Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti(44)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexa_teo spune:

Buna ziua!

La Multi Ani,pe 2010!
bun venit celor pitici pe lume,mamici sa va traiasca comorile

Noi suntem bine,2 zvapaiate,obraznice si mai nou fac parada modei cu toate ale mele,esarfe,posete,caciuli,haine...la incaltaminte inca n-au ajuns.
mancare facem impreuna,mesteca si ele in castronele,ehaa.e o nebunie la noi,arata bucataria noastra..mama mama si la porci arata mai bine.
de batut si bat,se imping,se ciupesc,se musca,daaaarr se si iubesc.

va pupam si sper sa mai vin pe aci,sa imi dea voie mandrele.o zi faina,va pupam

In data de 4 august 2008 s-au nascut Alexandra &Teodora, minunile lui mamy si taty.

http://picasaweb.google.com/home

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmelly spune:

Mamaana, in pretul patutului de la ikea era si salteluta inclusa? Pernute de pus pe marginea spetezelor ai gasit tot la ikea?
Mai fetelor tare ma amuz de ce povestiti de puisorii vostri. Si ai mei o sa se bata, ghionteasca chiar daca sunt baietel si fetita? Eu fac planuri ca nu

O zi frumoasa la toate.

 24+  si
Multumesc Doamne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui carmelly
Si ai mei o sa se bata, ghionteasca chiar daca sunt baietel si fetita? Eu fac planuri ca nu

O zi frumoasa la toate.

 24+  si
Multumesc Doamne!



Da, o sa se certe si o sa se bata chiar daca sunt fata si baiat. Ai mei au niste 'meciuri' de ma termina psihic si amandoi ies sifonati din batalii. Bianca, desi e mai mica cu 10cm si vreo 5 kg decat Rares, nu prea ramane datoare la lovituri. Isi face vant si ii arde niste pumni in spate la frate'su de mi-e mila de el. Nu mai spun cand da el . Nu ma laud si nu sunt mandra de situatie, dar efectiv acum nu stiu ce sa fac sa ii opresc. Le spun DE FIECARE DATA ca nu e bine ce fac, ca pe celalat il doare, ca asa cum la unul din ei nu ii place, nici celuilalt nu-i convine. Ii pedepsesc cu pusul in camere diferite sau interzis diverse (calculator, desene, etc). Plang amandoi, isi cer scuze, se pupa, se impaca ... si o iau de la capat.
Bianca mai are si un talent deosebit de a provoca. Il contrazice intentionat pe Rares ca sa-l starneasc, se stramba la el, ii scoate limba. Apoi vine si se plange ca a tipat la ea, ca a lovit-o.
Daca aveti vreo reteta miraculoasa pt a opri astfel de manifestari, sa-mi ziceti si mie



Bazar pentru Robi


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Si mie, si mie va rog reteta miraculoasa de care zice Laura!


Noi ne pregatim de petreceri. Una la scoala si musai una acasa....
2 torturi la scoala si musai 2 torturi acasa

avem la treaba zilele astea...

gemeneii si mamicile



Ioana,
Philip 6ani, Yann 6ani, Sabina 25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

carmelly chiar m-am uitat pe site la ikea si zice ca saltelele se vand separat.
nu stiu de ce pernute zici, nu le-am luat decat pat+saltea. mult mai tarziu le-am cumparat plapumi si pernute tot de la ikea.

cam asa arata patuturile:
http://www.ikea.com/ca/en/catalog/products/60108663


arturicii maine e ziua lor?? uau ce mari s-au facut! la multi ani!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumy_Clt spune:

Ola,

bine v-am regasit in casuta noua!

Noi ieri ne-am externat dupa cerclaj, se pare ca totul a fost ok, anestezie generala cu efect de scurta durata, in 20 min eram inapoi in salonul si semitreaza. Dupa interventie mi-a fost rau, dar nu de la anestezie in sine, ci de la faptul ca eram lesinata de foame...pai se pun ei cu mancaciosii mei...dupa ce am avut voie sa mananc alta viata.

Acu stam cumintei acasa, la caldurica, dr mi-a dat medical 21 de zile, numai bine pe frigul asta.mai ales ca si colegii de la munca se plang de frigul din birou.

Deci maine papam tort!! Ce bine!!
Petrecere frumoasa!!!



18+
crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Carmely, si eu tot de la ikea am patuturile, dar se vand fara saltelute. Iar aparatorile de pat tot de acolo sunt. Nu ai nevoie de ele mai repede de 4 luni cand incep sa se rostogoleasca.
www.flickr.com/photos/monicahhh/4297312648/in/set-72157621980600772/" target="_blank">Uite cum arata ale mele.


Am implinit si noi 6 luni de viata si www.flickr.com/photos/monicahhh/4308916000/in/set-72157621980600772/" target="_blank">asa aratam

de Laura Ioana Irina Maria(26 iulie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Buna fetelor

carmelly si noi tot din ikea am luat patuturile. saltelele le-am luat din alta parte la fel si lenjeriile.

Cred eu ca certurile intre gemeni sunt inevitabile pentru ca au personalitati foarte diferite. corectati-ma daca gresesc.
Desi piticii mei au doar 6 luni sunt foarte diferiti ca personalitate. matei e un copil nazdravan, agitat si foarte alintat iar ana e o fetita cuminte linistita oarecum rece. Nu ii place sa fie deranjata. Eu imi imaginez ca matei o sa o chinuie pe ana furandui jucariile sau necajind-o cu tot felul de chestii iar ana o sa tipe toata ziua ca matei i-a facut nu stiu ce ca matei i-a zis nu stiu ce. Si mai mult ca sigur o sa il bata pe matei cand o sa o enerveze.
O sa va povestesc cum sant pe la vreo doi ani. sa vedem daca am acum dreptate in privinta lor.

pupici






elena fericita de Ana Maria & Matei Stefan - 18 iulie 2009

Piticii mei iubiti


Povestea noastra in Tabu

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luludani spune:

bun venit noilor burtici si mamici
Eu va citesc dar stau mai prost cu timpul pt scris..
Acuma citeam despre bataile/certurile dintre gemeni si m-a trecut un fior rece cand am citit despre gemeni mai marisori care inca se bat/cearta pt orice;
Va rog nu ma speriati, adica o sa fie si mai rau? Eu speram ca am depasit perioada cea mai critica cu certurile/bataile.
Sa nu-mi spuneti ca deabia acum incepe
Nu mai vreauuu, inca vreo doi ani asa si plec in lumea mea
Acuma serios, noi suntem intr-o perioada de stagnare cu bataile, se mai certa se mai imping, insa parca ne intelegem altfel...ceea ce imi dadea sperante ca mergem inspre bine..

In alta ordine de idei, am sarbatorit si noi 3 anisori, anul asta am ales sa facem la cresa o mini-petrecere.
S-a dovedit o idee buna, copiii au fost super incantati de torturi, si de faptul ca erau in mijlocul atentiei, iar noi parintii am fost super relaxati si bucurosi pt ei.
Daca mai apuc revin cu poze de la aniversare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa_teo spune:

Buna dimineata.

Eu nu vreau sa sperii pe nimeni,insa ale mele ce pot zice poate ca sunt si fete,dar am auzit cazuri si de baiat si fata care au acum 4 ani si tot se bat
ale mele au avut o mica perioada in care nu se mai ciondaneau asa tare,una din ele ceda mereu,insa acum nu mai,se lupa fiecare pt a obtine acel lucru pt care se bat,nu mai cedeaza niciuna,iar eu o fac pe arbitru mereu
asa ca fruntile sus si steagul in mana drept...mergem inainte,eu le pun mereu de cate ori s ebat mai apoi sa-si faca "mai-mai" si sa se pupe si sa se iubeasca si uita de ce s-au certat.

Mergi la inceput