Colectia de toamna-iarna 2005 acum mari!!! (2)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

cristina, si eu am tinut-o pe flavi acasa.mersul cu mijlocul de transport pe zapada nu mi-a suras, pentru ca masina noastra era inzapezita.maine o ducem.

coralia, datul jucariilor e loterie.cateodata ii da ce vrea, alteori nu, sau ii aduce altceva.daca nu merge nici asa, ii cerem sa -i dea jucaria 5 minute, alfel.....santaj.acum depinde si de jucarie,ca unele chiar nici eu nu vreu sa i le dea pentru ca tine f mult la ele. am vedea cum va fi mai departe.

si eu visez la vacante, dar mai aproape, pe la noi....

Mara , mami de Flavi (7 dec 2005) si Andru (8 ian 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Inspirata de activitatile culinare ale Mariei cu copiii am comis un lapte de pasare. Fetele au fost cu entuziasmul la facut iar eu la mancat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

Citat:
daca doriti, bine-nteles,
http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=scrisori%20pt%20mos%20craciun&page=0

aici se afla scrisoarea lui iris pentru mos craciu. este cr2.jpg

si... ca in proverb, iti da omu un deget, si vrei toata mana, cr1.jpg este scrisoarea lui andrei .

ramanem recunoscatori


ne mai ajuta cineva cu voturile...?
am cazut iarasi de pe primul loc...





Cristina
www.talentedenazdravani.ro" target="_blank">Talente... de Nazdravani
- mai mult sau mai putin talentati, dar cu foarte multa vointa.
Īncercam sa īnvatam de mici ca este mai important sa participi la o competitie, decāt sa cāstigi.
Naz si Ani: Povesti din dulapul cu rechizite
Ce sa agatam singurei in pomul de iarna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

Cristina,
Din pacate nu se poate vota de mai multe ori.

wowwwwww ce liniste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Liniste, liniste

Alinush, am fost in Schevening, ne-a placut f mult si am mai fost la mare intr-o statiune

careia nu ii mai retin numele si am fost la proiectul delta si am vizitat.

Mi-a placut f mult Ola!!!

Tu de unde iti faci cumparaturile?am vazut ca la supermarket cel putin totul este cu e-uri,

torul este portionat, tratat si in general mancarea este nesanatoasa.La fast food sau alte

restaurante mai modeste mancare congelata si prajita in ulei, la fel cartofii prajiti si

chiftelutele alea tipic olandeze sau snackurile super rele la gust.

In schimb casele sunt ca niste muzee aranjate, totul cu mult gust si draperii trase !!!!


Ile , mami de Victor ( 22 dec 2005) si Andrei ( 25 iulie 2007)
www.flickr.com/photos/9510942@N05/show/with/4037258963/" target="_blank">POZE OSLO




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxisialexia spune:

buna ziua!

Sanatate multa tuturor si pupici de la noi

noki tin pumnii transi pentru tine .

cristina eu am incercat de 10 ori sa votez si nu reusesc mai incerc dupa ce trimit mesajul. succes!

maria, ioana va citesc cu interes povestile despre "reintoarcerea in societate" ...i am next si am niste nelinisti de mare amploare

anda te si mult succes cu jobul !

alina pupacim missa cea mofturoasa, si la noi este un calvar iesirea insa daca e vb de moda cadouri cumparaturi este prima

lavi tu esti comoara la cas aomului , poti sa imi mai propui o varianta pentru bulgaria , vreau AI pentru ca il am pe matei . multumesc mult

-20 grade prognoza de weekend!!!
vreau cald si soare.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxisialexia spune:


ina super super pentru concediul tau si jos palaria pentru sotul tau, este un model . pove ce ai mai facut cum au simtit lipsa ta copilasii?

meemsy ce mai face ri? cum merge cu engleza?

ile nu au produse bio? cate produse mai sunt la noi fara euri? ce ai rezolvat cu gradi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

ROXI, or avea produse bio dar eu nu le-am descoperit.Eu nu am vazut aprozare si piete ca la noi iar in magazine toate fructele, legumele erau de plastic- adik fara gust.la noi mai gasesti pe la piata o branza, un lapte, un pui , legume romanesti mai gustoase, in fine, mie mi se pare mancarea aici mai sanatoasa.
Acolo totul este gata preparat, carne, ceapa rasa in pungulite, mere taiate felii in pungute, zarzavat de ciorba la fel.

Cu gradi a ramas sa ii duc de la dr de familie adeverinta.Am vb a doua zi din nou cu dir. si era in toane bune, asta dupa ce luni cand mi--au dat "vestea" am facut o criza ... de nervi .trebuie sa ajung in buc sa rezolv, cred ca luni vin cu trenul ca altfel nu ma incumet.

Ile , mami de Victor ( 22 dec 2005) si Andrei ( 25 iulie 2007)
www.flickr.com/photos/9510942@N05/show/with/4037258963/" target="_blank">POZE OSLO




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Roxi, cu toate ca nu m-ai intrebat pe mine, eu recomand cu toata inima DUNI din punctul de vedere al unui allinclusive. Acesta e al 4-lea an in care merg in Bulgaria si dintre toate vatiantele incercate aceasta este cea mai buna!


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Cresc si iar cresc ... !

“The child must know that he is a miracle, that since the beginning of the world there hasn't been, and until the end of the world there will not be, another child like him.” (Pablo Casals)

My Creative World

Ramas bun, EMMA! Nu te vom uita niciodata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

Roxi
Ile, chiar asa, cate produse mai sunt fara euri in ziua de azi? Tu te referi la semipreparate cred, insa ce imi place in NL, au multe legume deja spalate, curatate numai bune de gatit. Sunt fara euri, de altfel sunt in raioanele cu temperatura scazuta si sunt valabile doar cateva zile. Lactatele sunt proaspete, mult mai multe decat in Fr de ex. Da, sunt si hamburgeri sau produse pregatite si ambalate, eu nu iau de ex. Sunt raioane de bio, mai scumpe un pic. Sunt si supermarketuri intregi bio...mult mai scumpe decat produsele bio pe care le gasesti in supermarketurile clasice.
Ca sa iti raspund la intrebare: eu "piata"o fac fie in Franta fie in Olanda . Carne cumpar de la macelariile traditionale, fructe de la aprozare, in mare parte sa fie bio si proaspete. Si ca sa fiu ecolo, caut produse care nu sunt de import, pe cat posibil!

Ile acuma vad ca zici ca nu ai vazut aprozare: okeyyyyyy then trebuie sa te invit si iti arat....ca numai de astea au olandezii, spre deosebire de frantuji!

Mergi la inceput