Mamici cu iepurasi de Mar-Apr 2010 (81)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bumbitza spune:

Citat:
citat din mesajul lui babyangel
Stii ca te intrebam eu daca e posibil sa ai infectie urinara fara simptome?? Ei, se pare ca "frica" mea s-a implinit. Azi ma duc la medic cu rezultatele sa vad ce o sa-mi dea..e musai antibiotic??


De asta mi-e si mie teama...sper sa ajung zilele astea sa-mi fac si eu un sumar. Eu am antecedente in domeniu, ani la rand m-am luptat cu o infectie recidivanta, dar de un an si ceva am rezolvat-o cu tratamente naturiste, deja ajunsesem sa am o lista f mica de antibiotice la care era microbul sensibil.
Eu stiu ca se da antibiotic, mai sigur asa decat sa ajungi la pielonefrita (eu am trecut si prin asta si este crunt, nu-mi imaginez cum e sa se mai intample si cand esti insarcinata).

29+ cu micutza Ilinca
Mami si tati te iubesc mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dianami
Yaia, sotul meu m-a ajutat f f mult. Din fericire serviciul i-a permis sa stea acasa f mult timp. El s-a ocupat de casa si de plimbatul copiilor, eu gateam cu pauze de intins in pat. Iulia merge la gradinita, acasa coloreaza, canta, iar Andrei se tine numai dupa ea. Se joaca mult impreuna si au fost tare cumintei. [/purple]


Tare ma bucur ca ai avut parte de ajutor si de copii asa cuminti. Bravo celor 3, care merita de la mic la mare!
Uff...prin ce ai trecut! Bine ca a trecut cu bine, asta e cel mai important!

===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si delfinas(a)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bumbitza spune:

Citat:
citat din mesajul lui babyangel

Bumbitza spune-i la bebe sa nu te mai loveasca , ca poate ascultaEu intr-o zi cand ma lovea tare am inceput sa vorbesc cu el si s-a linistit... O fi fost coincidenta??

Cat despre kg, e posibil sa nu fi luat nimika in 2 saptamani. Si nu te impacienta, ca daca mananci tot ce trebuie, mai bine te bucuri ca nu iei mult in greutate. Mai rau e cand nu poti manca, cum e draga de Rebiana care varsa tot ce manancaSi atunci e mai dificil cu vitaminele pt. bebe.

Anca

cu Codrin (Martin sau Fabian) in 34 saptamani
AMR 6+ saptamani!!!
si mami de Lucas-Sebastian
http://community.webshots.com/user/babyanca


Daaaa ii vorbesc mereu, cateodata functioneaza...
Deci cu kg sa nu-mi mai bat capul, atata vreme cat mananc bine si ma simt ok.
Rebiana, imi pare rau ca treci prin asta, sper sa iti fie bine cat mai repede!

29+ cu micutza Ilinca
Mami si tati te iubesc mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefimic spune:

Buna dimineata dragi burtici, vad ca serviti de zor cate o cafeluta, as bea si eu una de numai pot dar trebuie avut grija de tensiune.

DIANA nici nu stii cat ma bucur sa vad ca sunteti bine si ca v-ati acomodat acasa si va intrati in program, uite tu la al treilea copil si ai timp sa mai stai si pe forum, eu la primul si parca eram vai de capul meu, nici la baie nu ma duceam linistita.

OANA durerile de acre spui tu cred ca le avem o gramada, mai ales cele care ne apropiem de termen si bebele a crescut destul de mult, eu cand ma gandesc ca si ea o sa aiba in jur de 4 kg daca nu va sari de 4, stiu de la STEFI ca ultimele saptamani sunt foarte grele, de abia mai ieseam din casa, asa ca asta este mami, capul sus si sa ne gandim ca mai avem un pic si vedem o mocuta mca si scumpa.

FREDELIA sunteti mai bine, ai reusit sa mai adormi daca nu ai mai aparut pe aici, ce fac copii?

am vazut pozici cu DENISA si cu VIO tare dragute burticile voastre, una in zapada si alta imbracata elegant, cateodata chiar ma intrebam cum mi-ar fi stat mie gravida pe timp de vara in rochite vaporoase.

REBIANA daca ai reusi sa faci epidurala cred ca ai fi mult mai linistita si mai relaxata la final, dar acum nimeni nu stie ce se va intampla, poate ai norocul si nasti repede(am eu o prietena care la a doua nastere a nascut intr-o jumatate de ora).

CASTELANA tu cum mai esti, ce face mamica ta, este mai bine? bebe ce face?

CARMEN tu sa vii mereu sa dai raportul ca sa stiu ca esti bine si nu ai nascut cumva, avem cam aceeasi DPN si asa ca nu m-a speria, da un semn ca esti bine.






cata mami de STEFAN(9.03.2007) si 35+IOANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna79 spune:

Neata fetelor

babyangel tu ai facut numai sumarul de urina? urocultura ai facut?? la urocultura iti arata dc ai infectie si cu ce germen e plus iti da antibiograma dc e cazul , eu zic sa ti faci urocultura, poate sa existe o infectie usoara fara simptome.

Oana si eu experimentez aceleasi durei , mi e tare greu sa ma ridic din pat ma sprijin de patucu lu bebe ca sa ma ridic , mi se pun niste carcei la picioare de urlu rau de tot, plus ca am intepaturi si durere joasa.
.
Diana bine ai venit acasa, sa fiti sanatosi amandoi.

Speranta este ceea ce ne indreapta corabia vietii catre tarmurile implinirilor....

Miruna 34+ Daniel

BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

'Neata, fetele!

M-am sculat cu chef de treaba ca oricum n-am incotro cand am ceva de facut in casa, dar cu tot felul de ganduri prin cap. Nu legate de copil... Tot incerc sa pun cap la cap si sa crosetez rezolvari la situatii care sunt sigura ca se vor rezolva oricum, dar tocmai asta nu-mi convine...in fine, de-ale mele.

ANDIRA - Ai fost cu fata la doctor ieri? E mai bine cu ochisorul?

Acuma incerc sa beau o gura de cafea cu voi ca sa ma mai trezesc sau macar sa-mi dea sentimentul asta. Oricum , fata doarme inca si nu vreau sa fac galagie ca s-o trezesc.

DIANA - Bine ca esti acasa acuma, ca ai familia langa tine si sa bebe e sanatos. Peste necazuri se trece, dar conteaza enorm cand lucrul asta se face cu bine.
Insanatosire grabnica si bebe cuminte!



Cristina +25 si Maria Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."
"Uita raul, iarta mult si rabda mult." Arhm. Mina Dobzeu

http://bucuriaarteisauartizanuldebucurii.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

'Neata si de la noi!

Oana, mersi pt. parola, o sa pun poze azi. In legatura cu intorsul sa stii ca mai ai sanse. Iulia s-a intors la aproape 37 de sapt, desi era grasuna. Oricum, pregateste-te psihic pt. orice fel de nastere.

Andira, si eu ma bucur enorm ca s-a terminat cu bine si ca dr meu m-a ajutat sa-l pot tine pe bebe cat mai mult. E medicul meu de 5 ani jumate si am fost sigura ca nu va risca nimic si va face tot ce e medical posibil pt. noi. Cand am fost internata cu hemoragie la 22 de sapt erau dr care veneau in vizita si ma intrebau de ce mai tin sarcina cu placenta praevia...crunt, nu?

Bumbitza, tinem pumnii sa faci echipa completa, e tare frumos cu 3.

Yaia, Miruna, Miria, multumesc.

Stefi, abia dupa ce-l faci pe al doilea realizezi cat demult timp liber aveai la primul copil . Incepi sa te organizezi mai bine, sa oscilezi cu activitatile...cu 3 deja ai experienta si totul pare mai usor.


Diana, mami de Alexandru (16.01.2010), Andrei (23.06.2008) si Iulia (15.07.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

dianami, prin cate ati trecut si voi...grea incercare, dar bine ca s.a terminat cu bine si amandoi sunteti sanatosi, asta conteaza

oana si eu am dureri de toate, dar cel mai tare e ca nu.mi pot pune pantalonii pe mine decat stand jos, in picioare mi.e imposibil

freedelia tu poate te.ai supara, si eu poate m.as supara, doar ca mama e alta fire, nu s,a suparat in viata ei pe mine si nici nu se va supara mai ales cand va afla ca mai are un nepot si toti suntem bine merci, oricum singurul meu motiv pt care nu spun e ca vreau ca totul sa fie bine mai intai

roxana 30 silvana aroa si ivan leonard(2.12.2006)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greenfrog spune:

Buna dimineata,
am reusit si noi sa dormim bine de la 12 la 7 dimineata. ne-am uitat la un film dragut (it's complicated). ieri nu am mai avut fructe asa ca la prima ora eram la supermarket sa iau fructe: portocale si banane. pe langa vitaminele prenatale dr ne-a mai dar Ca cu D3 si vitamina C.

Bumbitza si eu am avut luni in care greutatea a fost constanta.

33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greenfrog spune:

Diana bine ati revenit acasa! Felicitari pentru curajul, optimismul tau si pentru asa o familie frumoasa!

33+

Mergi la inceput