Fiv in Ungaria 87

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

hai mai mirela...undeva e si bebelusul vostru...poate ca nu vine taman atunci cand vreti voi...dar vine cu siguranta atunci cand trebuie sa vina.

ce buna sunt la teorie!!!
sa-mi aduci aminte ,te rog ,toate astea cand o sa o iau pe aratura,bine???
contez pe tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adria42 spune:

Clara, bafta maine la punctie, sa fie ovocite de calitate si sa se fecundeze toate! Asteptam vesti bune si ne rugam in seara asta pt tine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui samira33

hai mai mirela...undeva e si bebelusul vostru...poate ca nu vine taman atunci cand vreti voi...dar vine cu siguranta atunci cand trebuie sa vina.

ce buna sunt la teorie!!!
sa-mi aduci aminte ,te rog ,toate astea cand o sa o iau pe aratura,bine???
contez pe tine



aici voi fi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adria42 spune:

Diana, multumesc, am sa-l intreb pe dr.K ce teste mai pot face. Chiar discutam cu sotul meu ca trebuie sa vedem daca mai putem imbunatati ceva la al 2-lea FIV. Eu nu am facut testele genetice, nimeni nu din doctorii care m-au consultat nu mi le-a recomandat.Probabil au vazut FSH-ul mare (era 14 in ian.2009,dar in noi.2009 a ajuns la 22!) si cred ca insuficienta ovariana este cauza infertilitatii mele. Voi ce credeti, ar trebui sa le fac? Sa fac si AMH?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adria42 spune:

Adipapazi, multumesc!

Sami, super ofertele de cazare! Multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

adria imi pare tare rau ca nu ai reusit!!! asta e! e greu dar trebuie sa te ridici si sa mergi mai departe! noi suntem alaturi de tine! si eu stiu de pauza de 2-3 luni!
nu ar fi rau sa faci si AMH-ul

clara bafta azi!!!

mirela ai luat cea mai buna decizie! mergi sambata la nenea zadorica si vezi ce spune si el!

samira suna bine descrierea omului de zapada!!! offff... da' de ce l-ai facut baiat? ca si al meu e tot baietel! daca era fetitza puneam de-o combinatie!

ma uit acum pe ofertele de cazare! multumesc!


Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KiraClara spune:

Merci pentru urari!

Gata, m-am intors de la punctie. Avem 6 ovocite. Dr K a zis ca nu se vor fertiliza toate ca nu sunt toate mature, dar ca oricum numarul e ok.

Va pup,
Clara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

bravo clara! Doamne ajuta sa se fertlizeze cat mai multe si sa rezulte niste embrionashi super-lipiciosi! acum ce vei face? il vei suna tu kovacs? cand?

Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

samira m-am uitat pe ofertele de cazare postate de tine... noi cautam neaparat o locatie cu parcare free in incinta (la prima vizita am patimit destul din acest motiv), cu internet free si cu bucatarie... bucatarie au toate, internet au cateva dar parcare free nu are niciuna... deci mai puneti la socoteala in jur de 150 euro de parcare! si nici nu ai garantia ca vei gasi loc de parcare la multe dintre ele... mie mi-a placut la helios ca sunt intrunite toate conditiile noastre in cazul apartamentelor (net free, parcare free, bucatarie)...

adria a fost ok parcarea? adica ati gasit loc mereu si a fost gratuita? net ati avut free, nu?

Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

kiara,doamne ajuta la embrionasi frumosi

adria,imi pare nespus de rau....te-am urmarit de cind ai inceput sa scrii ,caci cazurile noastre se aseamana fsh mare.
Poti te rog sa-mi spui cu ce ai facut stimulare?ai luat AC inainte de fiv?inhibare?ce protocol ai avut?
Eu la primul FIV am avut AC inainte si cred ca mi-a inhibat prea tare ovarele care deja nu produceau mare lucru si nu am obtinut nici un folicul,acum la urmatorul fiv am protocolul ultra scurt cu inhibare din z2 si o stimulare mai puternica,sper sa mearga mai bine,sa obtin macar un folicul
a.. si ca tot intrebai de DHEA ,tot citind pe forum si pe citeva site-uri despre el ,mi-am intrebat si eu dr despre el si a fost deacord sa fac pregatirea asta inainte de fiv,ca rau nu are ce sa-mi faca,dar sa nu ma astept la minuni ,nu tot timpul dau rezultate ,doar ca trebuie luate minim 3 luni ,de preferat 16 saptamini (asa mi-a zis dr) cite 75mg/zi in 3 prize .Eu nu mi-am mai facut AMH ,dr a zis ca nu are rost sa-l mai fac ,odata ce avem in spate expierenta stimularilor,stim ce pot produce ovarele noaste.
si capul sus,eu dupa esecul primului fiv,nu credeam ca mai pot sa o iau de la capat,in cazul nostru sansele fiind f mici,dar facindu-mi planuri de viitor am reusit sa trec peste tot....

_

endometrioza, FSH 27/20/29
6 IA, nereusite
FIV intrerupt din lipsa de foliculi


vind o fiola de 300ui puregon(400ron)
(exp 02.2011,pastrata la frigider +inca 6 ace)

Mergi la inceput