Regasiri (41)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Noi am fost in weekend la casuta rurala intr-un colt de lume pierdut. A fost super ok, ca ne-am dus cu amici distractivi si multa carne la noi pt gratare(fara amici amuzanti si carne...ne jucam cu gainile prin curte ca Dani...). am facut si ceva senderism, fetele cutreieram, baietii cu bicicletele. Dani lipit de tac'su pe bicla normal. Prima seara a fost tare rece, vila era mare, focul in simeneu recent aprins...ne-am cam umplut de fum, a 2-a zi a iesit soarele de-am mancat afara-n curte la gratarul mare. seara dupa ce culcam odrasla la un paharel de vin, un joc, un poker, o barfaDani cu sacul de masinute carat dupa noi

roxana pe la noi is 15-17º. cateodata straluce soarele, cateodata mai mizgura. hai...

fetelor, mie nu mi se pare deloc ok faza cu luatul temperaturii in fundoi. o singura data i-am luat asa...pe la 5-6 luni. In nici un spital, urgenta, pediatru, nimeni nu i-a luat temperatura asa. E adevarat ca cel pt frunte nu este foarte precis, insa daca copilul are febra are..tot acolo sunt cu 38 sau 38,3. si daca n-are n-are. 37,5 nu mi se pare de bagat in seama. daca copilul e ok, vioi...de ce va stresati? de ce maltratati frumusete de bucute??

ank incearca cu temomentru sub brat cand doarme...

pun putinele poze care le-am facut diseara

pup

Dbunny si Daniel
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel

I never said it would be easy, I only said it would be worth it...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Va ofer o fierbinte.... si va doresc o zi usoara.

Ma doare capul ingrozitor... Tusesc de zice sotul ca suntem la TBC.... Si Stefy mai tuseste, dar parca nu chiar asa de tare, insa are muci.... urati si multi...

Roxana, multumim de intrebare.

Dbunny, sa va fie de bine iesirea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Buna dimineata.
Hop si eu la cafea.
Lacramioara multa sanatate. Si Ericai cand am ajuns la gradi parca ii curgea nasul, dar sper sa fie de la frig-cald.
Dbuuny sa va fie de bine iesirea. Cred ca a fost super. Cat despre temperatura mai incercam. La somn nu pot ca doarme in patut si simte cand ma contorsionez eu peste ea.

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Sa va povestesc ce am patit sambata:mi-a facut circ la usa vecina de dedesubt, ca e galagie ,ca si ea are nepoti da nu fac asa, ca ce naiba facem in casa ca taiem lemne? Ca ea tot batein teava de la calorifer, ce naiba vrem sa o sparga?, Ca si-a dat lustra jos bla-bla....Adevarul e ca fiemea mai alearga sau mai topaie prin casa, da seara ajungem la 19.30-20.00, si chiar si in week-end lipsim de pe la 12 pana seara. Am incercat sa-i explic ca nu pot sa-i dau in cap sau sa o leg de calorifer , da ea tot urla, asa ca i-am zis ca tai lemne si imi place, iar ea a plecat pe scari urland si dand din maini
Sper sa nu raceasca capra, ca eu ma simt bine, da la mine la birou toti sunt raciti cobza

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Ank, citesc eu ce ai scris si ma gandeam la nebuna de sub noi si la juma de ora suna soneria, cand nebuna, cu o falca in cer si una in pamant, ca a ta, ca nu se poate odihni ca alearga fii-mea mereu si ca joaca mingea si ca s-o scot afara nu o intereseaza etc. Si m-au apucat toate cele si i-am zis ca e copil, nu am ce sa-i fac, si nepotul si copilul ei probabil tot asa au facut si ea "nuuu, eu am avut copil cuminte si nepot la fel". Nu stiu astea toate spun asa, dezaxate clar, eu nu cred sa existe copil bibelou in casa, poate ii lega la cat e de dementa sau ii batea de stateau smirna. Apoi ca picura apa prin fata ferestrei ei de la cosul centralei etc. Femeia e plecata clar cu sorcova, deci ea nu suporta sa vada stropi de apa si ea arunca cu mancare stricata pe geamurile alora de sub ea. Pana la urma cred ca eu o sa chem politia sa-i impuna sa nu mai vina la usa mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

bai fetelor da ce v-ati gasit cu vecinele astea

dar legat de alergat/sarit trebuie sa ma pregatesc si eu
la noi planseul e din lemn....si se aude f tare si cand mergi normal
pai cand or incepe copii sa alerge la etaj sa te tii bine


incarc niste poze si poate ajung sa le pun in seara asta

Mihaela Miruna Elena-18.01.2010 si Daria-Stafania-16.11.2006

asa creste Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

poze Miruna

Mihaela Miruna Elena-18.01.2010 si Daria-Stafania-16.11.2006

asa creste Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Va ofer o ...

Vecina din asta am si eu si mi-a zis cand avea Stefy un an sa-i pun un pix in mana sa stea teapana la masa sa scrie.... iar acum spune ca o sa-i cada lustra in cap....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Dastefa vezi ca nu ai pus linkul corect.
Iulia mersi de cafea, am baut-o aproape toata. Cu vecinii se pare ca mai toata lumea cu bebei mici are probleme. Ei au uitat, au copii mari, le e greu sa inteleaga acum, asa poate o sa ajungem si noi la 50 de ani, doamne fereste! A mea e d-aia exagerata, nu se simte bine daca nu declanseaza ea vreo cearta. Stiu ca ia tratament pt cap de multi ani, ea e oficial deranjata, si are o moaca d-aia nesuferita de ti se ridica tot parul in cap cand o vezi, bufnita direct. Si vb f repede si taare, turuie intruna, de-abia apuci sa-i dai replica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

pe toata lumea si bag si eu o cana de cafea.
Maya hai ca bune vecine avem. A mea e prietena cu aia de langa mine si a inceput si aia sa comenteze. Macar baba ta e nebuna cu acte in regula.
dasteva vreau poze cu
Lacramioara lasa ca si mie mi-a zis vecinul de sub mama ca fiemea si David (cand aveau 2 respectiv 1 an) sunt needucati, da de atunci n-a mai scos un cuvant si astia alearga ca nebunii. Va dati seama ce a iesit, da faza cu pixul le depaseste pe toate.

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput