Gravidutze si mamici de Cluj- 150

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

ANCA

Anca si Stefan (13.01.2008)
POZE NOI
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan 0-9 luni
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olivia_popa spune:

Ne primiti si pe noi?
Urmeaza sa devin mama pentru prima data in luna iunie. Oliva,viitoare mama de fetita(DNP:25 Iunie 2010)
Bine v=am gasit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olivia_popa spune:

Cred ca nimeni nu imi vede mesajele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Buna seara!

Olivia, scrie 10 mesaje si apoi te viom vedea in timp real, nu dupa citeva ore. Bine ai venit pe tarimuri de poveste!


Ioana mama de Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adab spune:

Anca LA MULTI ANI cu sanatate si fericire !!!

Melinu trebuie sa te ingrijorezi prea tare. Eu zic ca trebuie sa fii mai optimista, sa ai incredere si putere in tine....si pt. cea mai mica speranta trebuie luptat mai ales ca uite, la tine a fost ca un miracol si sunt convinsa ca se va implini cu adevarat pana la urma si iti vei tine pt. a doua ora bebelusul in brate voios si sanatos.

Olivia bine ai venit printre noi...cu orice sfat putem sa te ajutam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olivia_popa spune:

multumesc de primire fetelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuta23 spune:



Citat:
citat din mesajul lui olivia_popa

multumesc de primire fetelor


bine ai venit

sarcina usoara s iun bebe sanatos

orice problema ai sau nelamurire te ajutam cu mare drag

povesteste-ne cate ceva despre tine

www.versu.ro/elenuta23-1405.html" target="_blank"> doar un clik pt un vot


Elena , mamica lui Dragos Stefan (9mai2007) si Iulia Anamaria (16 sept2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuta23 spune:

cine ma ajuta cu o informatie

unde gasesc slip pt dragos, de maine il ducem la inot si ne trebuie
anul trecut nu am fost deloc cu el la bazin ,,,,,etc, din cauza atator probleme ce le-am avut cu Iulia

mersi mult

meli darga mea, te inteleg perfect prin ce treci, e fff greu insa cu ajutorul lui DD vei reusi , ai sa vezi,putere multa sa depasesti cu bine toate etapele

chiar ieri vb cu tanimi si mi-am amintit ca aveam 28 de sapt si nu credeam ca voi ajunge la termen...si uite-ma cu inca o minun in viata noastra care ne-a schimbat in totalitate viata

numai gaby stie sa spun asa frumos, poetic ce inseama cel de-al 2 bebe in viata noastara

mai stie cineva de jocurban, geany, anamica?????

magdutza, lore ce mai faciti???

www.versu.ro/elenuta23-1405.html" target="_blank"> doar un clik pt un vot


Elena , mamica lui Dragos Stefan (9mai2007) si Iulia Anamaria (16 sept2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Olivia bine-ai venit printre noi si sper sa-ti placa pe aici, sunt fete cu suflet mare
Gabi e o scumpa foc Sofia, ma bucur ca e cumintica si vad ca tu esti tare in forma bravo! Sper sa va acomodati repede in formula de 4 persoane
Meli scumpa mea, nici nu stiu ce sa zic, cu ce sa incep, primordial acuma e sa te linistesti, sa te odihnesti cat mai mult si nu faci efort si cu voia lui DD o sa vina si bb 2 sanatos pe lume si la termen
De Dulcineea nimeni nu stie nimic? I-am zis ca-i las eu nr de telefon, dar n-a mai zis nimic, sper sa fie totul ok. Cred c-a nascut deja.

Eu vineri sau marti ma duc iar la control sa vedem daca totul s-a curatat frumos si sa-mi dea analizele. Abia astept sa le fac.

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Meli, pastreaza-ti curajul si optimismul, bine spunea Andreea, daca DD a vrut ca voi sa aveti un bb, desi nimeni nu mai dadea nicio sansa, inseamna ca va fi bine pana la capat si veti tine in brate un bebelus, dar de la Dumnezeu!Si eu sugerez sa te reorientezi la un medic bun de la Gine 1, chiar daca mergi in paralel si la medicul tau! Cand am fost eu internata, au trimis si de la Gynia o cezariana de urgenta cu ceva complicatii!

Elena, la Carrefour vazusem saptamanile trecute slip

Olivia, bine ai venit!Sarcina usoara si bb sanatos!

Alexnoi eram nebunii care claxonam!

Victo, ce sa zic de traznai, mai degraba tot comportamentul Sarei e diferit, e irascibila, mereu cu NU in brate, refuza ajutorul si compania tuturor cu exceptia mea, cand o alaptez pe Sofi, atunci vrea si ea papa sau sa ma joc cu ea...incearca cu orice pret sa atraga atentia. Eu o inteleg perfect si ma inarmez cu toata rabdarea din lume, mai greu e cu tati, buni, care imi tot reproseaza ca am fost prea permisiva si e prea rasfatata.Incerc sa impart timpul in asa fel incat Sara sa nu sufere si de cele mai multe reusesc, in primul rand as vrea sa nu ajunga sa aiba alte sentimente decat de dragoste fata de surioara ei! Nu e usor, ca sunt si ei micuti si sensibili, dar parca fiecare zi e un pas inainte!

Acum ma uit la ceas si imi dau seama ca a trecut deja o saptamana, puiuta mica se pregatea sa vina pe lume. Deja contractiile erau superdureroase la ora asta...

Co, unde esti?

Anca, voi cum v-ati sarbatorit?

Ramo, tu esti mai bine?

Somn usor!

Gabriela, mami de Sara Ioana (29.08.2007) si Ana Sofia(21.01.2010)




Mergi la inceput