noi, sagetatoarele (15)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Am venit sa beau o cu voi.... dar e cam liniste.... Va doresc o zi usoara...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Lacri, esti f draguta, ca intotdeauna... cafeaua mi-a prins tare bine, mai ales ca abia am inchis un ochi azi noapte, iar Eric s-a zvarcolit prin tot patul intr-una... nu stiu ce-a avut, dar nici eu n-am dormit deloc bine...

maine mergem la medic, am niste emotii de morrr...e si homeopata dr, paote ne da ceva sa afcem si noi kk ca toti oamenii...azi, a 3-a zi de cand n-a acut, i-am pus putina glicerina cu musetel in fundic si a facut, dar tare greu...gros si tare (scuze descrierea)...s-a lasat si cu plans... of, nu mai rezist... sper s-o scoatem la capat cumva...

vreau sa-l duc si la gsstroenterolog..sa vedem ce ne mai gaseste...

*********************************************************
Andreea si Eric, micul meu univers... (9 decembrie 2007) si 20+ cu

ERIC, POZE RECENTE
ERIC IN 2009
ERIC , PRIMUL ANISOR

Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!
Pui mic, mic...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Va ofer o fierbinte si aromata...

Ela, tare ma doare sufletul cand ma gandesc la suferinta lui Eric, ca si la noi a fost la fel... Stefy de un an si jumatate are regim strict si desi e tare, face cam la uan doua zile si oricum, nu mai e cu ochii iesiti din orbite si cu funduletul rupt cum a fost la inceput.... Sa dea DD sa gasiti repede remediul.... NOua gastroenterologul ne-a zis ca pe termen lung remediul e in regim alimentar.... Dar e asa de greu sa-i explici la un copil de doi ani ca el nu are voie dulciuri, si altele..... Dar a inteles, ca tot pe ea o doare si pana la urma incet incet a renuntat la multe... Nici cand i se ofera nu mai vrea... Stie saracuta ce o asteapta.... Incet-incet se va regla si la voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Va ofer o feirbinte si va doresc o zi usoara...

Ela, am uitat sa scriu ca Stefy s-a deranjat chiar de la burtica, de la nuca de cocos.... Ca tot zicei ca nu stii ce sa-i faci.... A mancat miez, ca laptele nu i-a placut si s-a dezlegat de tot... A mancat si multisor, ce-i drept.... Cum mai e Eric?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui iulia-stefy

Va ofer o feirbinte si va doresc o zi usoara...

Ela, am uitat sa scriu ca Stefy s-a deranjat chiar de la burtica, de la nuca de cocos.... Ca tot zicei ca nu stii ce sa-i faci.... A mancat miez, ca laptele nu i-a placut si s-a dezlegat de tot... A mancat si multisor, ce-i drept.... Cum mai e Eric?

Lacramioara si Stefania Iulia (05.12.2006)
Bazar pentru SEBI



salutare!

Lacri, mersi de intrebare...se pare ca DD ne iubeste...am inceput sa-i dau acel regim alimentar,de care ziceam... printre care si hrisca...o fierb, o mixez pasta si-i pun cate o lingurita in orice...ca si asa n-are gust...

alaltaieri seara a facut kk moale...ieri a facut din nou kk de 3 ori, moale, moale...si prima data f mult, ca a murdarit si pnatalonii de pe el... sper sa-si curete intestinele bine...numa sa nu dam acu in cealalta extrema...

oricum homeopata la care am fost ieri ne-a dat ceva granule si facem trat 10 zile...sa vedem...

te tin la curent!



*********************************************************
Andreea si Eric, micul meu univers... (9 decembrie 2007) si 20+ cu

ERIC, POZE RECENTE
ERIC IN 2009
ERIC , PRIMUL ANISOR

Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!
Pui mic, mic...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Va ofer o tare... ca sunt zombi.... Am avut ieri o zi si o noapte....

Pe la ora 18, cautam disperati copilul pierdut prin Kaufland... Intr-o fractiune a disparut din raza mea vizuala si a luat-o in cealalta directie decat cea in care am luat-o noi.... Cred ca nu a durat mai mult de 5 minute cautarea, dar mi s-a parut ca a trecut o viata... Eu care nu ma pierd cu firea nici la febra nici la multe, la faza asta... am zis ca a trecut o viata pe langa mine.... Si chiar scria cineva acum vreo luna ca a pierdut copilul in supermarket si ma intrebam cum? Ca Stefy sta de manuta, nu umbla aiurea... Ei, acum am vazut cum...
Si ca sa fie complet tacamul, pe la unu noaptea incepe sa vomite si umple si patul ei si pe al nostru si schimba copil, schimba lenjerii la paturi.... Reusesc si ma bag in pat in ideea ca la 5 ma trezesc si nu apuc sa adorm, cred ca a trecut jumatate de ora de cand am bagat-o in pat si incepe iar.... de data asta doar suc gastric, dar muuuult.... Am schimbat iar... si am lasat sotul sa o schimbe si pe ea, ca era ametita si se misca greu si am inceput sa caut inebunita prin casa Motilium.... Metoclopramidul era la indemana, dar am refuat sa-i mai dau.... Medicamentele erau la locul lor, dar eu eram asa ametita, ca nu le-am vazut si le-am cautata bine, dar pana la urma, m-am dezmeticit si i-am dat o jumatate de pastiluta si s-a culcat.... Pana la 5 cand m-am trezit eu, n-a mai dat nici un semn, sa vad ce face azi....

Ella, ai grija, ca asa am patit si eu prima data.... am picat in extrema cealalta.... si apoi ca sa o dreg m-am intors iar la extrema.... Dar pana la urma se regleaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Va ofer o fierbinte, ca e asa de urat afara....

Ieri a fost bine, dimineata a fost la plimbare cu tati cat eu am fost la job iar dupa ce m-am intors, a mers cu mine si ne-am plimbat vreo doua ore, ca era frumos....
Azi stam in casa ca ploua....

Se pare ca varsatul are legatura cu spaima pe care a tras-o, cel putin asa zice pediatra... ca s-a speriat, de spaima a visat urat si de acolo pana la varsat nu a mai fost mult... A fost pe fond nervos... Bine ca a trecut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui iulia-stefy

Va ofer o tare... ca sunt zombi.... Am avut ieri o zi si o noapte....

Pe la ora 18, cautam disperati copilul pierdut prin Kaufland... Intr-o fractiune a disparut din raza mea vizuala si a luat-o in cealalta directie decat cea in care am luat-o noi.... Cred ca nu a durat mai mult de 5 minute cautarea, dar mi s-a parut ca a trecut o viata... Eu care nu ma pierd cu firea nici la febra nici la multe, la faza asta... am zis ca a trecut o viata pe langa mine.... Si chiar scria cineva acum vreo luna ca a pierdut copilul in supermarket si ma intrebam cum? Ca Stefy sta de manuta, nu umbla aiurea... Ei, acum am vazut cum...
Si ca sa fie complet tacamul, pe la unu noaptea incepe sa vomite si umple si patul ei si pe al nostru si schimba copil, schimba lenjerii la paturi.... Reusesc si ma bag in pat in ideea ca la 5 ma trezesc si nu apuc sa adorm, cred ca a trecut jumatate de ora de cand am bagat-o in pat si incepe iar.... de data asta doar suc gastric, dar muuuult.... Am schimbat iar... si am lasat sotul sa o schimbe si pe ea, ca era ametita si se misca greu si am inceput sa caut inebunita prin casa Motilium.... Metoclopramidul era la indemana, dar am refuat sa-i mai dau.... Medicamentele erau la locul lor, dar eu eram asa ametita, ca nu le-am vazut si le-am cautata bine, dar pana la urma, m-am dezmeticit si i-am dat o jumatate de pastiluta si s-a culcat.... Pana la 5 cand m-am trezit eu, n-a mai dat nici un semn, sa vad ce face azi....

Ella, ai grija, ca asa am patit si eu prima data.... am picat in extrema cealalta.... si apoi ca sa o dreg m-am intors iar la extrema.... Dar pana la urma se regleaza.

Lacramioara si Stefania Iulia (05.12.2006)
Bazar pentru SEBI



of, Lacri prin ce ati trecut...doamne fereste...bine ca totul s-a rezolvat cu bine...saracuta, cred ca s-a speriat....la fel si voi...

sa dea Domnul sa nu se mai repete astfel de patanii...

PS - ieri a facut Eric 1 kk, moale, dar a fost ok... nu s-a chinuit...doamne ajuta...

*********************************************************
Andreea si Eric, micul meu univers... (9 decembrie 2007) si 20+ cu

ERIC, POZE RECENTE
ERIC IN 2009
ERIC , PRIMUL ANISOR

Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!
Pui mic, mic...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Va ofer o fierbinte si aromata si va doresc o saptamana usoara....

Noi ieri ne-am jucat impreuna, aseara am iesit 10 minute afara, ca era asa de urat si batea vantul.... dar daca trebuia neaparat.... Incerc sa castig timp.....

Ela, ma bucur ca e bine Eric. Sa dea DD ca de acum sa fie ok si sa nu se mai chinuie saracutul....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:


Salutare fete dragi. Sa stiti ca m absentat motivat, am plecat in concediu doua saptamani. Am fost la Olanesti si cum la hotel nu aveau net v-am citit din joi in pasti. Pt ca nu am reusit nicicum sa scap de dermatita m-am hotarat sa incerc si injectiile cu apa de la Olanesti. Nu stiu daca au avut efect sau nu, dar macar am mai iesit din cotidian. In prima saptamana am mai lucrat la un proiect dar a doua am fost zilnic pe derdelus cu pustinea, ne-am plimbat, ne-am jucat.
Am ajuns acasa sambata dimineata dar ma prins o viroza urata si nu m-am ridicat din pat pana duminica. Si daca tot m-am simtit mai bine m-a dus sotul la Avatar ca tot imi doream eu sa il vad la cinema.

Imi pare rau ca nu v-am gasit vesele si pline de energie dar sper ca relele sa dispara rapid.
Lacri eu mi-am pierdut copilul in casa . Cand avea Alex 2 ani s-a ascuns de mine dupa draperie si eu am avut impresia ca a iesit la vecina (stau la etajul 3). L-am cautat innebunita. Nu stiu cat a durat cautarea, destul de putin, dar pt mine a fost enorm. Nu se poate descrie ce simti in acele momente.
Andreea un pt puiul mic sa scape de probleme.

Nico

Mergi la inceput