Mamici cu iepurasi de Mar-Apr 2010 (81)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Delia cand citeam aseara de durerile tale, parca ma descriai pe mine. Exact asa dureri am avut eu noaptea trecuta. Azi noapte, dupa o zi ieri petrecuta numai in pat, nu a mai durut asa tare.Si eu ma tin de capatul patului sa ma pot ridica si tre sa stau un pic in fund inainte sa ma ridic de tot, ca altfel ma rup genunchii. Vai ce m-am ramolit.
Sanatate multa puilor mici.

Oana 34+ Eric Nicholas
AMR 5+(sau mai putin)
Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Bebe mic




Daca n-ar fi speranta, inima s-ar frange!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyangel spune:

Buna dimineata,

Oana , cam generoasa oferta ta de dimineata nu prea stiu ce sa aleg!
Stii ca te intrebam eu daca e posibil sa ai infectie urinara fara simptome?? Ei, se pare ca "frica" mea s-a implinit. Azi ma duc la medic cu rezultatele sa vad ce o sa-mi dea..e musai antibiotic??
In rest, am hemoglobina putin mica 11.6, dar cu fierul sunt ok.Oare se da ceva pt hemoglobina?

Anca

cu Codrin (Martin sau Fabian) in 34 saptamani
AMR 6+ saptamani!!!
si mami de Lucas-Sebastian
http://community.webshots.com/user/babyanca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyangel spune:

Dianami, DD a fost alaturi de tine, si finalul a fost unul fericit. In situatii din astea , nu te gandesti la greselile medicului, ci la faptul ca datorita lui esti in viata.
Asteptam pozici cu bebe Alex

Cireshika, de ce esti asa de speriata de o cezariana? Daca citesti pe internet, riscurile sunt mai mici atat pt mama, dar mai ales pentru copil. Si refacerea, in cele mai multe cazuri e mai rapida decat dupa epiziotomia de la nasterea naturala. Deci chiar nu e o tragedie sa faci cezariana
Freelia ai pus deja poze noi, ca eu nu am putut vedea nimika...

Vio ai grija in continuare de tine..Nu exagera cu plimbari, ca modificari de col pot aparea din nou.

Honey am vazut si eu pozele din zapada Foarte misto
Imi pare rau pt migrenele tale...la mine, care sunt o persoana "migrenoasa" de felul meu, pe sarcina au disparut cu desavarsire durerile de cap Incearca sa te di pe frunte cu alcool mentolat..poate functioneza

Anca

cu Codrin (Martin sau Fabian) in 34 saptamani
AMR 6+ saptamani!!!
si mami de Lucas-Sebastian
http://community.webshots.com/user/babyanca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Citat:
citat din mesajul lui babyangel

Buna dimineata,

Oana , cam generoasa oferta ta de dimineata nu prea stiu ce sa aleg!
Stii ca te intrebam eu daca e posibil sa ai infectie urinara fara simptome?? Ei, se pare ca "frica" mea s-a implinit. Azi ma duc la medic cu rezultatele sa vad ce o sa-mi dea..e musai antibiotic??
In rest, am hemoglobina putin mica 11.6, dar cu fierul sunt ok.Oare se da ceva pt hemoglobina?

Anca

cu Codrin (Martin sau Fabian) in 34 saptamani
AMR 6+ saptamani!!!
si mami de Lucas-Sebastian
http://community.webshots.com/user/babyanca


Anca chiar iti spusesem ca nici la mine acum a doua oara nu au fost simptome la infectie. Cati germeni ti-au iesit? Si de care? Stiu ca peste 10.000 de germeni se da antibitic. Ti-a facut si antibiograma?
Hemoglobina e fff buna pentru sarcina. Eu am 10 si dra a fost multumita si nu m-a mai internat, asta dupa ce intial avusesem 9.
Nu cred ca ai nevoie de fier la asa hemoglobina, dar e decizia medicului.

Oana 34+ Eric Nicholas
AMR 5+(sau mai putin)
Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Bebe mic




Daca n-ar fi speranta, inima s-ar frange!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Neata !!
Ce matinale sunteti!

Vio - ma bucur ca esti ok. Te sunam dar poate nasti inaintea noastra
Anca- pe mine de la oboseala ma doare capul.
Si inainte de sarcina aveam dureri de cap, defapt le am de cand la stiu.
De fuctionat, fuctioneaza gel mentolat ( alcoolul se evapora prea repede) cu foi de varza de la frigider, lumina stinsa si nici un zgomot.

Eu cred ca trebuie sa invat sa-mi pun singura epidurala ca sa fiu sigura nu ratez momentul

Denisa, 29 + cu bebe roz Maya - Sophie
Doamne ajuta sa fie bine de data asta !

Poze & Filmulete Bebeluna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyangel spune:

Oana eu am facut doar examen de urina (nu urocultura) plus analize sange...
Mi-au iesit leucocite 11.3 mii, iar la urina la sumar de urina toate valorile sunt normale, iar la "sediment urinar" scrie:
1-2 hematii
4-5 leucocite
rare celule epiteliale pavimentoase
flora microbiana prezenta

Inca nu am ajuns la medic, dar doamnele de la laborator mi-au zis ca as putea avea o infectie urinara pt ca am leucocitele mari.
Diseara merg sa vad ce zice dr meu

Anca

cu Codrin (Martin sau Fabian) in 34 saptamani
AMR 6+ saptamani!!!
si mami de Lucas-Sebastian
http://community.webshots.com/user/babyanca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Neatza!

Diana - am inteles.
Nu ma gandeam neaparat ca dr a gresit cu ceva, ci nu intelegeam de ce a ramas totul asa, pe ultima suta de metri, iar tu ai ajuns intr-o situatie asa grava.
Imi pare bine ca a fost omul de care ai avut nevoie, si a fost totul ok pana la capat .

Babyangel - nu stiu cum gandesti tu, dar eu de obicei vreau sa stiu si cum am ajuns in situatia respectiva, mai ales intr-una in care viata mea si a copilului meu a fost in joc.

Eram curioasa, pentru ca poti invata dintr-o astfel de experienta, si de-asta am intrebat-o mai multe pe Diana.

28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyangel spune:

Andira eu ma gandesc ca avand o sarcina cu probleme, si o nastere atat de riscanta dupa un deznodamant fericit, as multumi lui Dumnezeu pentru ca santem bine amandoi. Chiar daca as sti ca medicul a gresit cu ceva, tot as multumi lui DD ca totul s-a terminat cu bine . Dar asta pentru ca am eu o convingere ca nu ma pot impotrivi vointei divine, si ca traiesc exact ceea ce mi-a fost scris.

Anca

cu Codrin (Martin sau Fabian) in 34 saptamani
AMR 6+ saptamani!!!
si mami de Lucas-Sebastian
http://community.webshots.com/user/babyanca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bumbitza spune:

Buna dimineata fetelor!

Dianami bine ati ajuns acasa! Ma bucur ca sunteti bine, desi ati trecut prin atatea... Sa va dea DD multa sanatate, sa cresteti mari si voinici!
Ma uitam in semnatura ta si-mi imaginam si eu cat de frumos trebuie sa fie sa ai trei copii, si eu imi doresc o familie mare, acum sa vad cum ma descurc cu primul bebelus si cum ma mai incumet la urmatorul/ii 2 :)

Eu de ieri tot primesc picioruse in ficat sper sa n-o tina tot asa. Azi dimineata am observat si niste pete rosii pe obraz, se poate sa fie de la asta nu?
In rest sunt bine, ma misc mai greu si gafai, dar nu ma plang. Nervul sciatic ma mai supara de zor dar stiam ca vine la pachet, ca mai aveam si inainte probleme, si imi cam curge sange din nas, in special seara...

Si-n alta ordine de idei, cred ca imi voi schimba cantarul ca am impresia ca mai mult ma deruteaza...imi arata cand 59 si ceva cand 60 si ceva, la ultimul control (la 27s aveam 60 la dr)...e posibil sa nu iau in greutate atata vreme? De mancat eu zic ca mananc cat trebuie, nu ma abtin de la nimic...

Pupam burticile si iepurasii

Poate reusesc sa mai recuperez si eu ce-ati scris.

29+ cu micutza Ilinca
Mami si tati te iubesc mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyangel spune:

Bumbitza spune-i la bebe sa nu te mai loveasca , ca poate ascultaEu intr-o zi cand ma lovea tare am inceput sa vorbesc cu el si s-a linistit... O fi fost coincidenta??

Cat despre kg, e posibil sa nu fi luat nimika in 2 saptamani. Si nu te impacienta, ca daca mananci tot ce trebuie, mai bine te bucuri ca nu iei mult in greutate. Mai rau e cand nu poti manca, cum e draga de Rebiana care varsa tot ce manancaSi atunci e mai dificil cu vitaminele pt. bebe.

Anca

cu Codrin (Martin sau Fabian) in 34 saptamani
AMR 6+ saptamani!!!
si mami de Lucas-Sebastian
http://community.webshots.com/user/babyanca

Mergi la inceput