Ghiocei Martie-Aprilie 2009 *138*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Cativ, pt tine si incearca sa-i arati sotului cam cum te ''plictisesti'' tu toata ziua pe acasa ! eu asa as face, doar ca nu e cazul, e constient ca ar fi in pom

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nikoleta20 spune:

Citat:
citat din mesajul lui simplyana_m

Citat:
citat din mesajul lui aris26

Fetelor....copilul asta al meu are un stil.... dupa toata noaptea chinuita ce credeti ca a invatat el azi sa faca?

imi trimite pupici cu zgomot am ras de am leshinat. strange buzele tare tare de i se duc falcile in interior(stit voi, cum facem noi gura inimioara)si cand da drumul face exact un pupic zgomotos

va dati seama cat l-am pupat??? l-am albit la propriu

incerc sa il filmez si va arat cum face


25 martie 2009





arata-neee!!!!!



http://www.lucamic.blogspot.com/



da,da,da ...sa vedem!!!!!!
si ,Aris,ai dreptate cu pct 3

MARIO-ANDREI-SUFLETELUL MEU


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Asaaa sa va reamintesc cu ce ma ocup eu :

INTALNEALA GHIOCEILOR DIN HALKIDIKI

Aristoteles Holiday Resort &Spa 4* www.aristoteles.gr/facilities.php

882 EUR/familie Sejur 10 nopti/ perioada 18-28.06.2010

All Inclusive


Pana acum s-au inscis la start:
1. Novus
2.Denisamada
3.Ela78

si mai sunt in asteptare :Olishka, Gaza si Aris - invitat de onoare

Edit: am uitat-o pe Ina Preda




Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela78 spune:

Am vazut filmuletele cu Luana, ce dulce e, si ce fata mare si independenta este , merge si se joaca si se aseaza pe scaun

Elena, fericita de Ianis Cezar (04.04.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

eu sunt indragostita de vitamina; mi se pare fantastic cum e el asa mic si musculos si "energie pura"; cred ca e o mare distractie sa-l vezi cum se "rostogoleste" ghemotocul mic prin casa aia mare


diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009

mutzunel minune la 9 luni
PRIMUL CRACIUN
cum am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina2008 spune:

Buna fetelor si bine v-am regasit dupa o absenta destul de lunga...
Nu am reusit sa citesc din urma si va rog sa ma iertati pentru asta .
Despre noi... am fost la ORL cu Calin azi (din cauza fornaielilor aproape permanente) si mi-a spus doctorita urmatoarele:
- are vegetatii (=polipi) care vor trebui operate la un moment dat daca respiratie va deveni ingreunata.
- are omuletul mult prea lung si amigdalele mari. A zis ca nu prea a mai vazut asa ceva. Si m-a intrebat daca vomita des pentru ca omuletul asta lung ii poate provoca reactii de voma... Si ca trebuie operat si amigdalele scoase cand o sa inceapa cu raceli si otite dese.
- urechile sunt ok. Ca tot era al meu fiert ca e clapaug copilul. Ca sunt mai maricele dar ca e normal pentru ca craniul nu este inca dezvoltat suficient si ca se vor lipi frumos odata ce se va termina dezvoltarea.
- e ok sa cumparam un aparat cu aerosoli pentru atunci cand este racit. Il ajuta mult. Dar medical si nu din ala care imprastie substanta in aer.

In rest... am inceput sa primesc pupicuri de la el. Dimineata e asa dragutz... vine spre mine si ma pupa. Adica deschide gura si o lipeste asa de fata/obrazul meu. Evident ca ma umple de balutze, dar sunt cele mai dulci si pretioase balutze... Avem aproape 6 dintisori (ne chinuim acum cu al saselea), merge in picioare cu o viteza uimitoare dar numai daca il tinem noi de manutze si nu prea abuzez de chestia asta. Cu premergatorul insa... are o viteza, mama-mama! Nu zice inca niciun cuvintel si tot astept pretiosul "mama" dar se pare ca mai am mult de asteptat. Iar cu mancarica... mancam
- legume (dovlecel, morcov, pastarnac, ceapa, ardei gras, fasole verde, broccoli)
- carne (pui si curcan)
- fructe (para, mar, banana, portocala)
- orez
- covrigei cate unul cateodata
- biscuiti (tot cate unul mixat cu fructele dimineata)
- cereale (mixate cu fructele dimineata)
- 150 gr iaurt dupa-amiaza, tot cu cate un fruct
Si 2 mese de lapte ziua si una noaptea.

A inceput sa mai doarma noaptea. De fapt, de la Craciun incoace, au fost destule nopti in care nu s-a trezit decat de 2-3 ori, scurt asa, de control. Sunt happy pentru ca eram zombie efectiv dupa atatea luni de nedormit.
Peste 2 week-enduri vrem sa mergem la piscina din Brasov drept pentru care am achizionat o gramada de colaci (si din aia cu loc de picioare, special pentru bebelani) si abia astept sa ne balacim.

Cam asta despre noi. Va pupacesc pe toate si sper sa va ajung din urma la citit.

Gina2008, mami de CALIN NICHOLAS
www.picasaweb.google.ro/goodzilla2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelacg spune:

of, cativ lasa ca o sa treaca si perioada asta. si noi suntem in - cu 300 gr, dar nu-i bai. cat despre dintisori, cred ca inapetenta de la ei este.mai ales ca ies asa in "gasca" dintisorii.
cat despre bubitele de pe burtica, noi am facut dupa 2 sau 3 zile de 38.3-38.5.(ii ieseau 4 dinti odata).
cat despre sot, merita o . sa faca ce faci tu intr-o singura zi si mai vedem atunci ce spune.

din 10 martie 2009, mami fericita de

GHIOCICA CU GHIOCEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelacg spune:

gina, poate scapa calin de receli dese si otite si lasa amigdalele la locul lor.macar pana mai creste un pic.
legat de aerosoli, ti-e recomandat vreun fel anume? eu am gasit unul la un magazin special cu prod medicale dar era 380 ron. mi-e ciuda ca ma zgarcesc la bani, dar tare e bun in casa un aparat pt aerosoli. mai ales ca-l putem folosi si noi adultii.

din 10 martie 2009, mami fericita de

GHIOCICA CU GHIOCEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelacg spune:

aris ce curios e vitamina.se vede ca-i incantat de ea. se plictiseste repede de jucarii?
cat despre pupicii zgomotosi cu care te "lauzi", nu te cred. vrem dovada.

dyana, dar pe cine jumuleste mutzu acolo in poze? mi-e mila de tanti, ca stiu ce-nseamna. cand ma prinde si pe mine maria, nu mai scap din mainile ei.
mancarea de pe masuta era pusa acolo cu manuta de mutzu? ca noi asa facem uneori. luam din castron, o strangem bine intre degete si o punem pe masa

si aici imi vine mereu in minte filmuletul biancai cu vladimir in baie la spalat cu dusul dupa un pranz copios.

din 10 martie 2009, mami fericita de

GHIOCICA CU GHIOCEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui aris26

Fetelor....copilul asta al meu are un stil.... dupa toata noaptea chinuita ce credeti ca a invatat el azi sa faca?

imi trimite pupici cu zgomot am ras de am leshinat. strange buzele tare tare de i se duc falcile in interior(stit voi, cum facem noi gura inimioara)si cand da drumul face exact un pupic zgomotos

va dati seama cat l-am pupat??? l-am albit la propriu

incerc sa il filmez si va arat cum face


25 martie 2009



Zici ca e cu 5 luni inainte copilul asta al tau. O sa intram toate in depresie. Nu ne mai spune.

Glumeam iti dai seama.

Mergi la inceput