Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 *54*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Techila pot sa ma inscriu si eu in clubul tau, ca tare m-am mai plictisit. Si ti-am vazut bebelanii, tare expresivi mai sunt, dar sa stii ca m-am indragostit iremediabil de bebe cu falci, are niste trasaturi de imi vine sa il pap cand il vad. Sa iti traiasca si sa creasca mari si sanatosi!

-------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:

Mada nu stiu ce sa mai zic.
Pe Mihnea l-am observat ca este mereu cu mana in gura si am inceput sa caut simptomele pe net.
Sunt doua variante,ori stomatita ori dintii.
Cum n-are decat 3 luni,m-am gandit ca nu-s dintii.
Doctora pediatra (la telefon) mi-a zis ca tot stomatita ar fi.
Am observat ca are 3 punctulete albe pe gingia de sus...dar azi cand le-am palpat cu degetul,par tari iar eu tind sa zic ca-s de la dinti.Si e interesant ca sunt perfect distribuite,cam la acelasi nivel....
Habar n-am!!!

Laura fericita de puiut scump norocos Mihnea Costin 12.10.2009

Pentru voi:

http://family.webshots.com/photo/2811438800105745765qucoQp

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Techiluto, asta cu nesocializarea e boala grea! La mine se fac in curand 3 ani de cand o lalai pe acasa. Oricum, din experienta iti zic ca perioada de iarna e cea mai nasoala. De la primavara o sa putem iesi mai mult pe afara, o sa ne intalnim prin parcuri si o sa treaca altfel timpul. Acum numai pana ii imbraci pe astia mici te trec toate caldurile si iti vine sa o lasi balta. La vara arunci un tricou pe ei si o pereche de pantalini scurti si sunt gata de plimbarica!
Am vazut pozele cu baietii tai, adorabili, asa de expresivi si haiosi, si frumosi! Cred ca sunteti tare mandri de ei!
Mi-am amintit si de bebeii lui Kiki, tot asa, niste frumosi!
Suede, nu stiu ce sfat sa-ti dau cu stomatita aia sau ce o fi ea. Dar poti incerca cu solutie de glicerina boraxata cu anestezina. E buna si in caz de stomatita si in caz de iesti dinti!
Alex, bafta la vaccin! Am vazut pozele cu frumoasa ta!
Mada, tu cum mai esti cu parul? Mai cade? Ce culoare te-ai vopsit?

Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

SUEDE te-am intrebat pentru ca si eu cand l-am vazut pe Irinel cu mana in gura am zis ca are afta,era si cam alb in cerul gurii cam pe la masele pe acolo si l-am dat vreo cateva zile cu badijonaj ca disperata.Am ajuns la dr si mi-a zis ca nu are nici o afta.Eu cred ca asta e perioada lor de bagat manutele in gura,indiferent ca sunt dinti sau nu
CRISTINA ma bucur sa te vad.Si mie inca mai imi cade parul si tot asa mult,singura chestie e ca e mai scurt ca doar l-am tuns.Eu mi-am luat acum un sampon de la vitalitys pentru caderea parului sa vad cum e.Daca e bun te anunt,se cumpara de la saloane
TECHILA sa nu apuci sa intri in butoi

D-ZEU MI-A TRIMIS RASPLATA
IRINEL ANDREI
BOTEZ IRINEL

o perioada din viata mea Rasplata a sosit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Pupici pe crestet pentru Karolina, Razvan, Radu Mihai, Mattia Gabriel
sa cresteti sanatosi si cu sufletul frumos!
O imbratisare calda si pentru mamicile dragi!

Mamica de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009


Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Ma duc sa mai fac un chec, ca pe ala de ieri l-am terminat!
Mada, si eu tot cu sampon din ala profesional si scump , de la saloane, ma dau. Deocamdata degeaba, Cred ca pana nu isi face damblaua caderea asta de par nu avem nici o sansa.
In mai este intalnirea de 10 ani a sotului de la terminarea facultatii si ma tot intreb daca o sa mai am par in cap pana atunci. Cum sa apar eu la petrecere cu doua fire? Eu deja vad ca mi-a cazut mult cand imi pun bigudiuri, ca folosesc mai putine ca pana acum!

Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kawaichan spune:

Citat:
citat din mesajul lui suede

Mada nu stiu ce sa mai zic.
Pe Mihnea l-am observat ca este mereu cu mana in gura si am inceput sa caut simptomele pe net.
Sunt doua variante,ori stomatita ori dintii.
Cum n-are decat 3 luni,m-am gandit ca nu-s dintii.
Doctora pediatra (la telefon) mi-a zis ca tot stomatita ar fi.
Am observat ca are 3 punctulete albe pe gingia de sus...dar azi cand le-am palpat cu degetul,par tari iar eu tind sa zic ca-s de la dinti.Si e interesant ca sunt perfect distribuite,cam la acelasi nivel....
Habar n-am!!!

Laura fericita de puiut scump norocos Mihnea Costin 12.10.2009

Pentru voi:

http://family.webshots.com/photo/2811438800105745765qucoQp


suede stomatita doare tare,plange daca ii bagi mana in gurita? banuiesc ca nu,ca zici ca si le baga si pe ale lui bine mersi...stai linistita ca toti bebeii de pe aici sunt cu mainile in gurita nonstop aproape,au tot scris fetele.asta si cu salivatul abundent,indiferent daca le dau dintii sau nu,sunt normale acum.
sa ma scuzi,dar io nu prea cred in chestia cu pus diagnostic prin telefon.eu am avut stomatita cand eram mica si stiu ca ma durea al naibii,nici nu-mi mai trebuia mancare sau ceva.daca suge ok inseamna ca n-are nimic,parerea mea.




Mihaela,mami de Joshua 09.09.'09


"Babies can't be spoiled...only nurtured." "Babies, like food, only get spoiled if they are left unattended on a shelf."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kawaichan spune:

La multe lunite si anisori sarbatoritilor de azi

Karolina

Radulescu

Razvanel




Mihaela,mami de Joshua 09.09.'09


"Babies can't be spoiled...only nurtured." "Babies, like food, only get spoiled if they are left unattended on a shelf."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

neatza

LA MULTE LUNITE SARBATORITILOR DE AZI!
AVEM CEVA DE SARBATORIT, NU GLUMA

uof, Techila, cat te inteleg....ca suntem cam in aceeasi situatie, cu casa la cucuietii din deal si fara mijloc de trasnport la indemana, tot timpul dependente de tati sa ne duca, sa ne aduca de pe undeva.....vad doar peretii si curtea nostra in fiecare zi....nu tu o plimbarica prin oras, sa mai vad si eu o vitrina, oameni......daca am ajuns sa ma bucur si ca trebuie sa ajung la dentist acum ard de nerabdare sa vina 6 feb, cand avem o nunta, cred ca o sa fie ca un concediu intr-o tara exotica pt mine

Luci cu toata parerea de rau ca nu vei mai fi o prezenta zilnica aici si nu vei mai putea participa in timp real la discutii, cu cate un post amuzant de-al tau, sa stii ca te inteleg....si eu ma gandeam zilele astea ca stau ca o vacuta si fac doar strictul necesar prin casa, cand este nevoie de mult mai mult, sunt atatea de facut, dar le tot aman pe..nu stiu cand.....recunosc ca tot timpul ma gandesc, dar ce, nu ajunge cat trebaluiesc in fiecare zi, ca am grija de copil, etc, ma auto-victimizez, dar pana la urma tot eu va trebui sa le fac....asa ca si eu mi-am propus ca in fiecare zi sa fac macar cate un lucru de pe lista....ca si mie imi permite Ebruska, chit ca probabil le voi face cu pauze....

Alex tare frumoasa (si serioasa) buflici a ta...si ce stil de a dormi are mai nou, asa vrea, cu ceva pe cap??

Suede mami , dar tu nu vezi ca asta e sport national, bagatul mainilor in gurita?? de ce iti faci probleme si cauti ceva ce probabil nu exista?? si imi place de dr tau ca da diagnostice prin telefon asa, inseamna ca e super doctor!

Cristina bine ca ai mai intrat sa ne mai spui de tine si sper sa treaca "apele" rele

Moni IUlia tinem pumnii pt control

ma duc sa am servesc si eu cu o cafeluta de la fete...Nela pe unde o fi azi?

VOTATI-NE, VA RUGAM! MULTUMIM!

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kawaichan spune:

si inca o chestie Laura,nu-s numai cateva puncte la stomatita,e gurita si limbuta alba toata.

uite si un link la primul gugalit
http://www.sfatmedical.ro/Sanatatea_nou_nascutului_si_copilului/Bolile_copilului/Stomatitele_acute



Mihaela,mami de Joshua 09.09.'09


"Babies can't be spoiled...only nurtured." "Babies, like food, only get spoiled if they are left unattended on a shelf."

Mergi la inceput