Sezatoarea canadiana (169)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mona_B spune:

Citat:
citat din mesajul lui OlgaTarziu

Am uitat sa-ti zic Ana ca iletul l-a luat de pe Expedia. Agentii au gasit exact acelasi lucru.

Mona dar esti scurta rau. Ia spune cum e cu scoala. Premianta sau codasa? Vreau detalii.Ce mai face Aidan, Vladut? Cum e mama ta?

Aura citesc cu atentie si revin cand pot, ok?

Olga

Fericirea nu este nimic decat sanatate buna si o memorie proasta.
Albert Schweitzer

Olga, noi trebe musai sa ne vedem curand...las'ca-mi fac eu timp luna viitoare. Scoala e super interesanta, mai am 2 luni de tras, apoi al doilea stagiu pedagogic- la secondaire- si la sf.lui aprilie imi iau diplomasa-ti mai zic ca mi-au trimis cei de la Ottawa invitatie sa ma inscriu la masterat? ma tenteaza teribil, apoi chiar un doctorat, daca ma mai tin fraiele..ma preocupa sa fac cercetari pe tema motivatiei pentru invatare( a elevilor, desigur) si, cum sunt mama de baietei, sa descopar ce-i diferentiaza pe baieti de fete in privinta asta...cam asta e.
Avem interviuri cu boardurile francofone intre 16 si 20 febr, poate apare si un job...numa' da Doamne sa nu fie la secondairesunt nebuni rau elevii acolo.
Te pup si eu, mama e bine, dar frate-meu de-abia asteapta s-o revada, Vlad a fost cam bolnav zilele astea, tuse la greu, muci, febra, a lipsit de la scoala...sper sa nu ia si Aidan, ursuletul, l-am auzit tusind aseara si stranuta un pic.
Hai ca ne vedem noi curand,

Mona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simi spune:

maru trimite-mi adresa ta email pe pm. Cge, tie iti trimit chiar acum!
Va pup, fug la munca am intrat numai sa vad ce zice Ana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Multumesc mult, Simi.

O sapt. buna,
Cristina

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ange spune:

Ana,draga de tine!imi pare tare rau...sanatate tatalui tau si Doamne ajuta!

simi
,cand pleaca fetita ta?eu 80% plec cu copii pe 11 iunie.

mimitete,stiu ca se declara absolut totul.curiozitatea mea este:cat de taxeaza guvernul pt conturile de economii(exclus conturile de liber impozit)? lasa ca vorbim noi la o intalnire,pana atunci imi sun si eu contabila sa ma luminez

o sapt. faina tuturor



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

Ana imi pare rau ca treci prin momente grele, departe de tata
of, numai la asta ma gandesc si eu, tatal meu are aceeasi varsta si nu mai vede, mama are 71 si sunt singuri in buzau, eu departe rau, sora mea la constanta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiion spune:

Ana sper ca totul sa fie bine. Multa sanatate tatalui tau.

Angein afara de CELI se taxeaza dobanda castigata la orice cont de economii. Deci daca ai 10 cad dobanda pe un an, se taxeaza, dar nu stiu cu cat.


Diana, nu e drept, e chiar strigator la cer. Cum adica sa dai la straini de gradinita locurile subventionate. Parca nu erau romani directorii.....Voi din interior erati prioritari. Dar asta e, stiu ca esti ca si mine, constiinta curata e mai importanta decat niste bani......Eu de cate ori mi-am incarcat-o( cu dat de mita ) mi-a mers prost in viata..... Dar pentru multi din Romania asta e un mod de viata.

Sa stii ca daca nu-ti dau loc pentru Sonia sa intri putin in ei....O reclamatie nu strica.


Marc azi e la gradinita, poate acolo o manca mai bine. Dupa 2 nopti cand a dormit bine am decis sa-l ducem, ca sa-l mai eliberez pe sot.
La noi e un verglas groaznic, era sa cad de vreo cateva ori.....
Eu joi seara sunt la Montreal, dar ajung tarziu....si vineri plec inapoi. Mi-ar fi placut sa va vad.....dar iar nu se poate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:

Citat:
citat din mesajul lui simi

maru trimite-mi adresa ta email pe pm. Cge, tie iti trimit chiar acum!
Va pup, fug la munca am intrat numai sa vad ce zice Ana!

I embarrass my teenagers , they drive me nuts. We are even!

Simi draga , scuza-ma pentru intirziere, eu caut bilete pentru Cluj sau Tirgu-Mures pentru ca nu are cine sa ma transporte din Bucuresti, si aseara n-am mai intrat, acu in pauza bintui pe aici.
mersi!

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zavalita spune:

Ana, multa sanatate tatalui tau!Am trecut si eu prin vara lui 2008 prin emotii asemanatoare cu mama mea si stiu cum este!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:


Fetelor multumesc tare mult , pina ma dumiresc ce-mi acopera asigurarile mai stau, voi cumpara biletele pentru iunie in ultimul minut-pina atunci ma rog sa fie bine.

intre timp am inceput sa ma razboiesc cu scoala lui fiu-meu, nu stiu ce sanse am de cistig dar sunt cam la limita; Tudor vine dupa doi ani in care a luat doua diplome la invatatura, a fost mereu in prima jumatate a clasei si anul asta dupa cum se deruleaza cred ca va pierde anul ; asta pentru ca nu-si mai noteaza temele pe care le are de facut, nu-si aduce acasa caietele de lucru, etc; asta in timp ce are o persoana (partajata cu un alt copil) la timp plin cu el in clasa care are doar atit de facut: sa-l supravegheze ca-i atent la ce se intimpla in clasa; in timp ce sunt atitia tineri capabili, atitia imigranti cu diplome si experienta pe joburi subcalificat, comisia scolara Laval mi-a pus pe cap o incapabila fara experienta dar impertinenta si mincinoasa; si asa distruge tot ce-am acumulat in clasele unu-trei.

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

Ana, fa reclamatie la principal si la Board, nu se poate asa ceva1
si eu am intrat in octombrie in astia de la Andrei de la liceu, si prevad o noua infingere in ei acu dupa examuri!

Mergi la inceput