Regasiri (41)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angi_m spune:

Salut fetele,

Sunt inca cu multa treaba pe cap la servici si se pare ca mai dureaza cel putin o saptamana jumate... Incerc si eu sa va citesc printre picaturi... dar picaturi de-alea miiici...
De dimineata cand sa plec la servici de-abia iesi cu masina din parcare. Trebuia sa trec cu rotile peste un damb de zapada si nu reuseam. Imi era si teama ca treceau masini pe strada si mi-era sa nu lovesc vreuna. Noroc ca opri un tip cu un jeep exact in mijlocul strazii ca sa sa opreasca circulatia pe strada si sa pot sa ies linistita din parcare

Roxana, ce mi-a placut de Calin cu tine de mana... super-tare
Dastefa, ce frumoasa este Miruna... si ce mititica... parca mi-amintesc si eu de Iulia cat era de mica, ce placut era sa o tin in brate... Sa-ti traiasca minunile
Ank, si eu tot la subrat ii iau temperatura Iuliei, cu termometru normal. I-am mai explicat de multe ori cum functioneaza, am mai pus la papusi termometrul, s-a prins ca nu doare... asa ca l-a acceptat si functioneaza
Lacramioara, sunteti mai bine?

Daca tot veni vorba de vecini:
Pana acum cativa ani, sub noi stateau doi batrani. Si intr-una din zile, cand nu o aveam inca pe Iulia, ne opreste batranul si ne spune ca facem galagie. Mircea intreaba pe la ce ora (noi de la 8 la 5 eram la servici si nu era nimeni acasa intre orele acelea). Batranul raspunde ca pe la doua.
Mircea: Ziua sau noaptea?
Vecinul: Ziua.
Mircea: Pai noi suntem la servici la ora aia.
Vecinul: Pai nu dumneavoastra, ci copiii.
Mircea: Sa traiesti matale pana facem noi copii!
Saracul, n-a mai apucat sa traiasca pana a aparut Iulia.

Acum sub noi mai sta doar batrana. Singura ei reclamatie este ca se aud prea tare pantofiorii de casa ai Iuliei, ca sa ii luam niste pantofiori cu talpa mai moale, dar daca ii iau ceva care sa nu aiba talpa de cauciuc aluneca copilul pe parchet. In rest, batrana este ingaduitoare, se pare ca isi aminteste de vremurile cand era si baiatul ei mic si nazdravan.

In rest noi suntem bine. Aici mai gasiti cateva din perlele mai recente ale Iuliei.

Sper sa reusesc macar sa va mai citesc.
Va pup


"Nu testa niciodata adancimea apei cu ambele picioare"

Angi poze
www.youngnutrition.net/member/tickers/63865/ticker4.png[/img]" target="_blank">Iulia - 3 noiembrie 2006 - www.iuliaghita.blogspot.com/" target="_blank">Jurnal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Angi, suntem ceva mai binisor.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

La multi ani, Andra!
La multi ani, Aka!

Eu va ofer o fierbinte si aromata si ma duc la treburi....

Angi, bine ca ai avut "ajutor" sa iesi din parcare.

Maya, cu reparatiile mereu sunt discutii... cu vecinii... Sunt asa de satula....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

, beau o cafea si fug la treaba.
Maya totu-i bine cand se termina cu bine. Cred ca v-ati speriat nu gluma.Tu in ce carier stai? V-am zis ca eu am garsoniera si nu vad sensul la centrala decat dupa ce ma mut si eu. Visez si eu...
Angi tare scumpa Iulia [puplacramioara multumim pt cafea si sper sa va faceti bine repede.


Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Angi misto blogul pt iulia, eu zic de cand am nascut-o sa-i facem si nimic. In special ca tati cu asta se ocupa, dar vad ca pt altii.
Ank eu stau in Prundu, cand vii din centru primul bloc turn pe stanga. Noi am luat la ultimul etaj pentru ca atat ne-au ajuns banii atunci, bancile nu ne-au acordat imprumut ca suntem patroni si nu au incredere, nu eram bugetari de baza sau portari la PIC, ca stiu eu unu caruia i-au dat fix in aceeasi perioada cu noi 30 000 euro si dupa nu avea sa plateasca, in fine. Stransesem usor usor 26 000 euro si cu fix atat am gasit apartamentul care e f mare, fata de ce vizionasem cu 2 camere asta era palat. Are 65mp. Si era ieftin pt ca la ultimul etaj nu prea se baga lumea. Dar eu zic ca daca refacem acoperisul nu vor fi probleme, pana acum nu am avut niciodata dar probabil a copt izolatia aia de atatia ani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Va ofer o fierbinte si va doresc o zi usoara.

Stefy ieri dimineata nu putea merge.... Cand s-a vazut la cresa, a alergat cat a putut si ieri avea febra musculara..... Aseara era in regula.....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Mi-a luat-o Iulia inainte cu postatul, eu sunt de la 6 treaza, am baut cafeluta si tocmai intram sa va ofer si voua. Ana ca de obicei e fresh, ea e cea mai matinala. Ieri seara mi-a zis iar ca ei nu-i place somnul. Dimineata imi tot cerea ceva bun, i-am zis eu ce am, nu-i convenea si pleaca ofticata "of mami cat de mult poti sa ma disperi", auziti si voi replica. Apoi la baie sa-si puna ea pasta de dinti "sa stii ca pun cata pasta vreau eu, ai inteles sau nu ai inteles", e asa simpatica ca incrunta sprancenele si nu-mi vine sa-i mai corectez tonul ca ma apuca rasul. De mine oricum a inceput sa asculte, cand ma vede serioasa nu prea mai comenteaza, dar de tati nu asculta deloc, e jale, i s-a urcat rau in cap pt ca el i-a tolerat multe si acum nu mai stie cum sa se faca respectat. Fac zilnic cu ea engleza si a inceput sa stie din ce in ce mai multe cuvinte, ii place desi gradinita la care urmeaza s-o duc va fi in franceza, e bilingva, vb in romana dublat franceza, ea nu stie boaba franceza dar sper sa se adapteze. E cea mai aproape gradinita particulara de noi, la cele de stat am renuntat, aveam doua chiar in fata blocului dar am inteles ca e jale, educatoarea sta la catedra toata ziua si copii pe bancute, arunca cu scaunele, jucarii, se bat, e dezastru si aia nici nu se sinchiseste sa se duca la ei, asa ca pas.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Am uitat sa va zic o faza cu Any de ieri, m-a vz trista si si-a dat seama ca ma gandeam la mama si imi zice "mami de ce nu-ti iei tu o alta baby sa nu mai fi trista". Ii explic eu ca nu am cum ca ea a fost mama mea si nu o pot inlocui etc. Dupa cateva minute se lumineaza asa la fata si zice "mami mi-a venit o idee minunata, de ziua indagostitilor eu si tati iti facem o baby de lemn si o vopsim exact ca baby. Apoi vorbesc eu cu zana luminii s-o transforme intr-o baby adevarata". Am ramas uimita ce idee i-a venit ei, a asociat cu pinochio si a gasit ea solutia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

salutare
ieri si azi noapte Miruna a fost tare suparata-a tinut ea sa ne aminteasca ca avem bb mic -ca prea fusese liniste pana acum
azi parca am inceput xumva mai bine ,poate a fost doar un accident si nu or fi aparur colicii

Daria a plecat cu taicasu la tuns-avem niste emotii
o pregatim de o gramada de vreme pt ace eveniment.Si pt ca tot i-am repetat ca merge la frizerie sa o faca frumoasa (argument care cantareste f mult pt ea) azi n-a mai contat ca e o vreme asa cainoasa si a insistat chiar ea sa mearga
am emotii ca acasa se lasa cu mare scandal la tuns , da ce spun eu era o adevarata tragedie cand ii ajungea vreun fir de par pe fata, gat
nici nu mai conteaza cat de bine o tunde cat sa trecem cu bine acest prag psihologic, dupa aia om vedea si de ce freza ar prinde-o mai bine(oricum eu si taicasu nu am cazut deacord asupra frizurii ei dar cum el e acolo si eu acasa ......)

Mihaela Miruna Elena-18.01.2010 si Daria-Stafania-16.11.2006

asa creste Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Eu numai la ore d-astea intru.

Dastefa, cum a fost la tuns?

pe toata lumea, ma duc sa mai citesc pe blogul Iuliei, ieri am citit partea cu sarcina, azi urmeaza nasterea

Mergi la inceput