Fiv in Ungaria 87

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinamolnar spune:

Clara bafta, sa fie cat mai multi embrioni.
Corina eu inca mai astept rezultatele la analize. Nu am primit rezultate nici la cele pe care le-am facut saptamana trecuta, iar pentru cele de luni poate peste vreo doua saptamani. Asa ca deocamdata le sustin pe cele care au cu ce se lauda. Va iesi soarele si pe strada mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Sami, da, ma pregatesc de FET in martie sau aprilie, inca nu stiu sigur. Poate ne vedem la Budapesta
Am trecut pe prima pagina link spre ofertele gasite de tine!
KiraClara, tin pumnii stransi sa aveti cat mai mult embrioni, care sa se dezvolte frumos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

hello
azi mi-a fost ingrozitor de frig...motiv pentru care mi-am achizitionat o geanta rosie cu neshte inimioare multe pe ea,o vesta caramizie si multe bentite,agrafe,clame,elastice de par.

da...mami...asa este...parcarea trebuie platita separat...mentionezi in rezervare ca vrei si parcare si se rezolva...iar net...ma voi orienta la una cu net "free of charge"
dar tu ce ai patit cu masina cand ai fost acolo???ca eu nu stiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KiraClara spune:

Pamy, imi pare bine ca ai rezolvat cu sora ta!

adria, mie PK dupa primul fiv mi-a zis ca daca vreau eu sa fac analize pot sa le fac pe cele de trombofilie si cariotipul, dar ca astea in mod normal se recomanda dupa 3 sau mai multe fivuri nereusite. Mi-a mai zis ca in cele mai multe cazuri cand fivul nu reuseste e din cauza calitatii embrionilor.

Laura, noi la primul fiv am stat la Premium Apartment House
http://www.booking.com/hotel/hu/premium-apartment-house.html?aid=304142
am avut un studio cu bucatarie utilata cu de toate cu 46 euro/noapte cu internet free, fara mic dejun. am luat noi in plus si parcare la subsolul hotelului (ca sa nu lasam masina pe strada desi aveam unde, chiar in fata hotelului) cu inca 3 euro pe zi. locul din parcare se atribuie de la inceput si nu ti-l ocupa nimeni.
Hotelul avea si studiouri mai micute care costau mai putin de 46 euro.
Mie mi-a placut camera: destul de mare, curata si cu mobila noua.
Ca puncte negative: hotelul e destul de departe de clinica, pe malul celalalt al Dunarii (dar nu a fost o problema pt ca am fost cu masina) si nu iti faceau curatenie in camera in fiecare zi (iar nu m-am agitat prea tare din cauza asta, pt ca aveau pe acolo o matura si altceva nu mi-a mai trebuit)

Maine ma suna Kovacs ca sa imi spuna cati s-au fertilizat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

fetelor......facut bagaj, impachetat tot, de parca am pleca la pol, facut curat, cat de cat, aranjat masina, lanturi scoase ca s au rupt, sper sa nu ramanem impotmolipi pe coclauri, mai am de spalat vase, facut si injectia...nu stiu ce sa mau fac, dar mai am ceva de facut, dar sunt rupta de oboseala.

maine dimineata plecam, pe la 5 sau 6
abia asteptam

pupici fetelor


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KiraClara spune:

mirela, bafta multa!
Cum se anunta drumurile? Inzapezite? Pe aici a nins putin dar drumurile sunt curatate.

felicia, alina, bytzi, laura multumesc pentru urari. Si eu sper ca o sa fie totul bine. O iau asa, de la zi la zi. De hopul de azi am trecut, speram sa trecem cu bine si de restul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui KiraClara

mirela, bafta multa!
Cum se anunta drumurile? Inzapezite? Pe aici a nins putin dar drumurile sunt curatate.

felicia, alina, bytzi, laura multumesc pentru urari. Si eu sper ca o sa fie totul bine. O iau asa, de la zi la zi. De hopul de azi am trecut, speram sa trecem cu bine si de restul.


sa fie
in vest nu a nins ca n est, plus ca la szeged am inteleg ca s ok drumurile, e numai frig.
sa ti se fertilizeze outele si sa ai embrioni vigurosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pamy spune:

KiraClara super productie!Sa dea D-zeu sa fie bine pana la capat.Unde sunteti cazati acum la Budapesta?Ca si comparatie intre acum si fiv 1(legat de cazare) cum este?
mirela2 drum bun si succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KiraClara spune:

Citat:
citat din mesajul lui mirela2
sa fie
in vest nu a nins ca n est, plus ca la szeged am inteleg ca s ok drumurile, e numai frig.
sa ti se fertilizeze outele si sa ai embrioni vigurosi



Asa sa fie ! Si sa ne auzim in cateva saptamani cu teste pozitive!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KiraClara spune:

Citat:
citat din mesajul lui pamy

KiraClara super productie!Sa dea D-zeu sa fie bine pana la capat.Unde sunteti cazati acum la Budapesta?Ca si comparatie intre acum si fiv 1(legat de cazare) cum este?



Acum suntem cazati la vila korall. mie imi place mai mult aici desi nu am bucatarie cum aveam dincolo. avem internet gratuit si parcare free in curtea vilei. cu mic dejun inclus, platim 30 euro/camera si fiecare a patra noapte e gratis. e foarte curat si e aproape de clinica. proprietarul e roman plecat din tara prin anii 80.

Mergi la inceput