Burtici cu flori de liliac de mai-iunie 2010 (32)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

arturicii- frumos ce spui tu acolo cu nenea si paletuta.
asa faceam noi pe vremea lui Ceasca. elevii de serviciu pe scoala stateau la trecerea de pietoni din fata scolii cu paletuta cu STOP + aveam pe noi niste curele rosii cum aveau politistii de la rutiera.
stateam cand intrau cele 2 schimburi de dimineata si la pranz

Dupa revolutie s-a mizat pe faptul ca soferii trebuie sa respecte indicatorul- Trecere de pietoni

17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka25 spune:

Salutare mamici de ma-iunie. Sunt noua pe forum si mi se par interesante subiectele dezbatute.
Eu o sa nasc pe 1 iunie 2010 +21

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Mai, scrieti ceva de speriat!!! Eu , una, recunosc ca nu mai pot tine pasul cu voi...

Am fost si noi azi la morfofetala de trim 2..totul e ok, bebe e mai mare cu o saptamana ( Doamne ajuta, fiindca sarcina trecuta Mihaita era mereu in urma cu 2-3 saptamani si nu mai vreau sa se repete istoria), totul e la locul lui, totul fructioneaza asa cum trebuie, colul e luuuung si inchis ( in ciuda ridicarilor lui Mihaita din cand in cand in brate, deh, nu rezist mereu cand il vad cum vine la mine sa il iau in brate), placenta e anterioara, DAR se pare ca , grosimea peretelui din dreptul cicatricii postcezariana e un pic cam subtire, deci trebuie sa am mare grija...

Din ce am reusit sa citesc doar capitolul acesta:
Nicoleta, stai linistita ca revin la normal sfarcurile si ca diminesiune si ca si culoare.

Roxy, e ok pentur inceput pompa manuala. Depinde mult daca bebe va reusi sa traga . Eu imi cumparasem ca si tine manuala, dar dupa ce am nascut si Mihaita nu putea sa traga laptic , am inceput sa folosesc pompa manuala care a cedat dupa 3 zile; asa ca a trebuit s aimi cumpar electrica. Inca o am...

Arturicii, ce frumos suna ce zici tu depsre trecerile de pieteni din dreptul scolilor. Imi aduc aminte ca era si pe vremea noastra , dar acum nu se mai intampla asa ceva..

Corina, felicitari pentru mica dansatoare si sa folosesti sanatoasa laptopul!



Cristina,mami de Mihaita (30 iulie 2008) si 23+ cu Matei Stefan

Alex are nevoie de noi


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Nicoleta, la ce scoala ai fost?
Asa faceam si noi la scoala si mare mandrie era cand erai "de serviciu". Aveam si manusi albe...

Eu am avut si pompa manuala insa e greu nene cu ea; adica mie mi s-a parut ca trebe depusa o forta...
Asa ca mult mai bine mi-a fost mie cu cea electrica.



Ioana,
Philip 6ani, Yann 6ani, Sabina 25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

De manusi uitasem...
129 din Berceni, cred ca acum se numeste Elena Farago

17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Cristina,
felicitari pentru echo si bb marisor. Vreau si eu la echi dar mai am de asteptat; in plus ma streseaza rau chestia cu bautul apei inainte de echo cu o ora jumate, auzi, 2 pahare; cand eu pocnesc si la cateva guri....
Deci si tu tot cu paletuta.... Era "ordin" de la inspectorat;

Eu am fost la scoala 11 de pe kiseleff si la liceul Spiru Haret de la inter


Ioana,
Philip 6ani, Yann 6ani, Sabina 25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crissy_C spune:

Cristina, felicitari pentru eco si bebe mareee!! Dar ai grija cu ridicatul greutatilor, tocmai pentru cicatricea aia subtiata.

Arturica, ce frumos si civilizat e pe la voi! Aici toata lumea traverseaza aiurea, si nici soferii nu prea incetinesc pe la treceri. Cel mai rau ma enerveaza cand vad mamici sau tatici cu copii de mana traversand aiurea, in fuga, prin locuri ft periculoase, numai ca le e lene sa mai mearga 50 metri pana la trecere. Asa, ca adult, mai treci in siguranta, stii sa te feresti, dar copilul daca vede la parinte, va traversa la fel si cand e singur, si uite asa se intampla tragedii.

Cristina, fericita 19+ cu Patricia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mommy_to_be spune:

Corina, Cristina felicitari pentru bebei sanatosi Ma bucur tare mult cand aud numai de bine de la morfofetale.

Mira fericita 22+cu Maya Alexandra

minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

Liceul - Virgil Madgearu
Arturicii- de ce bei apa? Mie din contra imi cere sa fiu bine scuturata de apa!
Cristina- bravos pt rezultatele bune de la eco!

17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

O femeie batuta rau se duce la doctor.
Doctorul:
#8722; Ce s-a intamplat?
#8722; Nu stiu ce sa ma mai fac. De fiecare data cand sotul meu vine acasa baut, ma bate de ma rupe.
#8722; Am un leac foarte bun pentru asta. Cand sotul tau vine acasa baut, tu imediat iei o cana de ceai de musetel si faci gargara si tot faci gargara.
Doua saptamani mai tarziu, femeia, aratand proaspata si renascuta, se intoarce la doctor.
#8722; A fost o idee stralucita. De fiecare data cand sotul meu venea acasa baut, eu faceam doar gargara cu ceai de musetel, si el nici macar o data nu m-a atins.
#8722; Vezi daca-ti tii gura!


17+

Mergi la inceput