Ghiocei Martie-Aprilie 2009 *138*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Gina, multa sanatate lui Calin

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina2008 spune:

Multumim pentru urari.
Mihaela mi-a spus ca nu merita sa investim in cine stie ce smecherie de aparat. Mi l-a recomandat pe Omeron (si inca nu am apucat sa il caut pe net sa vad despre ce e vorba). Cu amigdalele stiu, au rostul lor bine definit. O sa vedem pe parcurs. El oricum raceste cam o data la 3 luni si mi-a spus ca e ok. Dar cand raceste e drama cu mucisorii si cu respiratul mai ales noaptea.


Gina2008, mami de CALIN NICHOLAS
www.picasaweb.google.ro/goodzilla2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Hop si io. Mi-au dat voie superiorii mei: Sophiphi si dr. House.
Intai is bulversata de cate poze si filmulete am vizionat. Luana m-a dat gata: serioasa si ghidusha in acelasi timp, autonoma, isteatza...o minune. Vitamina- alta smecherie de copil, dupa ce ca bea cu paiu' trimite si pupici, are stofa de vedeta, clar! Ana si taica'sau- copii xerox, ca indigo-ul nu se mai poarta. Pisiko, nu te supara pe asa declaratie indrazneatza, da' mie-mi place foarte mult sotzu'tau, e tare simpatic si asa transpare din toate pozele iubirea fatza de tine si fatza de Ana!
L-am vazut si pe Luca invinetitu', ooof, saracutzu' de el, cu mutrica "atacata" tragea...
Am admirat-o si pe Maria; Mihaela, fiica-ta e pe zi ce trece tot mai frumoasa, cand ai zice ca a atins apogeul- hop! se face SI MAI frumoasa!!

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
8luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Acum cu laudele din ograda proprie: Sophiphi a facut primii pasi, sustinuta de manutze deocamdata, bine-nteles. Ghiciti care a fost "targetul". Da, ati ghicit: Manole
Aaaa, asta mi-a amintit de Timeea cu mersul ei absolut hotarat, bravoooo!

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
8luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihaelacg
dyana, dar pe cine jumuleste mutzu acolo in poze? mi-e mila de tanti, ca stiu ce-nseamna. cand ma prinde si pe mine maria, nu mai scap din mainile ei.
mancarea de pe masuta era pusa acolo cu manuta de mutzu? ca noi asa facem uneori. luam din castron, o strangem bine intre degete si o punem pe masa

si aici imi vine mereu in minte filmuletul biancai cu vladimir in baie la spalat cu dusul dupa un pranz copios.

aaaaaa, "unchiulesu' e smotocit acolo (adica surioara mea); il lasa sa-i faca absolut tot ce vrea el, ca doar asa s-a invatat mutzu sa traga de par si sa rada in hohote ; si tot ea l-a invatat sa ne cafteasca cu linguroiul; si cand pe pune pe capacit fugim toti din calea lui ca tipa si ne alearga cu premergatorul cu linguroiul in aer... ca la "pieile rosii" nu asa
si cu mancarica.... a iesit macel si l-am pozat pentru ca de obicei el nu e pasionat de bagat manute in castron; cel mult un degetel baga dupa care deseneaza cu el pe masuta; dar la masa aia i s-a parut foarte amuzanta mancarica aia, adica a testat-o de obicei cu un degetel si a devenit curios de bucatelele de branzica... deci si-a bagat manutele si era fascinat de cum ii iesea mancarica printre degetele; asa ca am profitat si eu de o distractie, ne-am jucat de am ajuns amandoi in pielea goala in baie; si a trebuit sa fac si poze, ca nu se putea altfel


diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009

mutzunel minune la 9 luni
PRIMUL CRACIUN
cum am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Cativ, tu incerci sa fii intelegatoare, empatica, ii gasesti scuze: e solicitat la job, e frustrat ca fata sufera etc; dar el incearca sa te inteleaga pe tine? Adica ok, arunci niste vorbe la manie (ooo, si mie mi se intampla), ii razi in nas nevestei ca e obosita nefacand nimic (!!), dar cand iti dai seama ca ai zis o enormitate, nu e cazul pentru niste scuze? Esti prea blanda; eu nu sugerez tigaia-guler (desi eu in locul tau as fi tentata) dar e clar ca exista o problema la voi si n-o sa dispara de la sine daca nu "rupi pisica-n doua" sau cum se spune...

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
8luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Pisigri, merci de link, si eu o urmaream pe vikinga "din umbra", mishto femeie!
Monnvas, tari articolele si cartile ce le citesti acum; eu articolele de pe AP le-am citit demult, mi-au placut; v-am zis de cel despre jucarii ca e scris de o amica. Si traducerile sunt tari.
M_monique, asa ziceam si eu cand nu-mi era clar ce e AP-ul asta: "eee, sa fim seriosi, exagereaza!" Apoi tot citind pe diferite forumuri (inclusiv acesta) mi-am dat seama ca nu, nu exagereaza deloc; daca undeva apare o exagerare, acel ceva nu e AP! Practic AP-ul acesta formuleaza lucruri de bun-simtz doar; da, multe noi le stim si facem din instinct, dar cateodata le facem fara sa fim sigure ca e bine ("gura lumii" afirmand contrariul!) sau suntem depasite de niste situatii. Asa ca articole precum cel la care ne-a dat link Monnvas ne ajuta sa constientizam unele chestii. Deci io-s fan, ca pisigri. Dar stiu a nu pot fi AP 100% pentru ca-mi dau seama ca am tendintze supra-protectoare, o iau pe urmele maica-mii, sper sa nu-i ingradesc independentza cand va mai creste de frica sa nu pateasca ceva rau!

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
8luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

eu am un nebulizator italian Piconeb-a fost 160 ron-..si sincer..si-a facut foarte bine treaba..si noi il folosim destul de des..acum sunt fericita ca -sa facut salina in resita...si am unde duce "bronhoastmaticul" meu..iar in aprilie sau sept vom merge la praid

asta il am.d.e aici e cumparat online
http://www.buymed.ro/product.php?id=790&aparat_medical=Aparat%20de%20aerosoli%20-%20nebulizator%20Piconeb



Vlad si Catalin-17.03.2009
Andrei Luca -15.12.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Multumim mult pentru urari!
Am baiat mare, are 5 ani. Nu mai e baietel.
Si faza draguta a fost ca azi am primit pt prima data flori in calitate de mamica a lui.
Am citit din urma pe diagonala. Am vazut-o pe Timeea, e supeba micuta plimbareata. Deci incet incet pleaca si ceilalti ghiocei la plimbarica, doar vine primavara.
Lucia, bun venita acasa. Multumesc pt mesaj! Multumesc de asemenea Bogdana si Pisik
La multi ani Ana! Cred ca si voi ati sarbatorit azi. O sa te sun manie, azi o fi prea tarziu.
La multi ani Sorina Maria, Bianca Ioana, Bogdan Andrei!
La multi ani Olga Tarziu!
Am primit ceva super dragut pt ziua Luanei, la pagina mea din GG puteti vedea.
Revin mai tarziu, ca mai am mai multe de scris.


www.glitter-graphics.com/users/monika21m" target="_blank">Monica, mommy blessed with my children Claudiu-Adrian(20.01.2005),Luana-Emilia(28.01.2009)
and my angels Alma-Lorena(28-30.01.2009),Maria-Alexandra(29.10.2009-13weeks)
My baby, my joy, my heart, my gift from God - Photo & Video
Light a candle for Alma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Ela, te rog sa ma scuze ca nu am raspuns la mail, nu prea am avut nici timp nici dispozitie in ultimul timp de net, probabil ai vazut ca si de pe forum am chiulit. Sper ca mai tarziu sa reusesc sa termin calendarele si le incarc in albumul cu montaje si iti dau link daca nu-l mai ai.
Nikoleta nu am primit pozele, sau unde ai trimis? Ca daca ma apuc, si am spor sa le fac pe toate, ca atat de greu mi-e sa ma apuc de Uleadul ala, orice altceva fac din drag, dar ala merge tare greu, si trebuie sa nu mai lucrez altceva, sa nu am pagini net deschse, ca apoi nu merge nimic bine.


www.glitter-graphics.com/users/monika21m" target="_blank">Monica, mommy blessed with my children Claudiu-Adrian(20.01.2005),Luana-Emilia(28.01.2009)
and my angels Alma-Lorena(28-30.01.2009),Maria-Alexandra(29.10.2009-13weeks)
My baby, my joy, my heart, my gift from God - Photo & Video
Light a candle for Alma

Mergi la inceput