Gravidutze si mamici de Cluj- 150

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elenuta23 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj

Buna dimineata, scuzati-ma ca dau asa buzna la voi, poate ma ajutati cu un raspuns. Aveti idee unde ii pot gauri urechile piticei mele? Undeva unde sa fie curat. Multumesc din inima celor care imi raspund si sa aveti multa multa sanatate!

Chiara Ada, vita mia

Chiara creste


stiu ca lili a cautat si nu a gasit unde sa ii faca , numai daca nu mergi la ginecologie 1 sa ii faca, este acolo o doaman asistenta care se ocupa de facutul gaurilor in urechi

noua ne-a facut nasa gaurile dupa botez



www.versu.ro/elenuta23-1405.html" target="_blank"> doar un clik pt un vot


Elena , mamica lui Dragos Stefan (9mai2007) si Iulia Anamaria (16 sept2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui elenuta23stiu ca lili a cautat si nu a gasit unde sa ii faca , numai daca nu mergi la ginecologie 1 sa ii faca, este acolo o doaman asistenta care se ocupa de facutul gaurilor in urechinoua ne-a facut nasa gaurile dupa botez
Multumesc frumos, daca nu mai gasesc alte variante, acolo merg. Chiara Ada, vita mia Chiara creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

La Multi Ani, Anca draga!Sa fii sanatoasa si fericita alaturi de puiul si sotul tau! Te sarut si te imbratisez cu drag!

Multumim fete dragi! E intr-adevar adorabila Sofi mica. Asa expresiva si mancacioasa! Din fericire laptic este mult, un pic de ragade la unul din sani, dar se vindeca...Papa, doarme cate 3 ore, asa odihnita sunt...zau...in plina forma. Aseara am facut prima baita, i-a placut mamarutei! Sara ne-a ajutat, desigur! Ea trebuie sa se acomoeze cu noua formula. E mai tulburata zilele astea, face tot felul de pozne sa atraga atentia, dar era de asteptat totul...O inteleg si o sustin in totalitate!

Ieri a tinut-o in brate pe Sofi si tare incantata a fost, trebuie sa va arat pozele.
Eu sunt foarte bine, mai am in plus, 5-6 kg, dar ma simt asa usoara, burta aproape deloc, odihnita, fericita, m-am refacut asa usor...vad ca si in fund pot sta deja!

Pupici si mai vb!

De Dulcineea, nu stim nimic|?

Gabriela, mami de Sara Ioana (29.08.2007) si Ana Sofia(21.01.2010)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

Anca la multi ani, sanatate, fericire alaturi de cei dragi!

Nina, la multi ani cu intarziere!

am fost azi la contol, si tare m-am pricajit, cam 25% din uter e separat despartit, din cauza sinechiei, bebe sta in restul, nu se mai desprinde daca pana acum nu s-a desprins,sunt mari sanse sa nu-l duc la termen...daca nasc sub 34 de saptamani, ma trimit la gine 1,si bebe are sanse mici sa supravietuiasca, nu prea sunt sanse sa se-ntoarca ca nu va avea loc, deci mai mult ca sigur ca nasc prin cezariana, ceea ce nu vroiam, trebe sa continui cu progesteron, si ma ingras de la ele...si sarcina s-a prins poate si in uter si pot aparea sangerari dupa nastere, cat de grav se va stii doar atunci...sunt tare suparata,sper sa fie ok sper sa merite sacrificiul, mi-e tare frica sa nu se nasca prea repede si sa ramana cu sechele...Doamne fereste!imi pare rau ca m-am plans pe aici, dar mi-e groaza!!!ma duc sa ma pregatesc de cabi,ma duc la lucru,asa un chef am...in rest bebe e bine, era asa de dragut...m-a apucat plansul cand l-am vazut...

sa aveti o zi frumoasa!

Meli12+ si Timea-Larisa (08.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

cat stres si cata ingrijorare pana se naste, la fiecare din noi, cate probleme si stai si te rogi sa fie totul ok si altele, nici nu stiu ca-s gravide, nici nu le pasa, avorteaza una dupa alta...

Meli12+ si Timea-Larisa(08.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

Gabi, iti tinem pumnii sa o duci tot asa cu lapticul! sa ne mai spui ce traznai inventeaza Sara ca sa iti atraga atentia, caci si pe noi ne asteapta. Cu dormitul e ok Sara? nu vrea si ea langa voi toti?

Of Meli..sa incerci cu cat creste bb sa ai mare grija si cu efortul si cu statul pe scaun, si in picioare, ca sa nu declansezi prea repede nasterea. Stim o gramada de oameni nascuti la 7 luni- 32 de sapt- care-s super ok, nu? Bebe chiar va vrea :) si va sta acolo cuminte cat va avea conditii sa creasca. Acuma de cezariana eu nu m-as impacienta. Asta este, multa lume alege sa nasca asa. Si daca tot exista riscul sa nasti prematur, nu ar fi bine sa te reorientezi catre un dr de la Gine 1? sa nu va trambalati apoi..

Paula 16+ si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariandra spune:

ANCA, LA MULTI ANI! SANATATE MULTA, FERICIRE SI NUMAI IUBIRE ALATURI DE FETITA SCUMPA SI DE SOTIOR!



IOANA - regia in sine, a fost de groaza;un limbaj necunoscut, personaje urate, pitici obraznici.Pe daria a fascinat-o subiectul si povestea (este povestea ei preferata).

ANCA - Tare sensibili copilasii astia.eu una sper sa se schimbe pe viitor, ca in ziua de azi.....

MELI - suntem alaturi de tine si speram sa fie totul in regula, sa poti sa ai parte si tu de o a doua minune desavarsita.

ALEX - Daria a stat nemiscata.Am mai fost la "Motanul incaltat" si a fost ok si acolo (acum 3 luni).E adevarat, incomparabil mod de prezentare: ritumuri muzicale, dialoguri surprinzatoare, o imbinare intre actori si papusi.A fost cu totul altceva."Alba ca Zapada" - o dezamagire totala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lilly79 spune:

gabriela ce fetita mica si frumoasa ai.Ai 2 fete superbe, sa creasca mari, sanatoase si sa aiba parte de tot ce e mai bun in lume.
Ma bucur ca te poti odihni si Sara te-ajuta.Mi se pare normal ca Sara sa incerce sa atraga atentia asupra ei pt ca realizeaza ca nu mai e singura fata a lui mami, dar sunt convinsa ca se vor iubi amandoua mult.

antoni fii optimista.Gandeste-te ca multi doctori au zis ca nu vei mai putea avea copii si uite ca ai ajuns in sapt 12.Sunt multi copii nascuti prematur si nu au absolut nimic.
Cu cezariana si eu is impotriva, dar daca asta e singura solutie sa se nasca copilul nu as mai sta la indoiala.

Andrecluj si eu am umblat pe la bijuterii, apoi am vrut sa ma duc la un salon de piercing si tatuaje (dar era inchis) si fata mea inca nu are cercei
Din poze imi dau seama ca fetita ta e bebe mic.La varsta asta nu cred ca-ti face nimic, decat o asistenta sau doctor.Du-te la gine1 sau la stanca si ii va face o asistenta gauri in urechi.

soanso La multi ani!

Lilly, mami de Julia (30.05.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lilly79Andrecluj si eu am umblat pe la bijuterii, apoi am vrut sa ma duc la un salon de piercing si tatuaje (dar era inchis) si fata mea inca nu are cercei Din poze imi dau seama ca fetita ta e bebe mic.La varsta asta nu cred ca-ti face nimic, decat o asistenta sau doctor.Du-te la gine1 sau la stanca si ii va face o asistenta gauri in urechi.
Multumesc, asa voi face. Chiara Ada, vita mia Chiara creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui antoni

Anca la multi ani, sanatate, fericire alaturi de cei dragi!

Nina, la multi ani cu intarziere!

am fost azi la contol, si tare m-am pricajit, cam 25% din uter e separat despartit, din cauza sinechiei, bebe sta in restul, nu se mai desprinde daca pana acum nu s-a desprins,sunt mari sanse sa nu-l duc la termen...daca nasc sub 34 de saptamani, ma trimit la gine 1,si bebe are sanse mici sa supravietuiasca, nu prea sunt sanse sa se-ntoarca ca nu va avea loc, deci mai mult ca sigur ca nasc prin cezariana, ceea ce nu vroiam, trebe sa continui cu progesteron, si ma ingras de la ele...si sarcina s-a prins poate si in uter si pot aparea sangerari dupa nastere, cat de grav se va stii doar atunci...sunt tare suparata,sper sa fie ok sper sa merite sacrificiul, mi-e tare frica sa nu se nasca prea repede si sa ramana cu sechele...Doamne fereste!imi pare rau ca m-am plans pe aici, dar mi-e groaza!!!ma duc sa ma pregatesc de cabi,ma duc la lucru,asa un chef am...in rest bebe e bine, era asa de dragut...m-a apucat plansul cand l-am vazut...

sa aveti o zi frumoasa!

Meli12+ si Timea-Larisa (08.07.2007)


Meli, stii cum e pana la urma...cum vrea DD...daca tot ai ramas insarcinata printr-un miracol, eu sunt sigura ca vei ajunge sa nasti si va fi totul bine...nu m-as ingrijora nici de faptul ca m-as ingrasa de la progesteron, nici ca as naste prin cezariana nici chair daca s-ar naste prematur(acum sunt conditii sa creasca si sa ajunga la greutate normala)...

stiu ca esti ingrijorata, e si normal, ins aai incredere si gadneste pozitiv...

*********************************************************
Andreea si Eric, micul meu univers... (9 decembrie 2007) si 17+ cu

ERIC, POZE RECENTE
ERIC IN 2009
ERIC , PRIMUL ANISOR

Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!
Pui mic, mic...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput