Burtici cu flori de liliac de mai-iunie 2010 (31)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Citat:
citat din mesajul lui arturicii

Rocsy, felicitari pentru fetita! F frumos numele!
Mai dar nu mai veniti cu schimbari de-astea ca ma ia cu transpiratie. Auzi, de la 90% baiat la 100% fetita!?
Tie aia 90% la ce varsta a sarcinii ti i-a zis?



Si pe tine??? hehe, la cate hainute de fetitza am luat cred ca Si in plus, abia astept sa ma joc cu jucariile ei!!

Cu petrecerile la noi..pai in Romania toate sunt mai scumpe decat in ale parti. Iar venitul de cateva ori mai mic, ce sa facem!!

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008 si 26+ Ilinca Sabina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

bubu gemeni?? baiat si fetitza?? wow, sa-ti traiasca! De ce ai intrat in medical??

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008 si 26+ Ilinca Sabina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

Bubu bine ai revenit. Ce de gemeni la odiseea noastra. Sunt f mandra.
Arturicii culmea ca nici eu nu eram fan astfel de jocuri, pana am vazut la nasii mei si mi s-a parut super misto, asa ca mi-am trimis sotul de graba sa vina cuun exemplar acasa. Noi facem campionate la popice, asa ca in seara asta m-a batut mar. Sunt ofticata.

Legat de zile onomastice, noi de regula o serbam pe Alexandra la Snagov la Motelul Lupului, e f fain, au spatiu mare, gradina si nu costa deloc mult, mancare super, servire impecabila, denumirea cam stupida. Am avut mese cu cate 10-15 invitati, s-a mancat a la carte, s-a baut la greu si maxim am platit vreo 6 millioane cu tot cu spaga. La noi e mai usor fiind nascuta vara.

Eu nu prea mai am somn in ultima vreme. Daca as putea sa imi stochez energia asta pentru lunile incepand cu aprilie, ar fi super.



Sabina 25+ cu gemenele Ekaterina si Iustina si mamica Alexandrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Salut!

Am intrat si eu putin la voi sa o felicit din toata inima pe Mamanati, acum am vazut ca mai astepti inca un bb!!

Sa vina sanatos, sa ai o nastere usoara, si sa-ti bucure zilele, impreuna cu Camelush!



28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu30 spune:

Am intrat in medical preventiv, am placenta previa, plus ca fiind 2 , sarcina e cu risc, si la servici stand in picioare dar si pe scaun ma durea spatele, si de acolo incepea sa se intareasca burta si stiam ce urmeaza, ca inainte de sarbatori am avut 3 zile contractii, nedureroase, dar suficient cat sa imi piara orice chef de viata.
Acum sa vedem daca pot sa stau in medical pana intru in prenatal, daca imi mai da dr.
A, si sa nu mai spun ce greu ma misc deja, avand in vedere ca fata de voi care va laudati cu kilogramele luate, mi-e si rusine sa spun ca am luat deja 12 kg (de la 53 la 65)

22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Ohoho, ce frumos, uite ca in sfarsit nu mai sunt singura p-aici la ora asta, desigur.

Da, Laurita, si pe mine cu calduri si transpiratii; nu am luat nimic insa inca si clar nici nu iau momentan.

Bubu, bun venit, vorba Sabinei, suntem o mini-odisee cu gemeni! Sa fiti sanatosi si stai cuminte sa duci sarcina pana la capat.Si eu am (cel putin aveam la ultima echo) placenta praevia si nu e de gluma. Si mai ales la gemenei.Activeaza-ti PM ca sa iti dam parola.

Sabina, hai, nu fii suparata; o mamica de 3 fete numa suparata nu poate sa fie! Sotul tau ce zice ca o sa fie singur cu 4 fete? Parca vad ca o sa ne zici peste vreun an ca si-a mai luat o masina si mai tunata si un catel (baietel desigur)

O noapte cu somn bun!

Ioana,
Philip 6ani, Yann 6ani, Sabina 25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Neata.

Si eu stau prost cu somnul. SI eu cu terorile mele. Uneori ma gandesc la serviciu, ce ma fac, unde si cum ma intorc dupa 4 ani de pauza...alteori cum ma descurc cu ei...etc.etc.

Bubu Doamne ajuta sa fie bine si sa te lase sa-ti legi concediile ca e mai important decat orice sa nu risti sarcina. Cu kilogramele puse, din cate stiu - poate ma insel, gemenii pun mai bine pe ei, asa e? oricum la voi sansele sunt mai mari sa nasteti mai repejor!
Sabina buna afacere asta cu motelul Lupului.


Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008 si 26+ Ilinca Sabina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

Neata fetelor!
ce de vesti bune!
Bubu- felicitari pt gemanutii pereche!
Rocsy- wow sper ca la urmatoarea eco sa nu patesc ca tine, m-am obisnuit cu gandul de baietel, dar ne adaptam si la fetita!
In rest o zi buna va doresc!



17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronicach spune:

neata
eu va citesc dar consider ca nu prea am cu ce intervenii, asa ca tac malc
as vrea sa le spun fetelor ce se tem de o nastere prematura sa se relaxeze....in primul trimestru am fost stresate sa nu pierdem sarcina, in al doilea trimestru trebuie sa fim relaxate caci, cu siguranta, in al treilea vom fi umflate, greoaie, fara chef etc(parca as vb din experienta) asa ca avem nevoie de liniste macar 3 lunite
noi mergem la eco morfofetala sambata dimineata...asa ca mai este doar o zi.yupii...sper ca totul sa fie bine
si Mateiut e foarte activ, de pe la 15 saptamani, insa eu am fost mai slabuta, adica 47 de kg la 1.67 (deja am luat 5 kg dar sunt relaxata), ieri, de exemplu, toata ziua a facut balet, imi tremura burtica intr-o parte si in alta si ador cum vine si ma loveste in palma...pe tata'su inca nu ca nu il cunoaste asa de bine
legat de linia neagra eu deja incep sa nu mai vad acea regiune din cauza burtii(daca stau in picioare), oricum vroiam sa le spun fetelor ca avem o sectiune,aici pe site, cu schimbarile ce apar in fiecare sapt de dezvoltare a bebelului si acolo scrie si despre pufuletul negru si despre sangele ce curge din nasuc si despre multe alte schimbari(eu urmaresc de regula 3 sapt inainte ca sa stiu la ce sa ma astept )
felicitari tuturor mamicilor fericite ce au deja rezultatul de la eco
va invidiez cheful de munca, in special cel de gatit, eu dupa servici nu mai vad decat patul pt cel putin 2 ore
va imbratisez

23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Arturicii : mersi ! La 16 saptamani mi-a zis ca este 90% baiat dar lasa 10% pentru fetita ; nu era sigura atunci si cum iubirici era in scheme si statea tot cu piciorusele crucis ... . Oricum, noi ne bucuram foarte mult ... indiferent ce ar fi fost . Acum m-am linistit si eu ca stiu ce va fi si pot sa dat startul la cumparaturi .

Mergi la inceput