Burtici cu flori de liliac de mai-iunie 2010 (32)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Ca cica altfel nu vede cat e de lung colul!(?!!!)
Eu tineam minte ca doar in primele luni nu se vede decat daca ai vezica plina cu apa insa....
Oricum eu, desi ma antrenez, ma ia o durere de burta de stau mai mult cu burta plina cu apa...

Tare bancul!

Ioana,
Philip 6ani, Yann 6ani, Sabina 25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

(azi am decretat greva generala la orice treaba)

Cand vad ca voi faceti liste, cumparati....
Eu tot aman momentul si ala cu listele si ala cu cumparaturile, nu mai zic de ala cu vitaminele.

Nu stiu ce am, zici ca mi-e teama sa nu cumva sa vina Sabina mai repede.
Si ma terorizeaza si asta cu placenta praevia, a doua nastere de la marte-aprilie, Diana, a nascut prematur si cu mega hemoragie de la placenta asta praevia; sper totusi sa imi zica la echo ca s-a mai ridicat...



Ioana,
Philip 6ani, Yann 6ani, Sabina 25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mommy_to_be spune:

arturica, nici eu nu inteleg de ce te pune sa bei apa... mie nu mi-a zis nicodata sa beau, iar colul mi l-a masurat mereu. In ceea ce priveste placenta praevia, stai linistita, nu te agita prea mult, si nici nu te gandi la ce e mai rau, pentru ca deocamdata nici nu sti in ce stadiu e. Uite... la mine s-a ridicat, iar initial acoperea cu totul colul. Va fi bine

Mira fericita 22+cu Maya Alexandra

minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rosanne spune:

Off...Arturicii si eu zic sa fac cumparaturile mai repede tot de teama sa nu apara mai devreme... si eu acum daca ies afara la primii pasi incep sa am contractii....nu ma vad umbland dupa toate cele prin luna a 8-a

Cristina, Corina felicitari pentru vestile bune de la echo

Roxy 25+ cu Natalia


www.r.studio-x.ro/" target="_blank">Site-ul meu

www.studio-x.ro/" target="_blank"> Site-ul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cusa spune:


Am reusit sa recuperez din urma ca am avut mult, dar nu reusesc sa raspund la fiecare clar ca neuronul meu ...
M-am distrat la fiecare ce ati povestit dar intamplarea cu soricelul a fost cea mai tare. Mi-aduc si eu aminte din copilarie pe cand mergeam la bunica la tara ce urat mi-era de ei.....cred ca si acum mi-e frica
M-am uitat si pe prima pagina, arata asa frumos , acum stiu destul de multe fete culoarea caruciorului si ati ales toate nume foarte frumoase.
Ma bucur pt toate care ati fost la morfofetala si ati venit cu vesti bune si totodata sufar cu fetele care au probleme, gen arsuri, contractii,etc. Sa dea Dzeu cat mai repede sa se remedieze situatia si sa fim cu toate bine, fata probleme si sa ducem sarcinile cat mai mult pana la termen.
Eu m-am uitat pana acum la tenis la Australian Open imi place tare mult tenisul, sper micuta noastra Emma sa ajunga mare jucatoare de tenis ...faine ganduri,nu?
Acum astept musafiri si ma pregatesc sa bag un pui la cuptor cu cartofi copti si mujdei de usturoi....
Va pup pe toate si o seara frumoasa si un weekend minunat!

Cornelia
22+ cu Emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n_a_n_a spune:

Mira, parca si sanii mei s-au sensibilizat putin. Dar nu mai sunt atat de insuportabili ca la inceput.

Nico, da-mi si mie din sfarcuri, ca eu ma lupt sa trag de ele, ca-ti dau si eu niste pigment de blonda pentru mameloame (ale mele si acuma sunt rozalii, nu si-au schimbat culoarea, desi am colostru).

Cris, same here, toata lumea care ma vede se ia de "fabrica mea de lapte"

Corina, felicitari pentru vestile frumoase de la eco .

Ioana (artu), tare faina faza cu trecutul strazii! La noi... N-are rost sa-ti spun, ca stii tu! Sotul are program de dragalit mamica si burtica non stop cand e acasa. Oricum a fost foarte atent cu mine si inainte (noi dupa 10 ani inca dormim "incolaciti") Azi noapte a incercat sa ma tina in brate si sa ma mangaie pe burta, ca de obicei, dar eu, simtindu-ma tare rau, i-am luat mana si am dat-o jos de pe mine. Dimineata la prima ora, ce crezi: mai in gluma mai in serios mi-a zis ca s-a "supalat" azi noapte pe mine, si ca sa stiu ca bebelusa e si a lui! Poftim cultura!

Sabina, e bine de tinut minte, cand vine bebe, cel mai indicat e sa ne certam pe Mess

Roxy, eu sunt panicata rau de tot cu pregatirile pentru bebe, parca nu reusesc sa ma adun si sa pun pe hartie ce imi trebuie. Am tendinta sa ma pierd in inutilitati. Si eu m-am gandit sa am "just in case" o pompa manuala, si doar daca situatia cere sa-mi cumpar electrica, nu de alta, dar e 600 de lei una...

Cristina, ma bucur pentru grasunel, si pentru colul luuung



Nana 23+ cuIubirici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Citat:
citat din mesajul lui arturicii

Cristina,
felicitari pentru echo si bb marisor. Vreau si eu la echi dar mai am de asteptat; in plus ma streseaza rau chestia cu bautul apei inainte de echo cu o ora jumate, auzi, 2 pahare; cand eu pocnesc si la cateva guri....
Deci si tu tot cu paletuta.... Era "ordin" de la inspectorat;

Eu am fost la scoala 11 de pe kiseleff si la liceul Spiru Haret de la inter


Ioana,
Philip 6ani, Yann 6ani, Sabina 25+



multumesc...eu rezist inca eroic , nu ma mai duc asa des la toaleta..

eu am fost la scoala 7 din Baneasa..

Cristina,mami de Mihaita (30 iulie 2008) si 23+ cu Matei Stefan

Alex are nevoie de noi


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Nana, pai uite asa au aparut filmele alea romantice de care cei mai rautaciosi zic ca-s numa povesti. Brsvo voua.

Ioana,
Philip 6ani, Yann 6ani, Sabina 25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

, Crissy, Nicoleta , Roxy multumesc..

Nicoleta, trebuie sa fie vezica plina ca sa poata vedea starea colului.

Eu am si facut cumparaturi pentru bebe mic ( hainute, scutece, pampersi) , mai am cateva de luat, dar in ptincipiu le am de la Mihaita .



Cristina,mami de Mihaita (30 iulie 2008) si 23+ cu Matei Stefan

Alex are nevoie de noi


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

Nana- am niste sfarcuri zici ca-s varful de la tetina (sau cum s-o numi cauciucul ala prin care bea copilul din biberon). Milka- asta sunt eu
Eu faza cu sobolanu am patit-o in schimb cu pisica. Stiti daor ca mi-e frica de pisici si intr-o dupa amiaza asta vara ajung acasa si tot auzeam miorlait de pisica. Ma gandeam ca se aude de afara, dar prea suna a interior.
Ma duc pe hol, nimic, in bucatarie, nimic, in baie in schimb statea langa veceu si miorlaia. Cand am vazut-o ne-am speriat una de alta: eu am inchis usa cu cheia, iar ea s-a refugiat sub cada pe usita de vizitare care era deschisa.
3 ore nu mi-am facut nevoile ca n-aveam curaj sa intru.
Eu vara tin non-stop geamul deschis la baie si a sarit de la vecinul de pe acoperis (distanta vro 2 m ) pe geamul de la baie.

Am incercat eu cu pis-pis, dar nema, cainele m-a auzit si a venit si asta din fundul curtii, statea in usa si latra de nebun.

A venit sotul si a ademenit-o cu o bucata de carne legata de sfoara si a scos-o afara.


17+

Mergi la inceput