Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 *55*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Merci
Anul trecut a fost 5400 lei dar era redusa ca e din colectia veche.. restul sunt peste 7000 din cate-mi amintesc eu.
Poze am pus aici.

Uka, cea mai fericita mamica de C a r i n a - 14 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andraiulia spune:

Selen, razi in voie ca si noi am facut-o.

Aida, ai pus pctul p i. Sper sa ni le si permitem, ca mai gasisem eu una la pronovias, care costa 4600 euro. Cam mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:

Uka foarte frumoasa,eleganta...
Sa vad daca reusesc sa ajung week-end-ul viitor la Romexpo.
Mada ma bucur ca-ti place.Si mie mi se pare ca are un aer deosebit...

Laura fericita de puiut scump norocos Mihnea Costin 12.10.2009

Pentru voi:

http://family.webshots.com/photo/2811438800105745765qucoQp

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andraiulia spune:

Uka, merci mult!! A, stiu pozele cu tine, frumoaso!! Da, le-am vazut mai demult. Sper sa gasesc ce vreau. Maggie Soterro e in sua si as lua direct de acolo, ca aici sunt cam scumpe. O-i vedea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

UKA ai fost foarte frumoasa mireasa si rochia a fost deosebita
Sunt deosebite rochiile care le-ati pus dar si foarte scumpe,oricum eu sper sa gasiti ce va doriti

D-ZEU MI-A TRIMIS RASPLATA
IRINEL ANDREI
BOTEZ IRINEL

o perioada din viata mea Rasplata a sosit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

mmmmmmm , frumos tare uka dar cam scumpe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Citat:
citat din mesajul lui selen80

neatza familie draga

Suede este superba rochia!! oricum daca ajungi acolo si o sa incepi sa probezi, nu se stie la ce te opresti

Alex fara panica mami, o sa fie bine, o sa vezi, sper sa mai intre din fetele cu experienta sa-ti mai dea sfaturi pt scaderea febrei (eu stiam de sosete cu otet, sau o baita cu apa mai recisoara, sau macar puse niste scutece umede pe ea...) pupam bolnavioara sa se faca repede bine, sa n-o mai sperie pe mami! si multa sanatate si voua!

Andraiulia iarta-ma ca rad de fetita ta superba, dar cu pijamaluta aia cu burtica pe
afara e haioasa rau!

Techila imi dai voie sa te invidiez??
si eu am facut ieri un inventar al hainutelor, le-am pus deoparte pe cele care i-au ramas mici si nu a ramas mare lucru...iar ce am mai mari sunt prea mari....deci trebuie sa organizez si eu o partida de shopping pt ea, dar nu stiu cand si cum
VOTATI-NE, VA RUGAM! MULTUMIM!

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009)
PRIMA POZA!

POZE URSULICA
nunta


Ma credeti ca azi dimineata ma gandeam sa va intreb ce faceti cu hainutele care raman mici? Am toone, vagoane
Selen, cand se topeste poleiul asta te iau la cumparaturi? Cred ca sunt reduceri pana in februarie... Trebuie schimbata garderoba fetitelor, vine primavara!
Si o luam si pe Santo, dar ea la raionul barbatei. Chiar, ce mai face oare Andreiul mic? Nu ne mai zici nimic de el mami? Progrese? Obiceiuri? Te astepttam!

Uka, cea mai fericita mamica de C a r i n a - 14 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Uka, ce mireasa frumoasa ai fost! Superbe pozele, inca ma mai delectez cu ele.

Mada, ce-am vrut sa te rog: nu mai pui o data linkul cu pozele ce le-ai pus ultima data? Ca imi merge si mie, in sfarsit picassa si pot sa le vad acum. Merci.

Selen, ce face Ebruska galuska?

Techila, spor la shopping. Asa da! Eu imi astept cu nerabdare sotul sa vina incarcat ca o albinuta... mai am de asteptat pana luni, dar si cand o veni!!! Sa te tii!


_
Nela, mamica de Ana nazdravana (19.09.09)
Don't take yourself so seriously, no one else does...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:

Andra foarte frumoase intr-adevar,imi place modelul sirena.
Dar eu sunt mai zvapaiata si vreau sa dansez toata noaptea...
Uka ti-am zis eu ca aratai minunat?In cate luni erai gravida,ca nu se cunostea.
Mada adevarul ca desi am facut cununia,emotii tot am ...mai intai sa rezolvam cu locatia,ca inca nu este foarte clar.Vrem la Herastrau si am vorbit cu patronul...el zice ca-i ok 28 august,dar pana nu ne ducem si dam un avans,inca am emotii.
Plus ca imi doresc sa iasa totul frumos si toata lumea sa fie multumita.
Dar asta,niciodata ...pana la urma noi sa fim multumiti!

Laura fericita de puiut scump norocos Mihnea Costin 12.10.2009

Pentru voi:

http://family.webshots.com/photo/2811438800105745765qucoQp

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_iulia spune:

Citat:
citat din mesajul lui selen80

Alex fara panica mami, o sa fie bine, o sa vezi, sper sa mai intre din fetele cu experienta sa-ti mai dea sfaturi pt scaderea febrei (eu stiam de sosete cu otet, sau o baita cu apa mai recisoara, sau macar puse niste scutece umede pe ea...) pupam bolnavioara sa se faca repede bine, sa n-o mai sperie pe mami! si multa sanatate si voua!



Sosetele sa fie inmuiate in apa cu otet in parti egale ca altfel arde pielicia si cica la bebelusi s-ar absorbi si ca nu prea sunt indicate,dar nici novocalminul.Baita cu apa mai rece cu 2 grade decat temperatura corpulu,impachetari cu prosoape ude la temperatura camerei de la gat in jos,asta daca temperatura depaseste 39.Pt temperaturi mai mici doar paracetamol supozitoare.Asa zicea o tanti dr zilele trecute la tv.

Iulia iubitoare de Tudorita Mihaita(18.10.2009)
Romania- The land of choice
Poze



Mergi la inceput