sa-mi tin cerceii in ia, plus ca s-a imbracat elegant si a asteptat cu nerabdare musafirii , vineri,sambata iar chefuiesc.
sotiorul a spus sa-mi cumpar ce vreau si imi da cardul lui sa platesc

nu stie nimeni cum o cheama pe Dulcineea? as suna sa vad daca a nascut da tb sa-i stiu numele,prenumele.






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaAlina spune:

GABRIELA - cu siguranta ca doar partea de acomodare e mai dificila pentru Sara. Timpul le va rezolva pe toate!


ELENA - din pacate nu stiu pe unde poti gasi slip pe vremea asta!

Oana si printesa inimilor noastreMaria-Teodora (30.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Buna dimineata! Ce faceti gagigi cu lipici!

Soanso, la profilul lui dulcineea scrie Mara... dar probabil e prea putin. Poate daca adaugi ca e pacienta de-a lui Muresan...

Gabi, Ioana, cred ca pe linga aparitia bb-ilor in casa, a concurentei neloiale , mai e si virsta copiilor. De la 2 la 3 ani e cel mai complicat cu ei. Patrick de vreo 2-3 saptamini e mai miriit, nu ii convin multe, plinge (adica se miriiie, ca se vede ca nu plinge din suflet) Trebe sa ghicesc ce am facut altfel decit a vrut el, ca sa se linisteasca... cind nu e vb de lucruri importante, cind e ceva ce trebe facut nu ma iau eu dupa el, ca se linisteste pina la urma.
Gabi, eu nu cred ca ai alintat-o prea mult, pur si simplu a fost singura la parinti iar acum nu mai e! E mare diferenta! Patrick nu e un alintat, nu se poarta acum asa, dar in caz de frate sint sigura ca va fi! Il vad cum se alinta si cum se schimba la fata daca tin in brate alt copil... de drag ii e drag copilul il mingiie si pupa(ceea ce el nu face cu oamenii mari), dar sa nu il tin eu in brate prea mult.

O zi buna, fara prea multa zapada!




Ioana mama de Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

imi puteti da va rog un sfat, ce ati face in locul meu? stiu ca aveti dreptate, trebe sa am si un medic si la gine 1, acum intrebarea este la cine sa ma duc? ca daca am fost pana acum la Cruciat , tot la el ar trebui sa ma duc, nu?nu poti schimba ca daca te vede cruciat, ce zice?si mi-e asa de groaza ca tot ce am citit scrie ca e clar cezariana, dar cica la gine 1 f greu se semneaza cezarienele...nu vreau din cauza asta sa pateasca ceva bebele...voi ce ati face in locul meu?

va multumesc tuturor de sfaturi, nici nu stiti cat inseamna...toata nopatea n-am dormit, sa griji imi fac, mai ales ca am citit pe net si cam toate au nascut prematuri, si na..., sunteti minunate!

Meli12+ si Timea-Larisa (08.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biara spune:

buna dimineata si de la noi
Meli nu stiu ce sa iti zic dar cred ca r fi mai bine sa astepti si sa nu te mai tot gandesti la ce e mai rau, asa cum au zis si fetele o sa vezi ca va fii bine si ca samburasul din burtica ta e puternic si va veni atunci cand va trebui. Nu stiu acum la ce doctor mergi dar daca lucreaza si la stat nu ar trebui sa iti faci probleme. CAt despre nasterea la Gynia iar nu ar trebui sa te ingrijorezi, sunt dotati medical sa faca fata oricarei urgente, cazul de care vb Gabi a fost ff complicat si a depasit puterea lor de interventie. In dimineata in care am nascut eu, viitoarea mea colega de salon s-a prezentat cu sarcina in sapt.35 cu prolapsie de cordon. A facut cezariana de urgenta si acum atat si ea si bebele sunt ok, bebele a avut la nastere 2,2 kg. Cat despre cezariana si eu am facut cezariana si vreau sa spun ca e perfecta operatia, a doua zi m-am ridicat si m-am dus la pitica fara nici o problema, si desi in sarcina am avut diabet gestational si cateva (multe) kg in plus si era de asteptata (cel putin la stat stiu sigur ca faceam) complicatii, aceasta s-a vindecat foarte frumos, acum aproape ca nu se mai vede, cel putin eu nu o mai simt.

Acum despre noi, suntem bine, ieri am facut vaccinul si deocamdata e ok mamaruta mea, duminica avem botezul, speram sa se mai incalzeasca vremea.

Sarbatoritelor/sarbatoritilor pe care i-am ratat le uram din suflet LA MULTI ANI si multe si multi . Bianca, mami de Maia Teodora (28.11.2009) Maia Teodora minunea noastra cu ochi de peruzea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Meli, eu zic sa nu te ingrijorezi pt faptul ca vei face cezariana...sunt convinsa ca avand in vedere cazul tau si complicatiile pe care le ai, medicul n-o sa ezite sa-ti faca cezariana...mai ales daca mergi la acelasi medic si iti stie antecedentele...chiar poti discuta de acum cu el sa vezi ce parere are si ce-ti recomanda...
hai, curaj, ai trecut prin multe, sunt convinsa ca o cezariana e floare la ureche pt tine...

*********************************************************
Andreea si Eric, micul meu univers... (9 decembrie 2007) si 17+ cu

ERIC, POZE RECENTE
ERIC IN 2009
ERIC , PRIMUL ANISOR

Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!
Pui mic, mic...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

Andreea-clar, nu de cezariana mi-e, asta sa fie cea mai mica problema care apare in cazul sarcinii, dar am inteles ca Stamatian foarte greu aproba cezarienele, acum a fost la noi Dr. Campean care imi povestea ca are un copil ca pacient care trebuia clar sa se nasca cu cezariana, dar el nu a semnat si copilul s-a nascut cu probleme neurologice...nu zic ca ma gandesc numai la ce-i mai rau, dar cred ca daca ati fi patit-o o data, va puneti niste intrebari.Acum mi-e groaza si sa-l rog pe Cruciat, ca si la prima sarcina i-am zis din start ca singura mea conditie e sa nasc cu el, si daca asta inseamna cezariana, mi-a promis si tot m-a dat la altul, asta in conditiile in care era acolo cand m-am internat...nu stiu, poate avea treaba, poate i s-a parut o nastere care va decurge normal si s-a gandit ca nu poate fi ceva nasol, poate eu am fost doar foarte ghinionista, nu stiu, cert e ca prin ce am trecut sincer dupa, a fost horror si mi-e groaza, nu stiu, numai daca treci prin asta poti intelege...o noapte intreaga am stat fara sa misc deloc ca sa nu mai sangerez si 48 de ore am stat cu incertitudinea, ca imi scoate sau nu uterul, si dupa, o gramada de interventii, care acum au trecut si ce bine, dar nu le poti trece cu vederea...scuze ca v-am impuiat capul,macar m-am descarcat si eu putin...

Meli12+ si Timea-Larisa(08.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanimi spune:

Buna fetelor!

Multumesc de urari - de petrecut am petrecut acasa cu gogoshica mea, ca tati e plecat toata saptamana la Bucuresti, dar si asa, a fost cea mai frumoasa aniversare.

Meli imi pare rau ca ai probleme, dar trebuie sa fii curajoasa pentru samburelul care e acolo in burtica. Eu am avut o sarcina dificila, cu specificatia "daca ajungem la saptamana 28 avem sperante sa fie bine"; si am ajuns. A urmat apoi "sa ajungem la 32 de saptamani ..." si am ajuns in final la 39 si 4 zile, si daca nu era cezariana, Iarina mai statea acolo . Deci vorbeste cu puiul si spune- i sa se "tina" bine si fii puternica, ca o sa fie bine. Stiu ca uneori e greu sa gasesti resurse, dar asa e, unele zile mai optimiste, altele mai putin. Cat despre cezariana ... daca e indicatie de asa ceva ... nu cred ca Stamatian comenteaza; am auzit si eu povesti ca tre sa te prezinte medicul cu dosar cu tot la "interviu" la Stamatian, dar la mine nu a fost nici cea mai mica problema sa nu fie cezariana. Eu cu Cruciat am nascut si am fost de-a dreptul incantata cat de "grijuliu si de treaba" a fost. Poate prima data ai avut tu ghinion, sau cum ai zis, i se parea o nastere usoara, nu stiu ce sa zic. Eu zic sa mergi la el si sa vezi ce zice. Eu mergeam la centrul medical Pasteur, ca acolo nu e asa aglomerat. Tin pumnii sa fie totul bine

www.picasaweb.com/gatarba

Nina & Iarina

Mergi la inceput