Regasiri (41)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

maya mersi
acum e binepoze Miruna

Mihaela Miruna Elena-18.01.2010 si Daria-Stafania-16.11.2006

asa creste Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Dastefa e tare frumoasa Miruna, si ce perisor avem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Citat:
citat din mesajul lui mayaione


Cu vecinii se pare ca mai toata lumea cu bebei mici are probleme.



Eu nu, am vecini de treaba. La etajul I e o fam cu copii mari, 20-25 ani, din cand in cand ma tampeste fii-su cu muzica data tare, dar are niste gusturi manele si alte rahaturi. Deci n-are cum sa se planga de ai mei ca nici eu nu ma plang de ai ei( macar daca pune alta muzica chiar mi-ar place, fac economie) Pe acelasi palier mai locuieste verisoara-mea si inca cineva care are tot 3 copii, o fetita de 2,6 ani si 2 baieti de 6 luni, cand ii aude pe-ai mei ca urla, sau se cearta sau...stiu eu ce mai fac, se gandeste cu groaza ce-o asteapta pe ea

Lacramioara, spune-i aleia ca daca pica lustra te duci tu si o pui la loc, sa stea linistita.

Maya, Lacramioara, Ank, in locul vostru as sta in casa numai cu pantofi cu toc , eventual mi-as pune flecuri d-alea din metal

Am vazut pozele cu Mirunica...e dulcica tare, ma gandeam ca parca ieri erau ai mei asa si uite acum ce-au crescut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Dastefa sa-ti traiasca grasunica scumpa! Dani meu a fost asa mic?? cand ?? mi-e dor de mirosul de bebe mic

Eu n-am vecini sub mine doar in lateralul stang. Avem un perete comun; eu mi-am 'captusit' partea ca stiu ce-am acasa, ea nu. cateodata mai mentioneaza un 'vaaai e bolnav Dani?, sau de ce-a urlat la 7 dimineata?' ea lectia cu Dani o are invatata ca i-am mai cantat eu vreun 'ei ei nu stii tu cum e sa ai copii' fiindca n-are! insa mi-a mai aruncat peste oki cate-un `cati musafiri ai avut aseara ca atatea tocuri tropaiau si atata galagie se auzea` dar in general e fata buna si-i trece repede. Cata vreme mai facem schimb de prajituri banuiesc ca nu ma uraste din tot sufletul

roxana pana la urma ce facusi cu tema elevului neobrazat de la scoala?

ank deci, daca mai vine sa-ti faca circ la usa spune-i ca da-i telefon la politie ca deranjeaza linistea publica...

Azi am invitat o amica cu 3 pici la mine. la clatite. Ma duc sa mai caut variant interesante...voi cu ce le faceti? cu apa minerala? sau lapte? sau bere...


Dbunny si Daniel
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel

I never said it would be easy, I only said it would be worth it...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Dbunny eu le fac cu apa minerala, mi se par mai bune. M-a disperat Ana in fiecare zi facem ceva, ba gogosi, ba painica, ba clatite. Ii place sa-si bage ea manutele sa framante. Azi i-am facut un salam de biscuiti. E afara la racit, apoi il bag la frigider.
Oricum Ana cand e singura nu alearga prin casa toata ziua, adik mai sta si cuminte, dar nu pot sa tin copilul in pat sau pe scaun lipit ca o deranjeaza pe x-uleasca. Cand avem musafiri normal ca fac zgomot, individa d-aia a crizat ca au fost intr-o seara 4 copilasi si au topait pe aici, dar asta se intampla o seara pe saptamana doar, 2-3 ore, ar fi ideal sa nu primim pe nimeni la mintea ei de sociopata. Doamne iarta-ma dar nesuferita rau imi e.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dbunny

roxana pana la urma ce facusi cu tema elevului neobrazat de la scoala?




Nimic, de-abia ieri a inceput semestrul II, pana acum au fost in vacanta. Astept sedinta si vad atunci daca aduce careva vorba sau nu.

La noi iar ninge.... bate si vantul....nu mai vreauuuuuuu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Va ofer o fierbinte.....

Anka, Roxana, e cu pluta, nu are rost sa ma cert cu ea.... ca are o varsta si vorba aia.... e normal....

Maya, deci nu sunt eu singura care sta la prajiturit de dragul printesei, se pare ca si la voi e la fel....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Dastefa ce printesa frumoasa ai. Sa-ti traiasca si sa fie sanatoasa si norocoasa. Mai ma apuca o ostalgie de nu mai pot.
Roxana sa-ti traiasca vecinii. Mie nu-mi pasa de nebuna mea de jos, dar atunci m-am enervat rauuuu. Zicea ea ca chiama politia asa ca ma scuteste de un telefon.
Dbuuny eu zic ca vecina chiar te place si replica cu copii a fost super. I-ai inchis gura de tot.
Maya arunca si la mine o clatita. Eu nu fac nici u fel de prajitura asa ca fiemea nu are ce framanta, dar sunt convinsa ca i-ar placea, dar la cat timp am...nici nu stiu cum se mai fac
Bai in dimineata asta la noi mersul pe jos e sport extrem. Am ajuns la munca rupta de picioare si era sa ajung de 5 ori cu cracii in sus. A nins si viscolit, iar acum ploua si bate vantul

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Lacramioara multumesc pentru cafea
Voi stiti ca pitestiul e undeva la tara in varful muntelui?
Ei bine noi nu avem centrala si tinem de termoficare, iar acum 3 zile s-a produs o avarie (intr-un loc in care mai fusese si pe 31 ianuarie) si stam fara apa calda si caldura. Asa ca uite ca stam in frig si far apa calda.

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Ank am citit prin ziare, dar vad ca vecinii au, banuiesc ca anumite cartiere. Eu am tinut sa-mi pun centrala inca de cand am cumparat apartamentul, cat am stat cu chirie am vz ce inseamna sa depinzi de astia de la stat. Azi noapte s-a intrerupt curentul, bine ca nu a tinut mult, insa dimineata surpriza, imi ploua in casa exact pe la contorul de curent, sa-mi stea inima de frica. A viscolit si a bagat zapada in casuta aia de electricitate si apa a inceput sa se scurga pe langa fire. A muncit sotul si vecinul au curatat sus si acum e ok, bine ca nu am luat foc naiba. Trebuie refacut tot acoperisul, sa vezi iar certuri cu idiotii de pe scara care nu vor dori sa puna bani, dar de data asta merg pana in panzele albe cu ei, asa cum eu pun pt orice reparatie, sa puna si ei.

Mergi la inceput