Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti(44)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Multi ani traisca, multi ani traiasca, laaaaa muuultiii aaniiii!!! Yann & Philip sa traiasca, La multi anaaiii1!!

La multi ani cu sanatate, fericire, bucurii si noroc! Sa primiti cadouri frumoase si pe placul vostru!


Ioana, sa-ti traisca flacaii!



Bazar pentru Robi


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa_teo spune:

La Multi Anisori,sarbatoritilor de azi,sa aiba parte de tot binele din lume,multa sanatate si fericire alaturi de parinti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

La muuuuuuuuulti ani: Yann & Philip !!!



Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmelly spune:

Mamaana, de aparatori vroiam sa zic, dar imi statea pe limba.
Cum are moniland in poza vreau sa pun si eu pe margini. Pup o pereche de fetite de-al lui moniland. Scumpe foc.
Ehe fetelor cu cearturile imi aduc aminte de mine si fratii mei. Ce incaieraturi iesea, si suntem 4 frati. Va dati seama. Sotul la fel, tot 4 frati si batai la greu. Asa ca... vom vedea. Fetelor, de la efort, ceva strans prin casa, normal sa doara sub coasta?

 24+  si
Multumesc Doamne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oliv2 spune:

Buna mamici, burtici si bebici,

pt inceput vreau sa urez tuturor "un an nou feritit" si multa sanatate tuturor( asta pt ca anul acesta nu am reusit sa scriu)
deoarece nu prea am avut timp in acest an pt ca am inceput in forta la munca, dar sper sa imi fac mai mult timp de acuma.
Foarte frumos scrieti despre experientele voastre, atat despre bebei cat si mamicile care inca ii asteapta sa vina pe lume, cum astept si eu.
Noi suntem bine, la ultima vizita la medic am aflat ca o sa avem un si o "surpriza" care speram sa fie fetita pt tata, caci el isi dorea doua fete, dar acuma zice ca si baieti o sa fie ok deabia o sa aiba ajutor
Cat despre pregatiri noi inca suntem la studiu, inca nu am cumparat nimic, doar admiram ce frumuseti de hainite si lucrusoare sunt, si facem lista cu ce avem nevoie .
As avea o intrebare pt burticile sau mamicile cu mai multa experienta: de cateva zile , aproape o saptamana am o durere in zona inghinala, care se manifesta la mers , noapte cand ma intorc in pat, nu imi pot explica de la ce, am citit pe net ca ar proveni de la ligamentul rotund de la uter, dar eu ma gandesc ca totusi nu e prea devreme deoarece am doar 17 saptamani? Daca ati trecut si voi prin asa ceva sau sa merg la medic desi imi e groaza sa merg iarasi ca doar saptamana trecuta am fost dar atunci nu se manifesta durerea.
Cat despre greutate, am vazut ca s-a discutat de ceva vreme pe aici, eu inca nu am pus nimic, defapt eu am slabit in primele luni 3 kg si acuma le-am recuperat si doar atat,d-na dr zice ca bebeii sunt la dimensiunile corespunzatoare varstei lor, asa ca sper sa nu fie o problema ca nu i-au inca in greutate , cat despre mine eu aveam la inceput ceva "rezerve de kg" .
Pana la urmatoarea intalnire(sper sa am mai mult timp de acum) va doresc multa sanatate tuturor !

oliv 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:



Multumim tare pentru urari si ptr gandurile bune.

Acum 6 ani aveau deja 3 ore de viata si erau mici mici da' voinici (ca si acum...)


La Multi Ani Philip!

La Multi Ani Yann !


Va servim virtual cate o bucata din torturile facute de noi.

tuturor

Ioana,
Philip 6ani, Yann 6ani, Sabina 26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui arturicii

Va servim virtual cate o bucata din torturile facute de noi.

tuturor

Ioana,
Philip 6ani, Yann 6ani, Sabina 26+




Daca e facut de voi, poti sa ne dai cate 2 felii . Sa ne arati si noua niste poze de la petrecere.



Bazar pentru Robi


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Da, da, sunt facute de noi, uite TORTURILE

Le-am "compus" ieri, impreuna cu baietii. Astea-s ptr dus la scoala azi, ptr party-ul de acasa facem altele...

Ioana,
Philip 6ani, Yann 6ani, Sabina 26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

LA MULTI ANI YANN SI PHILIP!!!

Arturicii, sa-ti traiasca, sunt superbi!!

Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008

"Nu te certa niciodata cu un prost. Te va aduce la nivelul lui si te va bate cu experienta!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jocurban spune:

Philip, Yann, !!!
Sa fiti sanatosi si cuminti, sa n-o suparati pe mami si nici pe Sabina!

Vreau si eu o felie mare de tort! Asa, ca pentru 3 stomacuri!

Oliv, si eu am uneori durerile inghinale descrise de tine... mai precis, daca fac o miscare brusca, mai ales in pat, simt ca un junghi in osul ala inghinal... dar mi-a zis doctorita ca e normal, sunt dureri resimtite din cauza intinderii ligamentelor, sau pot fi uneori loviturile bebeilor! [:P] Succes cu "surpriza", poate il faceti si pe tati fericit cu o fetita! In privinta greutatii, esti o norocoasa! O sa "scapi ieftin"...

Lumy, multa sanatate si odihna, profita de medical si relaxeaza-te, menajeaza-et cat poti, daca asa a spus medicul...

Luludani, asteptam poze! Eu una sunt moarta sa ma uit la albumele voastre, nu ma satur de gemeni!

Pupici tuturor!



Carla 25+ , mami nerabdatoare de Sofia Maria si Natalia Emilia

Blog de babies

www.jocurban.ro" target="_blank">Blog de mami

Mergi la inceput