Fiv in Ungaria 87

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dia_na spune:

multa bafta kiraclara, sa iasa toate bine pina la final; iti multumim mult ca postezi ce se intimpla, este minunat sa ai asa surse de informare

adria 42, din cite am inteles eu amh scade inainte sa creasca fsh, daca deja ai avut fsh mare, e putin probabil ca amh sa fie bun, practic iti va confirma doar ipoteza cu rezerva ovariana, eventual poti vedea cit de mic e sa tragi o concluzie; din ce am mai vazut fetele au mai facut analize de cariotip (care stiu ca se fac si la femeie si la barbat ca e ceva legat de gene si conteaza ce transmit fiecare), analize de trombofilie, ceva chestii cu rezistenta la insulina; trebuie sa recunosc ca inafara de amh eu nu prea le stiu astea ca nu m-a preocupat subiectul, dar cred ca Dr K te poate lumina cel mai bine

de asemenea pt poor responderi exista protocoale scurte numite flare - din cite stiu mami_vreau a primit acum asta; ma preocupa pt ca la amh-ul meu mic, chiar daca fsh e normal inca, sunt rezervata legat de asta, mai ales ca Dr K mi-a zis din start ca rezerva ovariana poate avea probleme

dar, asa cum le-am mai zis si fetelor, luptam cu armele din dotare si scoatem the best din ele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

pamy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tannoo25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mirela2
maine dimineata plecam, pe la 5 sau 6
abia asteptam


bafta multa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

muama, samira, ce harnica esti! saru manusitele!

clara, doamne ce bine ca ai facut 6 ovocite.bravo, bravo, de 3 ori bravo. sa dea DD sa fie lipiciosi, fertilizati, inmultiti, celulosi, grasi, cu okisori. hai capul sus!

fetelor, ma duc si eu sambata la celebra z3, din nou. in sf, a venit CM la z 32! nu m-am mai rugat atata sa vina din studentie, ca vazusem ca fusese ciclu anovulator si stiam ca nema sanse de sarcina.
fac si amh, am emotii.apoi mailuiala cu PK si stabilim noul plan de bataie.

pana una alta, mi-am schimbat culoarea la par ca sa ma mai si rasfat un pic intre atatea secretii, ecografii, spermograme repetate, plus acuma hormonii.tara arde si baba se piaptana, deh!
va pupacesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

mirela2, drum bun si sa va intoarceti mai multi, nebunaticilor!
sa fie cu multa bafta, ca nu mai vreau sa lacrimez ca atunci cand te citeam la sf anului trecut de la extaz la agonie. sa fii stronga, tinem pumnii, uga ceaca, tinem pumnii, uga ceaca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta70 spune:

Mirela2 drum bun si aveti grija! Te asteptam cu bb-ii la purtator.
samira
Kiraclara Doamne-Ajuta sa se fertilizeze cat mai multe.

adria imi pare rau, la fel am patit si eu, beta = 0.361. Insa nu renunta, mai ales daca varsta te ajuta.

Fetelor eu sunt ingrozitor de prinsa si cu job-ul (la 1 februarie avem audit dinafara) si cu sesiunea, care se termina pe 2 februarie. Deja am sustinut 2 examene, mai am unul si 2 referate. Pentru dizertatie din pacate nu am avut cand sa ma pregatesc, asa ca nu cred ca o voi sustine in martie. O sa vad. Din pacate nu sunt genul care sa dau rasoleala.
Asa ca acum nu ma pot gandi sub nici o forma la un al 2-lea FIV, mai ales ca va fi si ultimul (considerente financiare). Sunt mult prea stresata.
Nu cred ca are prea mare importanta daca fac in martie sau in vara, ca oricum tot in categoria celor de 40 de ani ma incadrez. Credeti ca gresesc?

Va pup

Dumnezeu are grija de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adria42 spune:

Clara, ma bucur ca punctia a decurs bine, numarul de ovocite este foarte bun! Iti doresc din suflet sa se fertilizeze cat mai multi si sa creasca emrioni voinici si lipiciosi! Iti face ET in stadiul de blastocit? Face si AH?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adria42 spune:

Laura, parcarea a fost gratuita la Helios in curtea pensiunii si am avut loc de parcare in fiecare zi nu au fost probleme. Internetul functioneaza ok, in prima zi am avut probleme cu wirelessul, dar am vorbit cu receptionera si a venit sotul patroanei care ne-a mai pus un switch. Apoi totul a fost ok, eram fiecare cu laptopul lui si ne-am putut rezolva problemele online.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adria42 spune:

Mirela, bafta multa, multa!!!
Sami si Felicia, pupici!
Eu azi am plans toata ziua dupa ce am vazut mesajul lui dr.K!
Imi spune ca putem sa mai incercam un FIV in aprilie, dar sa ma gandesc bine pt ca sansele sunt f.mici!!. Si e ultimul FIV pe care il mai face , asta ca sa nu spun ca nu am incercat tot ce este posibil.
Ar trebui, spune el sa ma gandesc la donarea de ovule. Nu am pe nimeni in familie care ar putea sa-mi doneze si cred ca FIV cu un donator necunoscut este prea expensive pt mine!
Ne-am hotorat sa mergem mai departe si o sa mai incercam o data in aprilie.Cum vrea Dumnezeu, poate se intampla o minune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adria42 spune:

Butzi, eu am luat o luna AC (Marvelon) si apoi am inceput stimularea cu Gonal-F 225 unit/zi+ Menopur 225 unit/zi + Clostilbegyt 2 cp/zi, 5 zile. Apoi am continuat cu Menopur + Gonal in aceleasi doze pana la 8 zile. In ziua 7 si 8 am facut si Cetrotide 1 inj/zi. Apoi Ovitrelle 2 inj.
Tu faci tot la dr.K FIV2?

Mergi la inceput