Gravidutze si mamici de Cluj- 150

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Meli, tu ai fost la Cruciat si ai nascut cu Muresan?
La Gynia de ce nu e bine sa faca cezariana?
Sau daca nu poti lua si Stanca, acolo se fac mai usor.

Daca iti place Cruciat si stabiliti de timpuriu ca trebuie cezariana, nu cred ca nu poate obtine aprobare. Se obtine aprobare greu la cezarienele stabilite pe loc, dar la cele cu cerinte medicale clare, cum am inteles ca e in cazul tau.

E greu, cred ca iti trec o gramada de prapastii prin cap, chiar si intr-o sarcina usoara vin ginduri negre... Poate sa incerci sa faci cit mai mult repaos, sa lucrezi cit mai putin, sa stai cit mai mult acasa... Nu stiu, trebe sa vb cu un doctor.

Mie mi-a intirziat CM vreo 3-4 zile... sa vedeti aseara la cite m-am gindit: ca va vrea R sa ne mutam in apartament mai mare, alte rate, alti bani, cum se va adapta Patrick, cum ne vom descurca daca vine criza mai naspa.... si azi mi-a venit cilclu. Daca eram gravi cred ca ma bucuram... dar incertitudinea m-a facut sa gindesc la tot felu! Off, sint tare nehotarita... Nu va mai zapacesc!

Ioana mama de Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

Tanimi-iti multumesc mult, m-ai mai linistit putin.eu stiam de radusan, de centru medical pasteur nu, ma voi interesa

Ioana-e bine si la gynia, nu zic, toata problema e bebe, ca daca va fi prematur, medicul mi-a zis ca sub 34 de sapt. te trimite la gine 1.tot el a zis ca sub 32 si de la stanca te trimit ca n-au ceva aparat care are doar gine 1.deci...voi vorbi si cu Cruciat, ca pe altcineva nu stiu la gine 1 si ar fi oricum nasol sa ma vada cruciat la altul.sper sa fie ok...si eu stii cat eram de panicata ca am ramas si nu e momentul, dar sincer nu mai am nimic de genul si vreau cu tot sufletul sa fie bebe si sa-l am.sunt sigura ca orice s-ar rezolva si ar fi bine sa aiba Patrick un fratior sau surioara!poate luna viitoare iese bine

Meli12+ si Timea-Larisa(08.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanimi spune:

meli daca vrei iti dau PM nr de telefon de acolo. Cand mergeam eu consulta acolo miercurea de pe la ora 14.

www.picasaweb.com/gatarba

Nina & Iarina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui antoni

Tanimi-iti multumesc mult, m-ai mai linistit putin.eu stiam de radusan, de centru medical pasteur nu, ma voi interesa

Ioana-e bine si la gynia, nu zic, toata problema e bebe, ca daca va fi prematur, medicul mi-a zis ca sub 34 de sapt. te trimite la gine 1.tot el a zis ca sub 32 si de la stanca te trimit ca n-au ceva aparat care are doar gine 1.deci...voi vorbi si cu Cruciat, ca pe altcineva nu stiu la gine 1 si ar fi oricum nasol sa ma vada cruciat la altul.sper sa fie ok...si eu stii cat eram de panicata ca am ramas si nu e momentul, dar sincer nu mai am nimic de genul si vreau cu tot sufletul sa fie bebe si sa-l am.sunt sigura ca orice s-ar rezolva si ar fi bine sa aiba Patrick un fratior sau surioara!poate luna viitoare iese bine

Meli12+ si Timea-Larisa(08.07.2007)


Meli, uite iti spun parerea mea: avand in vedere experienta urata prin care ai trecut, eu una n-as mai merge la Cruciat...indiferent ce ar zice...tu nu trebuie absolut deloc sa te gandesti la el, ci la tine si la bebe si la ce-i mai bine pt voi...am prietene care au trecut prin experiente la fel de nasolae cu el...asa ca m-as mai gandi daca l-as alege...cu siguranta gasesti un medic bun si care sa aiba grija de tine asa cum trebuie avand in vedere sarcina complicata...iti tin pumnii..

*********************************************************
Andreea si Eric, micul meu univers... (9 decembrie 2007) si 17+ cu

ERIC, POZE RECENTE
ERIC IN 2009
ERIC , PRIMUL ANISOR

Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!
Pui mic, mic...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioana13
[Mie mi-a intirziat CM vreo 3-4 zile... sa vedeti aseara la cite m-am gindit: ca va vrea R sa ne mutam in apartament mai mare, alte rate, alti bani, cum se va adapta Patrick, cum ne vom descurca daca vine criza mai naspa.... si azi mi-a venit cilclu. Daca eram gravi cred ca ma bucuram... dar incertitudinea m-a facut sa gindesc la tot felu! Off, sint tare nehotarita... Nu va mai zapacesc!

Ioana mama de Patrick Alexandru (01.06.2007)




Ioana, eu chiar iti tin pumnii sa iasa.. stiu ca acum esti nehotarata insa daca ai fi pusa in fata faptului cu siguranta te-ai bucura mult si nimic n-ar mai conta...toate trec, toate se rezolva cumva pana la urma..sanatosi sa fim!

*********************************************************
Andreea si Eric, micul meu univers... (9 decembrie 2007) si 17+ cu

ERIC, POZE RECENTE
ERIC IN 2009
ERIC , PRIMUL ANISOR

Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!
Pui mic, mic...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soanso spune:

Antoni, eu una nu as mai merge pt nimic in lume la un medic care nu-mi place sau nu-mi inspitra incredere, putin mi-ar pasa ba chiar m-ar durea in cot de parerea lui (scuze) da asa este, pana la urma le dam bani pt o banala consultatie, nu mai zic cati bani se dau de-a lungul celor 9 luni de sarcina plus ce se da la nastere...
e dreptul tau sa-ti alegi ce medic vrei, nu te poate obliga nimeni sa mergi la x daca nu-l vrei.
ai grija de tine si de samburel

ioana13, da.. e prea putin doar mara..gandeste-te ca nu stiu nimik alceva si se naste in gine1 ca pe banda e posibil sa fi nascut deja...poate e chiar externata.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariandra spune:

IOANA - te inteleg perfect, pentru ca aceleasi ganduri le-as avea si eu.Dar daca ar fi sa se intample, probabil altfel as vedea lucrurile.Oricum pe perioada de criza, cu atatea greutati noi zicem deocamdata "pas".

MELI - dupa cum spuneau si fetele, important este copilasul tau si tot ceea ce-i mai bine pentru el si pentru tine ca mamica.Poate nu ar fi nici o nenorocire daca ai merge chiar la Stanca sau in alta parte.Iar o cezariana nu trebuie sa te sperie, sub nici o forma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuta23 spune:


gaby ma bucur mult pt tine sa aud ca te-ai recuperat atat de rapid si bine, bvo tie
felicitari pt rabdarea de car dai dovada
ai ajutoare???

la mine a fost chiar un cosmar nasterea si recuperarea a fost tare dificila, cedeam ca voi ramae cu sechele insa timpul a trecut si totul e ok,
ma bucur ca am scapat cu bine , insa imi pare rau ca din cauza unor doctori nepasatori, sa nu le spun altfel ,am ramas cu traume plus ca noi ne mai doream si bb3, iar acum nu mai vreau sa aud de asa ceva pacat....oricum nu cred ca vom ramane la varianta cu 2 copii



www.versu.ro/elenuta23-1405.html" target="_blank"> doar un clik pt un vot


Elena , mamica lui Dragos Stefan (9mai2007) si Iulia Anamaria (16 sept2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuta23 spune:

ioana sara am gasit aiic in Florsti un hotel cu piscina si fac cursuri de inot pt copii de la 3 ani, a fost C au vb si il primesc, diseara la 7 au prima ora de inot, primele 2 sedinte va fi doar Dragos cu instructorul iar apoi max 2 copii, mi se apre foaret faina ideea
iti dai seama ca nu va invata sa noate cine stie poate ca da, dar mai mult il ducem pt acomodare cu apa, sa nu ii fie frica...etc

dupa ora de inot nu vor veni direct acasa, vor sta la spatiul de joaka al hotelului o jumate de ora, sa nu fie iesirea prea brusca mai ales pe frigul asta

sper sa fie ok si sa ii placa
aaaa pretul e 1 milion 10 sed - 2 sed gratis deci 12 sedite un milion
e mult...e putin ...ns mi se pare acceptabil pretul

legat de poze, sunt tare frumoase, ai doi copii minunati , cand o vad pe Sara ma gandesc la Iulia asa va fi si ea....moda....accesorii......iar Alees e un scumpic, imi plce poza cand sta la soare


www.versu.ro/elenuta23-1405.html" target="_blank"> doar un clik pt un vot


Elena , mamica lui Dragos Stefan (9mai2007) si Iulia Anamaria (16 sept2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuta23 spune:

melidraga , eu zic sa nu te mai gandesti al tot felul de nebunii ca nu merita, sincer, numai te amagesti si iti faci viata mai grea.stai linistita , incearca sa te relaxezi, repaus cat de mutl si veei vedea ca o sa va fie bbine , tie si lui bebe mic

legat de Cruciata, daca ai patit odata eu zic sa ii zici pas, nu e posibil asa ceva, si eu am fost al el dupa acre am renuntat si am cautat alceva, nu era genul meu, te fuserea cum se spune, prima data cand am fost m-a monitorizat bine iar apoi in 2 min a fost gata , plus ca fussesem al Centru Unirea, acolo pe Pasteur unde un eco era 2,5 mil

apoi am gasit-o pe dna dr Neamtu actuala Levai , care este o scumpa si o draguta, cu toate ca am fost al ea doar de la 7 luni ,s-a comportat exemplar plus ca stia ca nu voi naste cu ea, insa s-ia dat toata silinta si ma ajutat , avand atatea probleme si eu
iar dr Cruciat cnd m-a vazut cu dna dr a trecut ca si cum nu m-ar fi cunoscut.....asa ca nu iti fa griji ca te vei intalni cu el si vaspune ceva...tu si bebele sa fiti ok in rest nu conteaza nimeni

aaaa daca vrei sa mergi la Stanca si Doame fereste ai probleme tot la gine ajungi

sanatate multa si sa iti gasesti un dr pe masura dorintelor tale

www.versu.ro/elenuta23-1405.html" target="_blank"> doar un clik pt un vot


Elena , mamica lui Dragos Stefan (9mai2007) si Iulia Anamaria (16 sept2009)

Mergi la inceput