Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti(44)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bubu30 spune:

Lumy_Clt daca nu te superi nu ai vazut cumva caruciorul Twin Two Matrix de la firma Jane www.universultau.ro/products/549 , ca si ala e vreo 4000 lei, nu cumva ala ti l-a aratat?

Daca l-ai vazut nu imi spui si mie daca e ok ca eu ala as vrea sa il iau dar in Cluj nu este in magazine si trebuie sa il iau de pe net fara sa il vad in realitate ?

Merci

Ruxi 27 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurastanciu spune:

Iuca, eu dintotdeauna am facut doua torturi acasa.
doar la gradinita le-am dus un singur tort, dar cu doua lumanari.
pana sa implineasca un an, mama le cumpara in fiecare luna cate o prajiturica in care puneam cifra corespunzatoare lunilor implinite.
anul asta au avut un tort un Spiderman pentru Matei si unul cu Twety pentru Medeea. au fost foarte incantati.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumy_Clt spune:

Citat:
citat din mesajul lui Jocurban

Citat:
citat din mesajul lui elyanne

Lumy_Clt nu recomand hauck E f. greu si complicat de manevrat.
Peg Perego am inteles ca e ok, insa stiam ca e de la 4 luni in sus, pt ca nu se lasa spatarul la orizontala complet.
Iar Cosatto daca am retinut bine are Elenada...

Am mai descoperit un model de carucior... surioara vrea sa ia pt. bb dar modelul simplu (sper sa mearga linkul, sa nu se considere reclama):
www.bebeshopp.ro/produse/products-page/carucioare-si-scaune-de-masina/carucior-maclaren-twin-techno/" target="_blank">Carucior Maclaren Twin Techno
www.bebeshopp.ro/produse/products-page/carucioare-si-scaune-de-masina/carucior-maclaren-twin-triumph/" target="_blank">Carucior Maclaren Twin Triumph



Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)




Lumy,atentie si la caruciorul Tako, are aproape 30 kg! E cel mai greu carucior pe care l-am gasit pe vreun site.

Cele de la McLaren sunt frumoase, dar fiind sport n-au in fata bara de protectie... si eu cred ca in lunile cand copii incep sa se ridice, sa stea in fundulet sprijiniti, bara aceea e de mare ajutor pentru echilibrul lor. Altfel ar trebui, cred eu, sa fie tinuti strans in chingi, fara libertate prea mare de miscare...



Carla, 30+
in asteptarea Sofiei Maria si a Nataliei Emilia. Oare cat a mai ramas ?

Blogul mazarichilor

www.jocurban.ro" target="_blank">Blog de mami


Hello, am vazut pe site, ca cel de la TAKO cantareste 30de kg, dar cu tot cu ambalaj. Acestia spre deosebire de ceilalti au si showroom in Bucuresti, asa ca o sa sun sa vad dc le au expuse si sa le testez

23+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumy_Clt spune:

Citat:
citat din mesajul lui bubu30

Lumy_Clt daca nu te superi nu ai vazut cumva caruciorul Twin Two Matrix de la firma Jane www.universultau.ro/products/549 , ca si ala e vreo 4000 lei, nu cumva ala ti l-a aratat?

Daca l-ai vazut nu imi spui si mie daca e ok ca eu ala as vrea sa il iau dar in Cluj nu este in magazine si trebuie sa il iau de pe net fara sa il vad in realitate ?

Merci

Ruxi 27 + cu


Cei de la Jane erau prezenti ,dar nu aveau de gemeni, cei de care ziceam eu nu mai stiu cum le zice, nu mai gasesc cartea de vizita.


23+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

centurile sunt de baza la caruturi. e cel mai safe asa, mai ales dupa 5-6 luni cand stau bine in fund si fac tot felul de miscari...
vorbeati de caruturi sport, atentie ca spatarul nu se lasa complet la orizontala, deci nu merg in primele luni de viata.

iuca, eu am facut 2 torturi. am de gand mereu sa fac doua.

Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008

"Nu te certa niciodata cu un prost. Te va aduce la nivelul lui si te va bate cu experienta!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jocurban spune:

Nu puneam in dicutie faptul ca n-ar trebui folosite centurile de la carucior, indiferent de tipul acestuia... Dar fara bara de protectie eu as fi mai stresata si cred ca mi-as incorseta fetele acolo ca pe vremea renascentismului.

Offff, si tot n-am carucir...



Carla, 30+
in asteptarea Sofiei Maria si a Nataliei Emilia. Oare cat a mai ramas ?

Blogul mazarichilor

www.jocurban.ro" target="_blank">Blog de mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Mihai si AndreiSa cresteti mari si sanatosi
pentru mami



Vlad si Catalin-17.03.2009
Andrei Luca -15.12.2006

Vizitati magazinul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IliesClara spune:

Elyanne, felicitari pentru statutul de mamica de gemenei aniversati!
Mihai si Andrei La Multi Ani!

................................................................................................................
Clara, de 10 luni si ceva, mami binecuvantata de mamarute minunate - Antonia si Iulia

Bine! Multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmelly spune:

O primavara frumoasa si plina de bucurii pentru toate gravidutele si mamicile.
Oliv felicitari pentru pereche. Sarcina usoara in continuare si la termen.
Fetelor, la mine contractiile nu au disparut ci sunt mai puternice, asta luni. Mi s-a marit doza de nidilat, mi-a pus si perfuzie. Acum maine iara facem testul non stres. Bebeii sunt bine, un bebe 1352 si celalalt 1383. Mie mi s-a purut putin luat intr-o saptamana, nici 100 g. Dar si masuratorile mi se par relative. Dr. e foarte multumit de bebei, apa din belsug, bebei dolofani singura grija sa tin sarcina cat mai mult posibil.
Mi-a aparut dintr-o data vergeturi pe burta, cu toate ca dau ba cu mustela ba cu ulei de masline. Si am piele sensibila unde sunt vergeturile, ma mamanca si ma ustura. Normal?
Si sa va spun ca bagajul meu de spital tot nu e facut:D Nu ma mai pot deplasa de nici o culoare, simt ca am 100 t.
Cate un buchet d eflori pentru fiecare

 30+  si
Multumesc Doamne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Multumim frumos pentru urari

Azi o sa sarbatorim doar cei ai casei... pt. ca sunt raciti... la fel si picii care trebuie sa vina... amanam pana duminica.
Promit ca o sa pun si niste poze cat de curand...


Si daca tot e vorba de tort... duminica le-am facut un singur tort dreptunghiular... si l-am decorat jumatate albastru, jumatate verde (l-am impartit pe diagonala)... si fiercare jumatate cu 3 lumanari... initial vroiam sa-l tai in doua, dar am renuntat

Iar duminica fac un singru tort rotund... azi mai au inca un tort... sa fie, poate vin musafiri neanuntati... deci in total o grama de torturi, nu putea sa fie de fiecare data la dublu, ca nu mai mancam altceva timp de o saptamana.



Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)

Mergi la inceput